Skocz do zawartości

Wiz3D: Office


salazar

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że ciągle stoję w miejscu albo nawet się cofam, niech mi ktoś pomoże w ocenie moich prac oprócz tego, że proporcje są złe to co jeszcze? Przypominam, że jestem początkujący i zaznaczam, że chciałbym pójść w stronę realizmu a nie mogę zupełnie tego uzyskać w swoich pracach.Materiał lustra wiem, że jest zły więc nie piszcie na jego temat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zauważam pare błednych rzeczy:

1. Jeśli wyznaczysz sobie linnie horyzontu to okaże się że patrząc na okno będzie gdzies na niebie (to tak na oko) czyly widok za oknem jest źle ustawiony

2. Samo okno mi sie nie podoba ale to już wolna wola designera, jak to jest bióro w miescie to pewnie było by w wierzowcu więc całe mogłoby być przeszklone, jeśli nie i robimy takie okienka to 1 takie długie okno po prostu głupio wygląda : / kto widział jedno okno od podłogi do sufitu

3.Proporcje, patrząc na te krzesełka i wazony to krzesło nie jest wiele wieksze od wazonu. Dalej jak na to patrze to pare rzeczy bym powiekszył, spojrz na laptopa i biórko i ile laptopów zmieści sie pod biurkiem.

 

Dodam że jestem bardziej poczatkujacy od Ciebie bo ty cos robisz i tworzysz a ja mam jedynie jakaś mierna teoretyczna wiedze.

Czym renderowałeś?

Pozdro i czekam aż mnie ktoś zjedzie że plote bzdury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zła perspektywa widoku za oknem, plus kąt padania światła się nie zgadza

- biurko wygląda na dość mało wytrzymałe, że tak powiem ;d

- bug w rogu okna i przy podstawie lampy

- okno powinno być w głębi ściany, a nie wystawać jak obraz

 

Co do projektu - hm, nie chciałbym tam raczej mieszkać, wybacz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w czym renderujesz?

 

z wymyślaniem z głowy lepiej się wstrzymaj i spróbój zrobić coś co już jest żebyś wiedział do jakiego efektu dążyć.

Przynajmniej meble próbój robić z referek. Kiedyś też chciałem wszystko z głowy robić ale pewna osoba wyjasniła mi że jeślibyś wkońcu zaczął robić wizki dla klienta i spodobałby mu się któryś z mebelków to głupio byłoby mu powiedzieć że mebelka nigdzie nie znajdzie bo sobie go wymyśliłeś.

 

Pokaż gdzie masz światła porozmieszczane i napisz jakie bo jakos to oświetlenie słabe strasznie.

Strasznie pusto, kompozycja słaba i zestawienie kolorów straszne. Widok za oknem nie trzyma perspektywy - zły kąt. brakuje listwy podłogowej ale tu już niech się znawca wypiowie bo sam już nie wiem czy listwy dalej są "modne".

Parkiet ma jakiś obrazek drewna czy to tylko jednolity kolor? W każdym razie trochę za silne odbicia i wygląda nieciekawie, trochę linoleum przypomina.

Mapowanie na mebelkach się psuje gdzieniegdzie albo nieciekawie ustawione.

Modele słabo dopracowane, ale dobrze że pamiętałeś o kablu do lamy (wielu o tym zapomina).

Stolik w miarę jeszcze wygląda, jakbyś tylko popracował nad materiałem nóg do może by coś z niego wyszło.

 

Robiłeś jakieś tutoriale do wizek albo GI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc cała praca to 3ds max + V-ray, a co do tutoriali to nie robiłem żadnych. Ogólnie to dzięki za konstruktywne rady i chyba zaczne modelować według wymiarów i schematów, przynajmniej spróbuje i mam nadzieję, że następna wizka będzie lepsza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szumi. fotel od kompa z plastiku. lampa stojaca ma jak dla mnie o jeden przeglob za duzo. lipnie wstawione tlo za oknem. szkoda ze roslina nie odroznia lodygi od lisci. w normalnym lustrze nie ma fresnellowskich odbic, obraz jest zawsze ostry. proporcje. pusto. mam wrazenie jakby pokoj mial tylko dwie sciany te co juz kamera nie widzi jakby ich nie ma. dziwny bump na podlodze, nie wiem czemu? blat od stolika do kawy to lustro czy szyba? okno mogles juz pociagnac do ziemi i dorobic balkon na polu :P

 

ale nie przerazaj sie. wytknalem Ci to co wg. mnie jest zle i jak poprawisz to nie tylko mnie zadowolisz bo i samego siebie tez ;)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności