Skocz do zawartości

[pytanko] farma renderująca


Gość un86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy w temacie farm renderujących, mianowicie

 

1. powiedzmy, że mam 20komputerów połączonych w sieć, jaki manager polecacie do obsługi tego i w jaki sposób taki manager działa ? np. znalazłem coś takiego http://www.uberware.net/smedge3/index.php powiedzmy, że rozumiem jak to działa, ale np. pisze tam, że jest wsparcie dla maxa, więc czy to znaczy, że też dla każdego jego plugina ? np. vray'a ?

 

2. czy np. jeśli renderuje plik z max'a, to na każdym komputerze muszę mieć maxa lub jakąś licencje czy taki manager pobiera ją sobie tudzież robi to jakoś inaczej ? :)

 

3. jakieś ogólne informacje które mogłyby mi pomóc w ogarnięciu tematu

 

ps. oczywiście to nie mój plan, tylko szefa mojej firmy i muszę ogarnąć i naświetlić mu sytuację :)

 

pozdrawiam i dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1.Zależy co chcesz renderować... animacje czy stille.

Polecam BackBurnera-a, może też być Distributed Rendering w Vray-u.

2.Na każdym komputerze musi być max, jeżeli renderujesz w vray-u to także vray.

 

U mnie wygląda to tak jak opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, z pracy pisam wiec w skrocie.

z listu domyslam sie ze chodzi ci o Maxa. Do maxa nie potrzebujesz zadnego dodatkowego programu do renderowania przez siec - jest Backburner. Jak go obslugiwac itp masz wszystko w helpie maxa z dokladnym opisem jak to skonfigurowac

 

Co do renderowania. Wszystkie pliki (textury, proxy itp) musza byc udostepnione w katalogu sieciowym widocznym przez wszystkie kompy. Max i Vray musi byc zainstalowany na kazdym z kompow renderujacych, ale wystarczy ze beda jako render nody, np na 1 licencje uzytkowa vraya dostajesz tez iles tam licencji vraya tylko do renderowania sieciowego. Podobnie z maxem. (nie zajmuje sie licencjami w firmie wiec ci dokladnie nie powiem)

 

A, i renderowanie animacji przez siec, gdzie kazdy komp renderuje oddzielna klatke jest latwiejsze. Jak chcesz zeby wiele kompow renderowalo 1 klatke to musisz doczytac o distributed rendering.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne bardziej taka farma służyłaby do renderowania animacji, ale pewnie stille też by się trafiły.

 

głównie jestem ciekaw jak to wygląda z tą licencją do max, czy np. jak mam 20kompów to na każdym musi być wykupiona licencja (czyli 3-5k komputer + 20k max ?) czy np. na jednej licencji max można postawić jedą full działającą kopie a na reszcie zainstalować render nody ? na stronie autodeska jakoś nie bardzo mogę znaleźć taką informację.

 

taka sama sytuacja jest z vray'em ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do maxa wystarczy jedna licencja robocza. na farmie nie potrzebujesz juz zadnej dodatkowej licencji niezaleznie od ilosci komputerow (z tego co pamietam, dawno to robilem;p). przy vrayu na kazda licencje/dongla mozna podlaczyc bodaj do 10 rendernodow.

a jesli chodzi o liczenie stilli, zawsze mozna uzyc backburnera z wlaczonym split scan lines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisal Mirach wszystko znajdziesz w helpie maxa.

 

Z tego co mi wiadomo na licencji maxa mozesz miec spokojnie te 20 kompow, instalujesz maxa na nodzie nawet go nie wlaczasz i nie rejestrujesz jedyne co zmieniasz to w pliku 3dsmax.ini wpisujesz sciezke do katalogu sieciowego w ktorym masz texturki do sceny. Jak to zrobic znajdziesz na forum, MF gdzies to dokladnie opisywal, sa dwa sposoby na to.

 

Z vrayem jest jakos inaczej z ta licencja , nie wiem dokladnie ale chyba mozesz miec 10 nodow na jednej licencji tez trzeba poczytac w dokumentach zalaczonych do vraya.

Instalujesz vraya i zalaczasz mu Vray Spawner , najlepiej wrzucic na nodzie do Startup by sie wlaczal razem z uruchomieniem kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności