Skocz do zawartości

[3ds max - problem] Tworzenie nowych polygonów


gecko

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że tak na szybko, ale pilnie potrzebuję pomocy!

 

Nie szukałem WSZĘDZIE, ale ani na google, ani na tutejszej wyszukiwarce nie znalazłem, a straciłem już z godzinę...

 

 

Do rzeczy: Wiem, że można tworzyć polygony poprzez łączenie ze sobą kilku vertexów.

 

Teraz moje pytanie - jak zrobić coś takiego jak na rysunku:

 

2889zd1.jpg

 

Chodzi mi o to, żeby stworzyć nowy polygon (czy tam face - nie znam się jeszcze xD) na pustej przestrzeni, ale żeby nadal był połączony z pozostałymi.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

z tego co wiem to w maxie nie ma za bardzo możliwości tworzenia poligona z vertextem w pustej przestrzeni. co najwyżej możesz zakleić dziurę czy ułomek w już istniejących poligonach.

 

Można też stworzyć ten poligon w inny sposób, przejdź do edge/krawędzi i przesuń jedną krawędź w dół trzymając szift wciśnięty wtedy stworzy ci się nowy poligon w tym miejscu połączenia z resztą siatki. możesz wtedy usunąć jeden vertex i będziesz miał swój poligon.

 

pozdro

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem - na moje problemy nigdy nie ma prostego rozwiązania xD

 

claude - dzięki (!), już mniej więcej wiem!

Loki - z tym Target Weld'em też dzięki - przyda mi się do dalszej pracy!

 

Wiem już mniej więcej jak rozwiązać ten problem, tylko jeszcze jedna kwestia (żeby nie zakładać nowego topicu): Jak łączyć dwie krawędzie (ew. dwa vertexy, ale żeby była jedna krawędź...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

insert vertex na tej krawędzi i przesuń tego nowego vertexa w dół

 

Edit: co do drugiego pytania to zapoznaj się z narzędziami weld, target weld, cut, remove, czamfer, connect itp. To przecież podstawa modelowania, jak będziesz wiedział do czego służą to nie będziesz miał problemu z takimi pierdołami.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj podstawowe tutki bo to podstawa z podstaw o co pytasz ;) koledzy już Ci wyjaśnili wszystko dobrze ale naprawdę poczytaj sobie tutoriale z podstaw bo teraz nie wiesz o wielu funkcjach które przyśpieszyły by Ci prace o 200% :D czas który poswięcisz na tutoriale zwróci się w późniejszym terminie jak zamiast szukać opcji 1 godzine znajdziesz ją w 5 sekund :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności