Skocz do zawartości

render cieni/przezroczystych obiektów do AAE


piotrekt186

Rekomendowane odpowiedzi

w jaki sposób moge wyrenderować sam cień (bez obiektu na który pada) abym mógł go następnie importować np. do AAE?

czy render przezroczystych obiektów zalamujących światło musi się odbywać na docelowym tle czy jest jakiś sposób na render samych materiałów które można następnie połączyć z filmem w programie compostingowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niezbyt jestem obeznany z Mayą ale z tego co wiem, to by wyrenderować sam cień modelu klikasz na niego prawym, klikasz na nazwę obiektu w menu opcji(jest na samej górze menu), które ci się pokazuje. Następnie wchodzisz do render stats i tam odznaczasz opcję primary wisibility - powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy wyłącze primary visibility to ten obiekt mimo że nie będzie renderowany będzie rzucał cień, mi natomiast chodzi o to aby wyłączyć obiekt na który cień pada a nie rzuca go. palne na screenie ma zniknąć, by wyglądało jakby cień padał na jezdnie

planevj7.jpg

Edytowane przez piotrekt186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mai sluzy do tego material use background. Pokryj nim plane a pojawia sie na nim cienie (ale potrzebujesz tez image plane na kamerze ktory bedzie widoczny jako tlo).

Inny sposob to rendering na passach - mozesz ustawic warstwe zawierajaca plane i obiekt rzucajacy cien tak zeby liczyla shadow pass i wykorzystac go do pokrycia obrazu cieniem w postprodukcji (mozesz tez uzyc gotowego presetu sprawiajacego ze warstwa bedzie zawierala same cienie).

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności