Skocz do zawartości

The Unknown Soldier


Obywatel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

\"Prosze o komentarze. :-)\"

Hmmm co tu komentowac :!o...

Imo jak dla mnie miernie, wydaje mi sie ze z Corela

mozna wiecej wyciagnąć.

Co to miało byc okładka cd? Jesli tak to nie kupiłbym jej=]

Pracuj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corela nie lubie, ale nie odstaje od Illustratora w możliwościach. Zresztą właśnie odpaliłem Corela 8 i muszę powiedzieć, że narzędzia do wypełniania i operacje na krzywych ma nawet lepsze. Bardziej intuicyjne.

 

W Twoim obrazku problem polaga na tym, że pojechałeś gradientami po dużych powierzchniach. Gradienty prawie zawsze wyglądają tandetnie. W wektorach korzysta się z nich ostrożnie. Główne zmiany tonalne, cienie, są zdecydowane, a tylko gdzieś na pograniczu daje się prawie niezauważalny gradient.

 

Duże gradienty też bywają, np niebo czy woda, ale wtedy różnica między kolorami biegunów musi być subtelna.

 

Odchodząc od tematu kolorów mogłeś troche dokładniej odwzorować anatomie, bo jest bardzo.. umowna :)

 

 

-EDIT-

 

to jeszcze zrobiłem szybką korektę, żeby pokazać o co mi chodzi z tymi gradientami. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.

 

zolnierz.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wyglada ciekawiej. A cieniowanie na kasku zostaje?. No i oczy troche nadiubdziane. Pokombinuje jeszcze troche.

 

Probowac cos tym jeszcze zrobic?

 

Gdyby nie to cienowanie to nie wyglada to tak tragicznie, ludzie dajcie spokoj. ;] Komentaze typu Leandera sa nieco milej widziane, bo moja przygoda z grafika 2W sie doiero zaczela. Potrzebuje kilku wskazowek, a nie zniechecen. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eech eRB zniechęcać ciebie nikt nie chce, ale nie wymagaj by ludzie szukali za ciebie ciekawszycha prac w corelu ...

jak na początek to jak na mój gust nawet całkiem nieźle, a co do rzeczowej pomocy ... mam wrażenie, że niewiele osób na forum zajmjuje się wektorówką 2d, przynajmiej niewiele prac widziałem, dlatego trudno o wymianę doświadczeń ... chociaż mogę się mylić, póki co poprawki leandera na duży plus.

keep working!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no reszta wyszla troche za plasko, poza głową to taka papierowa ozdoba do powieszenia. No chyba, że o to Ci chodziło. Próbuj wektorem oddac jak najlepiej bryle, cienie. Nie jest to łatwe, bo trzeba szukać mozliwie najlepszego uproszczenia, ale na tym polega urok lekkich i zgrabnych wektorow. Tutaj z dołem Ci się nie udalo.

 

Do wektorów bardzo przydaja sie zdolnosci w rysunku, malarstwie. Duzo latwiej robic koncepty malujac, a potem wektorem, kilkoma trafnymi kreskami sprowadzac rzecz do meritum.

 

W sumie nie wiem po co, ale wrzucam jeszcze jedną wersję, którą zrobiłem równocześnie z pierwszą, w nocy. Nie umieściłem bo niewiele wnosi i raczej słaba, ale trochę pokazuje jak można poprawić anatomię..

 

zolnierz2.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babka w lupie jest swietna. Babka z playboya tez. jestem pod wrazeniem. Bedzie motywacja do pracy :-)

 

Niektore prace z podanych stron wcale nie wygladaja na Corela, mistrzostwo.

 

A teraz pytanie: da sie zrobic wypelnienie/przeswitywanie w ksztalcie elipsy (w Corelu)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glow jest bez sensu; czuję że nic nie wyciągniesz z tego obrazka dopóki nie opanujesz proporcji i anatomii; kompozycja centralna też bez sensu ... nie wiem do czego zmierzasz ale myślę że brniesz w ślepy zaułek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm myślałem, że napisałem konkretnie; jak byś chciał bym ci omawiał cały rysunek to ... ojej za dużo tego :( ; oczy, nos, stopy, nogi, nie czuję stawów (lewa ręka to już ...eech), nie cieniuj wzdłuż formy bo będziesz tworzył efekt wklejania .. wogóle rozmieszczenie kolorów imitujących światłocień dziwne ...oj długo by gadać, nie chce mi się :(

jak dla mnie powinieneś poćwiczyć rysunek ołówkiem, duuuużo szkiców aż załapiesz rytm, nie będziesz wtedy tworzył takich statycznych postaci

polecam książki loomisa, pięknie tam wszystko tłumaczy :) ja sam od dłuższgo czasu wnikam w jego teksty i zauważyłem, że już jako tako mi coś wychodzi; nie ma co się lenić - na pewno się opłaci :)

to co w wektorkach jest faje to wychwycenie kwintesncji myśli, symbolicznego przedstawienia istoty sprawy; bez podstaw będziesz się miotał kombinując jak koń pod górę jak gradient dobrać a to nie w tym rzecz :)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej - wiecej chwytam, o \"oczy, nos, stopy, nogi\" rozumiem ze chodzi o ksztalt. Stawow mozesz nie czuc bo koles jest w grubych ubraniach. Kiedy nie cieniowalem wzdloz formy to postac sie zdawala byc plaska jak to ujal leander. A jak nie takie cieniowanie to co? gradienty?

 

Przeciez to nie wyglada tak tragicznie :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko kształt ale i proporcje no i prawa natury (lewej ręki tak człowiek nie wygnie przy tym ułożeniu łokcia :))

 

tak sobie myślę jak konkretnie uchwycić o co mi chodziło z tym cieniem i .. chyba nie wiem jak to opisać słownie :( miałeś płaski rysunek bo wogóle nie cieniowałeś tylko maskowałeś gradientem - zwałka, gdy dałeś cienie pionowe z stopniując tonację odcienia, uzyskałeś efekt wypukłości jednak też nie jest do końca dobrze; proponowałbym polecieć z cieniem \"po formie\" ale nie w sensie wzdłużnym, ale raczjej poprzeczym; różne załamania materiału powodują, że poszczególne płaszczyzny ustawione są pod różnymi kątami, a to powoduje, że lokalnie materiał ten przyjmuje inny odcień; dlatego cieniuj pod różnym kątem, stosując różne odcienie tej samej barwy.

nie wszędzie światło opisuje bryłe w ten sam sposób, dlatego cienie nie mogą być idntycznie symetryczne (tak jest mniej więcej u ciebie);

po twarzy poznaję, że przyjąłeś ułożenie światła direct z lewej strony, więc już samo to powinno powodować że prawa strona człowieka jako całości będzie ciemniejsza, a u ciebie jest pełna symetria tonalna (lewa strona ludka ma ten sam walor co prawa).

chyba tym wyjaśnieniem nic nie wyjaśniłem (przynajmiej ja bym nic z tego nie skumał :)), musiałbyś zobaczyć przykłady .. tak jak napisałem popracuj ołóweczkiem - przyda się w wektorkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, na szczescie tylko w 1wszym obrazku byl gradient - reszta jest pod tym wzgledem lysa. Co do ulozenia dloni to poprostu niezbyt wierne odwzorowanie tej foty:

 

 

commando.jpg

 

Tulow na podstawie tego sobie skladalem.

Plaski obrazek mialem bo wogule nie cieniowalem ;] nie bylo gradientow juz

Co do poprzecznego cieniowania rozumiem Cie bardzo dobrze, sprawdze jak to bedzie wygladac.

 

Co znaczy swiato direct nie wiem, ale swiatlo pada ze strony prawej jak cos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności