Skocz do zawartości

Longotyp: FK


sand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Longo dla Ewki? ;) Barwne i sie obraca ;) Chcialbym wiec zaopiniowac i mi sie widzi najbardziej ostatnia wersja z tych na szarym tle. Strzalka tam nabiera jakiegos charakteru i znaczenia, a wczesniej jest jakims dziwnym dodatkiem, formalnym powtorzeniem.

 

Troche ryzykowne zagranie, ze "k" jest przed "f", ale przewrotny nieco ratuje sytuacje.

 

Ogolnie ciekawie to zrownowazyles, bo grubosci sa rozne, "k" i "f" sa z roznych rodzin, ale jakos to wszystko ze soba gra, przynajmniej jak na moje oko.

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak samo logo mi się podoba, to już ten napis "more than you think" nie koniecznie. Mam wrażenie, że odstęp między literami w słowie "think" jest zbyt mały, a czcionka użyta do całości nie współgra z resztą.

 

Poza tym ten zielony shape... Czy to w wersji podstawowej, czy też tych poniżej ..No coś mi nie współgra z literą k.

 

Ogólnie całość jak najbardziej się broni i jestem zdecydowanie na tak :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMam wrażenie, że odstęp między literami w słowie "think" jest zbyt mały, a czcionka użyta do całości nie współgra z resztą.

 

Tu się nie zgodzę. FONT użyty tutaj ma jednakowy kerning. Optycznie też wydaje mi się ok.

 

Poza tym ten zielony shape... Czy to w wersji podstawowej, czy też tych poniżej ..No coś mi nie współgra z literą k.

 

Sprecyzuj. K jest z innej rodziny (jak to Leander słusznie zauważył). Zielona strzałka jest z tej samej rodziny co litera k. Więc nie ma mowy o "nie współgraniu".

 

Ale dziękuję za pozytywny komentarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sand,

 

Swoją wypowiedź opieram tylko i wyłącznie na swoich spostrzeżeniach, także nie tyle chodzi mi o użycie złego fonta , oraz wszystkich jego parametrów bo wiadomo... rzecz gustu, własnego poczucia estetyki i wizji tego jak chce się to stworzyć, niemniej w moich oczach odstępy ( przede wszystkim pomiędzy t - h ) powinny być nieco większe.

 

Jeżeli chodzi o shape, to również są to moje osobiste uwagi, które traktuj bardziej jako "inny punkt widzenia" ;) IMHO najlepsza wersja tego shape'a to ta najbardziej na prawo na szarym tle.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sand,

 

( przede wszystkim pomiędzy t - h ) powinny być nieco większe.

 

 

Pozdrawiam.

 

moim zdaniem jest dobrze natomiast ilość światło między tymi literami wychodzi z ich typu. tk tf itp mają mało światła a c b itp więcej. Rozstrzelenie liter "ręcznie" mogłoby przynieść zmiany bardziej na niekorzyść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ujęcie przestrzenne logo - można by zmienić położenie kamery... - dolne ścianki strzałek, są teraz zbyt cieńkie(mogłoby ich wogóle nie być), nie mają odniesienia do reszty kształtu. ale to tylko moja opinia. (może perspaktywa, kamera "szeroki kąt"..?)

wiem że to robocze i wogóle, ale razi zastosowanie tego samego rendera w "odbiciu w podłożu" :)

 

powodzenia

pozdrawiam.

 

P.S. pomiędzy "t" i "h" rzeczywiście jest ciasno... :P - a i wyraz "think" mógłby kończyć się razem z filarem dużego "f".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ciasno ale zobacz jak może "pomóc" zwiększenie sztucznie odstępu- oczywiście mocno wyolbrzymiłem i nie mam tej samej czcionki. Może można by to zrobić tak, że byłoby lepiej ale ja w dobry krój pisma wolę się nie mieszać chyba, że czcionka jest słabo zaprojektowana jak to często bywało

EDIT: moja wiedza na temat czcionek jest bardzo stara i mogłem coś pomieszać. Uczono mnie jednak, że w dobrym kroju pisma nie powinno się nic zmieniać a złych krojów nieużywać

EDIT dwa: wyraz think kończy się prawie równo z obrysem F i chyba lepiej to wygląda niż jakby było z filarem więc jest to pewnie zamierzone. Nikogo nie bronię :)

Edytowane przez Tomek Kosiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale zapytam czy wersja 3D to v-ray?

 

hyhyhy nie no ja wszystko w photoshopie zrobiłem.

 

sly - nie zgadzam się zupełnie z twoim postem. To moja opinia.

 

Tomek - tutaj się zgadzam :) Mnie uczono podobnie. Ale uczono mnie też, że czcionka to złe określenie na komputerowy krój pisma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie. Najpierw robię rzut pseudo 3D z wcześniej zrobionego kształtu płaskiego (zwyczajnie ctrl+t). Potem bawię się piórkiem z Dodge i Burn tool (dodge rozjaśnia, burn przyciemnia). Jak chcesz mogę zrobić kiedyś mini tutoriala do tego ale chyba nie trzeba bo sprawa jest bardzo prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności