Skocz do zawartości

Teczka 2D: goroo


goroo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się że coś trochę nie gra z twarzą - tak jakby jedna kość policzkowa była nieco większa niż druga, a może to położenie ust - nie jestem przekonany - po lustrzanym odbiciu lepiej to widać. No i ramiona troszkę jakby nie pasowały do ustawienia głowy - ale to takie moje złudzenie. Generalnie ok, jak widać nikt się nie zaśmiał ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to chyba w wolnym czsie popracuje nad tym jeszcze :) dzieki za uwagi :)

 

a co do uwagi dotyczacej wlosow od "prrrszalony" to sa one takie ze wzgledu na to ze ja ni cholery nie umiem wlosow rysowac :D dlatego sa jednolite i proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ok ...to sie wydaje takie proste na tutku :P w praktyce wychodzi gorzej :P a co znaczy spacing of 25%?
Kolejna ofiara spolszczonego photoshopa? :D

Spacing to przerwy między kolejnymi "plamami" (przy okrąglaku im więcej procent tym bardziej widoczne robią się kółeczka, aż do zupełnych przerw między nimi). Gdy otworzysz zakładkę z brushes (pędzlami :P), to pierwsza zakładka, jeszcze bez miejsca na ptaszka (:P) Brush tip shape ma na dole tą opcję do właczenia. Prawdopodobnie masz 25% domyślnie właczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda, bo ładnie trzymasz proporcje i kolor :D

 

W Twoich pracach brakuje mi tylko spójnosci. Mówię tu np. o teksturze na ostatniej pracy, za postacią - wydaje się bezczelnie wklejona. Poszukałbym w całości może trochę bardziej malarskiego efektu - nie bojąc się widocznych pociągnięć pędzla. Ale to tylko moje osobiste preferencje :)

 

Kurde, zabierz się za coś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś, na początku tabletowej przygody bawiłem się w kopiowanie zdjęć i powiem jedno, owszem zabawa moze efektowna, ale nie efektywna w kontekście innych ćwiczeń i progresu jakie można z nimi wykonać. Zdjecia oczywiście mogą służyć za świetne referencje, sugerując pozycję jakiejś postaci, czy ukłąd mięśni. Ale samo kopiowanie zdjęcia, dla kopiowania zdjecia, moim zdaniem, mija się z celem. A jeżeli naprawdę bardzo, bardzo Ci na tym zależy, to można taki proces 'reprodukcji' zdjecia traktować, jako chociażby analizę palet barw etc. - ważne, żeby w samym kopiowaniu był jakiś cel i wypływały z tego jakieś wnioski. Z ciekawości - pobierasz kolory ze zdjęcia, które malujesz, czy samemu szukasz ich w spektrum?

 

A jeżeli odczuwasz frustrację z powodu tego, że nie umiesz rysować postaci, to dlaczego by nie zacząć ćwiczyć? :D To mogłoby być dobre źródło motywacji. Sama nauka anatomii jest ciekawą i fascynującą przygodą, którą ja dopiero zaczynam :) Proponuję dużo praktyki, zebranie sugestii ćwiczeń jakie można wykonywać od kolegów i koleżanek z forum i pracę, pracę i jeszcze raz pracę, bo moim zdaniem przy odpowiednim wysiłku, będziesz w stanie sporo z siebie wykrzesać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racje w tym co piszesz:) a ja widocznie za cienki jestem zeby rysowac calkiem sam z siebie :) choc mam kilka prac calkiem od siebie :) tez je pozniej wstawie :)

 

co do kolorow to nie sa one pobierane ze zdjecia. niektore prace sa robione w czerni i bieli ...dopiero pozniej nakladany kolor...a niektore odrazu kolorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności