Jump to content
WojtekFus

Teczka 2D - Wojtek Fus

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów :)Wojtek się nazywam. Siedemnaście wiosen na karku, więc pora zacząć działać poważniej. Świadomość własnego lenistwa zmusiła mnie do założenia tego wątku. Kiedyś próbowałem - inicjatywa zaginęła. Postaram się żeby tym razem sytuacja wyglądała inaczej. Dotychczas bawiłem się w rysunek (głównie ołówek, węgiel, pastele) oraz digital painting, jednak natrafiłem na bariery nie do przeskoczenia (teoria koloru, anatomia) i postanowiłem wrócić do korzeni sprawy - media tradycyjne. Ołówek w łapie, akryle na stole, sztaluga stoi - zapierdzielać trzeba. Wyniki będę wrzucał na bieżąco.Aktualnie główny cel, to uzyskanie łatwości w bawieniu się kolorem oraz opanowanie proporcji twarzy. Wszystko mediami tradycyjnymi. (Cholera, katuję się, bo na biurku spoczywa Intuos4 A4). I tutaj prośba do kolegów/koleżanek, jakiekolwiek linki/tutoriale/ćwiczenia, które pomogły Wam w opanowaniu tych umiejętności są jak najbardziej mile widziane.Cieszę się, że mogę być częścią tak zacnego forum :D Z góry dzięki za pomoc.

Edited by WojtekFus
  • Like 1
  • Confused 1

Ave! Jestem Daniel i...

bardzo fajnie! Wiem że nie powinienem (na razie przebijam się przez dno) na ale:

-pupa 2-giej pani do poprawy

-czwarta jest super i bardzo mi się podoba lecz chyba coś ma z brzuchem (mogę się mylić)

-pani na ostatnim ma krzywy biust.

Poza tym takeś się napisał o mediach tradycyjnych, a coś ich mało.

PS. Ja też tak chcę rysować! ;)

//edit: Joker rules!

Hej! Dzięki za opinie :) Odnośnie pracek, które tu widzisz: wszystkie są dość stare, (pół roku i wstecz) - ostatecznie je porzuciłem i wrzuciłem je tylko dla jakiegoś tam względnego rozeznania na jakim etapie jestem.

Odnoście mediów tradycyjnych, mam sporo martwych natur, szkiców, jakichś impresji - nic ciekawego, dlatego nie wrzuciłem. Postawiłem sobie czystą kartę i teraz zamierzam większość czasu spędzić nad ołówem i farbkami, którymi nigdy tak naprawdę się nie bawiłem. Jak powiedziałem wyniki będę wrzucał na bieżąco

PS: Pozdrawiam fana SW. BTW: To jeden z moich ulubionych cytatów

PS: Pozdrawiam fana SW. BTW: To jeden z moich ulubionych cytatów

Jupi! Wreszcie ktoś kto lubi SW :)

Powodzenia w malowaniu i niech Moc będzie z Tobą!

sry. za off ;)

Ust ćwiczenie. 10-15 mi na szkic.

male

male-2.jpg?t=1282519214

female

female-2.jpg?t=1282519214

Edited by WojtekFus

Bardzo fajny akryl (jak chcesz się dowartościować to spójrz na mój). Tylko czy w oryginale też jest taka blada czy ja mam coś z ekranem tego choler**go laptopa?

btw. na jakim formacje robisz te szkice (ja taż tak chcę:])

Z Mocą- Jedi

Dzięki za uwagi.

Szkice robione na A3.

Za jakość akryla przepraszam, zdjęcie robione ze złym światłem. Postaram się popłudniu wrzucić lepsze.

Świetne te szkice. Daj więcej i czegoś innego niż usta ;)

Światłocień, bryła i ogólny feel jest mocny, aż mam ochotę siąść do szkicownika i coś pomazać w szarościach :)

@Richard Hade

Dzięki :) Czekam na Twoje szkice

No.

Wrzucam szkice ust. Bez waloru, starałem się wyłapać główne linie, kierunki etc.

3-1.jpg?t=1282842014

Tutaj zabrałem się za nos. Fuj, bo męski.

1-1.jpg?t=1282842015

I szklana martwa na koniec (ma prawie rok) - pastele.

2-1.jpg?t=1282842126

Masakra, martwa jest świetna. Chyba trochę krzywa ale podoba mi się ;)

A usta, nosy, jak ty to robisz?

Z Mocą, Jedi

Jakoś tak samo wychodzi :P

A martwa rzeczywiście krzywa, leci w lewo :)

Jutro jakiś portret wrzucę, bo mi się zebrało, żeby jakąś ładną twarzyczkę przerysować.

Guest Morte

alez te noski swietnie porysowane! Miod malina, panie!

noski bardzo fajnie rzeczywiście uchwycone, ale najwięcej szacun- martwa. zwłaszcza, że wszelki glass to moja pięta achillesowa ;) choć widzę trochę błędów konstrukcyjnych, to są do przełkniecia.

Tak jak mówiłem, masznąłem sobie dziś twarzyczkę ze zdjęcia. Wiem, że fuj, i że niczego się nie nauczę, bo zdjęcie etc. Ale mnie to relaksuje więc pozowliłem sobie na chwilę przyjemności.

Ostro spieprzyłem ogólnie, więc temu kto zgadnie kto jest na portrecie daję repa :)

1,5h

cool-face-1.jpg?t=1282981240

Edited by WojtekFus

Sądząc po wielkich ustach Jolie. A jak nie to nie mam pijęcia.

dajesz rade tymi rysunkami, a martwą naturę masz świetną

co do tej twarzy to nie mam pojęcia co to za aktorka (może mała podpowiedź? :P), ale podoba mi się cieniowanie :)

Pracki super, najbardziej podobają mi się usta i nosy. Zarzuć ino też oczami, tylko rysuj je parami, jakby co. ;o

Przy portretach robię w ten sposób, że kiedy mam już zarys całej twarzy z zaznaczonymi miejscami oczu, nosa, uszu itd. przykładam rysunek z boku monitora. Coś takiego jak Ty zrobiłeś z tym portretem (tylko nie będę przecież pykał fot bez przerwy w trakcie pracy, żeby moc to cyfrowo zestawić), a później bardzo szybko przenoszę wzrok ze zdjęcia na rysunek z rysunku na zdjęcie. Po kilku minutach oprócz tego, że oczy mnie bolą, dostrzegam błędy jak na dłoni. O wiele łatwiej wtedy nie spieprzyć.

Pewnie wiedziałeś o tym, ale może się komuś przydać ;)

• Like 1