Skocz do zawartości

Maya PLE 8.5 jakie ograniczenia?


grafic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam zamiar ściągnąć Maya PLE 8.5 , ale nie wiem czy za bardzo jakie są jej ograniczenia. Znalazłem stronę na której użytkownik powiedział, że ograniczeniem są TYLKO znaki wodne i brak możliwości importowania z innych wersji Mayi, a pod nim ktoś napisał, że PLE ma dużo więcej ograniczeń ale już nie napisał jakich... Mój kolega trochę "bawi się" tym programem i mówi że nie można w PLE używać Mental Raya i Vraya. Czy to prawda? czy mozglibyście napisać mi dokładnie jakie ma te ograniczenia? I czy jeżeli będę już miał jakieś "osiągnięcia" w 3d tym programem (za np 2 lata) to czy nie będę miał później wielkich zaległości jeżeli chodzi o rendering?

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

http://www.pl.wikipedia.org pisze:

 

Maya jest oferowana w dwóch podstawowych wersjach:

- Maya Unlimited pełna wersja ze wszystkimi możliwościami.

- Maya Complete wersja bez symulacji tkanin, włosów, sierści i płynów oraz bez modułu Live.

 

Ponadto producent oferuje darmową wersję do nauki Maya Personal Learning Edition. Jest ona odpowiednikiem Maya Completed z tym, że używa własnego (niekompatybilnego z pozostałymi wersjami) formatu zapisu, a wygenerowane obrazy posiadają znak wodny producenta. Nie może być również wykorzystywana do celów komercyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Vray działa? Pytam ponieważ już ściągnełem PLE, zainstalowałem i teraz mam zamiar Vray ściągnąć. Bedzie działac? Chodzi mi o to czy w tej wersji można załadować inne pluginy? Sorki że tak pytam non stop o to ale nie zanma sie na tym praktycznie :P

Edytowane przez grafic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś początkujący w 3D to nie zabieraj się od razu za rendering.

Jest to bardzo złożony proces w szczególności gdy chodzi o mentala a żeby coś wyrenderować trzeba to najpierw zrobić ;) więc na początek Maya Software powinien wystarczyć, no chyba że masz inne plany :)

 

p.s. Window - Settings/Preferences - Plug-in Manager - wybierz Mayatomr.mll

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności