Skocz do zawartości

jaki soft 3d, ale nie chodzi o jakosc :P


ptaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Wiem ze juz chcecie mnie zjesc za sam temat ktory byl walkowany n razy, ale nie chodzi mi o to ktory lepszy, szybszy czy ladniejszy..

 

1 Zastanawiam sie czy Wy jako doswiadczeni graficy jestescie w stanie choc w przyblizony sposob okreslic wykorzystywanie tych programow na rynku i moze macie jakies przypuszczenia co przyniesie jutro..

 

2 Moze sie myle, ale w polsce dominuje max a co potem? maya, xsi? a moze c4d?

 

3 a jak to wyglada w europie?

 

4 Czy spotkaliscie sie z firma ktora uzywa blendera albo gimpa do 2d zamiast fotoszopa? czemu tak jest ze firmy wola placic gruba kase za soft?

 

5 A moze glupio pytam, bo z tego co czytam to soft trzeba wybierac pod siebie.. ale przeciez nie kazdy chce i bedzie freelancerem..

 

6 dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Shop nie gimp bo Gimp nie ma wielu istotnych oraz wielu mniej istotnych ale ważnych rzeczy, narzędzi, ułatwień. Firmy płacą za profesjonalne i urzyteczne rozwiązania, profesjonalne narzędzia nie za Gimpa czy szopa. Płacą za to czy to narzędzie znajdzie odpowiednie miejsce w środowisku i czy się odpowiednio zintegruje. I to chyba się odnosi także do wielu innych narzędzi.

Potem jeśli już coś mają to wybierają w zależności od potrzeb:

Max czy maya/xsi(może wszystko) zależy czym najlepiej posługują się pracownicy, co ma dobre rozwiązania do icvh potrzeb

fusion, nuke, shake af itd.

Akurat przykład z PS jest o tyle nie trafiony, że jest to w zasadzie jedyne tak integrujące się narzędzie o tak profesjonalnym i wszechstronnym toolsecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz byc freelancerem, to zdecyduj gdzie chcesz pracowac i tam pytaj na czym robia.

Heh... słuszna uwaga :)

 

Duży pracodawca pewnie i tak dużo rzeczy (zaznaczam, że nie wszystko - dla tych którzy mają problemy z czytaniem) pozwoli ci robić na na jakim sofcie będziesz chciał - bo twoja pracę będzie można w ten, czy inny sposób przenieść/skonwertować do postaci w jakiej będzie potrzebna.

 

3 a jak to wyglada w europie?

Tutaj mogę powiedzieć, że pare razy czytałem o niemieckim patriotyźmie - gdzie się da używają c4d :)

 

czemu tak jest ze firmy wola placic gruba kase za soft?

Bo często ten soft jest (i nie ma się co tutaj szczypać) po prostu lepszy... Poza tym kupując soft kupują też support - jak się pojawi poważny problem przy pracy na blenderze - to co zrobią ? Spytają się na forum ? Czy może napiszą do jednego z developerów - który odpowie nie wiadomo kiedy, bo przecież nie jest do tego w żaden sposób zobowiązany (wiem, że pewnie robiliby wszystko, żeby wypaść jak najlepiej, ale płacąc za kontrakt mają to dodatkowe ubezpieczenie)

 

Aha, no i GIMP nie jest najlepszym przykładem - jak dorobi się CMYK'a to możemy pogadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dodam swoje 3 grosze, lecz niestety nie jako ten doświadczony. Odnośnie Blendera, widziałem jakieś polskie ogłoszenia kiedyś, gdzie w wymogach była znajomość Blendera, czyli jednak gdzieś tam go wykorzystują komercyjnie. Co do przyszłości softu - powiew świeżości wniósł modo i sporo osób zaczęło tego używać, jednak ma on swoje ograniczenia - ot chociażby brak cząstek. Lecz jak napisał mirach, zależy to od tego, co chcesz robić: czy ma to być ciężkie 3D (tu dominują Maya i Houdini, no może jeszcze XSI) czy jakieś lżejsze 3D.

 

P.S. Panowie mirach i streaker, byłbym niezmiernie wdzięczny, gdybyście wypowiedzieli się w moim temacie o monitorach, kilka wątków niżej, czego używacie itp. Bo z tego co wiem, to zajmujecie sie grafiką profesjonalnie na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności