Jump to content

render cieni/przezroczystych obiektów do AAE


piotrekt186

Recommended Posts

w jaki sposób moge wyrenderować sam cień (bez obiektu na który pada) abym mógł go następnie importować np. do AAE?

czy render przezroczystych obiektów zalamujących światło musi się odbywać na docelowym tle czy jest jakiś sposób na render samych materiałów które można następnie połączyć z filmem w programie compostingowym?

Link to comment
Share on other sites

Niezbyt jestem obeznany z Mayą ale z tego co wiem, to by wyrenderować sam cień modelu klikasz na niego prawym, klikasz na nazwę obiektu w menu opcji(jest na samej górze menu), które ci się pokazuje. Następnie wchodzisz do render stats i tam odznaczasz opcję primary wisibility - powinno zadziałać.

Link to comment
Share on other sites

gdy wyłącze primary visibility to ten obiekt mimo że nie będzie renderowany będzie rzucał cień, mi natomiast chodzi o to aby wyłączyć obiekt na który cień pada a nie rzuca go. palne na screenie ma zniknąć, by wyglądało jakby cień padał na jezdnie

planevj7.jpg

Edited by piotrekt186
Link to comment
Share on other sites

W Mai sluzy do tego material use background. Pokryj nim plane a pojawia sie na nim cienie (ale potrzebujesz tez image plane na kamerze ktory bedzie widoczny jako tlo).

Inny sposob to rendering na passach - mozesz ustawic warstwe zawierajaca plane i obiekt rzucajacy cien tak zeby liczyla shadow pass i wykorzystac go do pokrycia obrazu cieniem w postprodukcji (mozesz tez uzyc gotowego presetu sprawiajacego ze warstwa bedzie zawierala same cienie).

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy