Jump to content

WojtekFus

Members
 • Posts

  1,141
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

WojtekFus last won the day on December 4 2011

WojtekFus had the most liked content!

1 Follower

City (optional)

 • Miasto
  San Diego

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

WojtekFus's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

415

Reputation

 1. Nicponim - Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa! Jest bardzo dużo racji w tym co mówisz. Szczególnie odnośnie tej rozpoznawalności i kojarzeniu stylu. Całkiem możliwe, że nie pociągnę tego projektu dalej, a pozostanie cenną lekcją i studium stylu Maćka. Może wtedy z bagażem jakiegoś tam doświadczenia i zupełnie czystym płótnem, nie analizując stylu niokogo innego stworzę coś bardziej oryginalnego. Mimo wszystko, czuję że to krok dalej po tej wpadce ze studium stroju baletowego. Może nie do końca tworze suwerenny stylistycznie świat, ale przynajmniej nie jest bezpośrednią kopią, tak jak było w tamtym przypadku. No nic, pozostaje wyciągnąć wnioski i pójść dalej. Mimo wszystko, mam tę historię, którą chcę opowiedzieć w głowie. Spróbuję poszerzyć źródło inspiracji i uoryginalnić nie tylko styl, ale i design. Dzięki wielkie za komentarz!
 2. Dzięki COR! Jak najbardziej się zgadzam z tym rushowaniem do renderingu :) A jeśli chodzi o hełm to nie rozumiem, jest zupełnie inny od tego Maćkowego - bawię się w dodawanie organicznych elementów do tej elektroniki - pióra/woda i staram się, żeby to było unikalną stroną tych designów. Wciąż uważam, że pomysł jest mój, a Maciek to nie jedyna inspiracja - mnóstwo czerpie też z designów Goodwina i set designu Blade Runnera. Kolejny raz nie rozumiem granic oryginalności o których tu mówimy. Sam Maciek robił prace, które były oparte stricte na designe Jamiego Jonesa (smok). Podobnie Jaime Jones robił prace w dokładnie tej samej scenerii co Mullins, tyle, że ujęcie było inne. Ja to nazywam inspiracją i studium tego co wygląda dobrze. Zaraz pewnie ktoś wklei tu do wątku jakieś super obszerne porównanie z pracą Maćka i objawi wszem i wobec plagiat. Tak, to jest inspiracja, ale nie kopia, nie było też zamaru kopiowania. Nie wiem, może kwestia po prostu samego cyberpunku, wszystko w tym gatunku jest do siebie podobne.
 3. Dzięki za odwiedziny i komentarze! Jestem świadomy niedociągnięć obu prac i nie ukrywam inspiracji Maćkiem. Uwielbiam jego prace i również jestem zafascynowany scifi i cyberpunkiem. Analizuje styl Maćka i staram się wyciągać z jego twórczości rzeczy i smaczki, które przemawiają do mnie. Moim celem nie jest bezpośrednia kopia, a odkrycie co czyni go tak niesamowitym concept artystą. Tematyki nie zamierzam zmieniać, czuję, że pomysł jest na tyle mój, żeby pójść z tym w jakimś ciekawym kierunku. Czuję, że mam do opowiedzenia ciekawą historię. Projekt traktuję również jako wyzwanie dla samego siebie, żeby wyjść poza comfort-zone i eksperymetnować z photobashem i 3D, które są naprawdę przydatne gdy pracuję nad stricte concept artowymi taskami w One Pixel Brush z Shaddym. Nad pracą spędzam średnio 40h, co w moim wypadku jest naprawdę cudem. Wracając do niedociągnięc w czytelności i anatomii - zupełnie się zgadzam. Będę nad tym pracował, dlatego dzięki za naprowadzenie.
 4. Dzięki wielkie Ajsu za pięknego overka. No struktura u mnie lezy, więc wracam do rysunku na newsprincie No i dawno dość mnie tu nie było więc mały update. Zleceniowe portrety: I własny projekt 'Horus' nad którym pracuje od jakiegoś czasu: Proces na CGHubie: http://cghub.com/images/view/730905/ Krytyka jak zawsze mile widziana!
 5. Dzięki wielkie za odwiedziny i komentarze! Trochę nowości. 30 minutowe speedpainty na grupę Daily Spitpaint: Gryphon Rider Earth Dragon Alien Queen A tu takie zainspirowane Jaimim znowu: I kolejne portrety do kolekcji :D
 6. @saharaam - No właśnie - wiesz, ja czuję malowanie portretów, ale gdzieś tam w głębi ciągnie mnie do takiego Scottowego spacshipowego artu. Mecha'n'Woman ;D Spróbuję jakoś urzeczywistnić fascynację i chyba wrócę do tutków Robertsona, bo strasznie mile wspominam konstruowanie tych stateczków od ręki długopisem :) @nicponim - Dzięki! To chyba najlepsza porada jaką mogłem dostać. Jestem cholernie niecieprliwy i chcę widzieć efekty od razu. Chyba nawet widać to w sposobie w jaki maluje :D Rzeczywiście, wybiorę sobie temat, góra dwa, w których chce być dobry i skupie się na ich kształceniu! Dzięki za wskazówki! @WWWoj - Dzięki, że wpadłeś! Tak też zrobię :) Trzymać kciuki! Kefas - Dzięki za inspirującego posta! Jak najbardziej masz rację :) @lee666 - Dzięki! Robimy co możemy! Speedpaintingowa zabawa wieczorkiem w bladerunnerowych klimatach: I timelapse: I portrecik:
 7. Ależ przepiękne kolory! Super soczysta wrzutka! A pędzel poznaje - jest też w secie Shaddiego pod nazwą Marlow. Wdzięczny skubaniec - bardzo malarski. Need moar!
 8. Zajebiaszcza wrzuta! Ewoluujesz w ciekawym kierunku! Na wszystkie rzeczy strasznie przyjemnie się patrzy, szczególnie ta Applibotowa panienka! Gwiazdeczki ode mnie!
 9. Dzięki nicponim! Od dawna podziwiam Twoje prace i serio, jestem wielkim fanem :) Wydaję mi się, że wiem o co chodzi z tą moją niespójnością. Sam czuję, że trochę szukam stylu. To coś podpatrzę u kogoś, coś mnie ujmie, zrobie studium etc. Jedyne prace, w których czuję, że to jestem ja i ja to ten portret, który dostał fronta i ta babka z pióropuszem (nie mówie, że design jest mój). Obecnie szukam sposobu, jak przetłumaczyć to co mam w głowie na płótno, nie będąc więźniem referencji. Jeśli miałbyś jakiekolwiek pomocne sugestie, byłoby super! Jeszcze raz dzięki za odwiedziny i krytykę! @Jose - Trochę mixer brasa, trochę smugde'a i trochę ciapania miękkim pędzlem.
 10. Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze! Saharaam - no dokładnie, cały czas przesadzam z ilością smudge'a! Kefas - Tak - pierwszy stream będzie z mojego youtuba i tam też zostanie zapisany. Następny będzie z kanału daroza i tak na zmianę. Szybki koncepcik. I studium waloru.
 11. Kolosalnie dobra wrzuta. Również, dozowałem sobie pojedynczo na fejsie, bo chyba bym wyskoczył przez okno. Zajebista robota!
 12. Dzięki wielkie wszystkim! No gotuje coś bardziej swojego, gotuje! :D Dzięki za wsparcie! Grass - A tak ciapam po prostu Lannisterem z pressure sens. z zestawu Shaddiowego. No doprawiam jeszcze comfort-zonową interpetacją zdjęcia Marcina Wuu: Nie bijcie.
 13. Dzięki saharaam! Bigu - Ba, tez to czuję ostatnio, że konstrukcyjnie słabo, dlatego, przysiądę sobie trochę nad anatomią i rysunkiem. Chyba wrócę do Robertsona i cienkopisów. Dzieki za konstruktywną krytykę! Dostałem odpowiedź od Roba Goodwina w sprawie użycia jego designu w mojej pracy. Wyszło na to, że chyba mnie nie pozwie.
 14. Dzięki COR! Tobie Kojotu za te wszystki linki, to ja już conajmniej ze 4 wiszę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy