Napisano 5 Luty 200916 l Witam. Mam problem z animacją jednostki. Model do modu musi mieć zaprogramowaną animacje. Czyli jak ma chodzić. I mam problem z takową animacją. Szukam tutortiala do blendka o takiej animacji. Nie potrafię znaleźć. Mógłby mi ktoś podać link do jakiegoś prostego tutka, bądź ewentualnie jak znajdzie czas to pomóc mi z tą animacją.
Napisano 5 Luty 200916 l polecam tutorial mancandy w wykonaniu Bassama Kurdali, jest pewnie w sieci... ;)
Napisano 5 Luty 200916 l Autor polecam tutorial mancandy w wykonaniu Bassama Kurdali, jest pewnie w sieci... ;) Spróbuję znaleźć. PS znacie jeszcze jakieś tutki.
Napisano 7 Luty 200916 l Autor To chyba są płatne poradniki :(. Ale od czego są inne programy. Każda bariera jest do przejścia. No prawie każda. Takie EVE jednak cza płacić XD.
Napisano 7 Luty 200916 l Nie są płatne. Kupienie tego jest opcją, żeby finansować dalszy rozwój blendera, ale nie trzeba. Kolega niech dokładniej poszuka.
Napisano 7 Luty 200916 l Autor Chyba mam pecha :(. Nie potrafię znaleźć. Ale szukać będę dalej. PS. jeżeli ktoś by znał link to proszę podać. Jak ja znajdę też podam :). PSS. ja nie oszukuje, ja naprawdę tego tutka szukam, tylko to dzieli mnie od pewnej rzeczy.
Napisano 7 Luty 200916 l może Ci sie przydać http://wiki.blender.org/index.php/BSoD/Introduction_to_Character_Animation/2-second_animation a tutaj w zasadzie całość, od modelowania poprzez rig do animacji http://wiki.blender.org/index.php/BSoD/Introduction_to_Character_Animation
Napisano 7 Luty 200916 l musisz więcej ćwiczyć wyszukiwanie w takim razie: http://www.mininova.org/tor/1190981 http://blip.tv/file/711105/
Napisano 8 Luty 200916 l Autor Właśnie przeglądam te stronki. Dzięki, jak je przejże to spróbuje coś zrobić. PS ten filmik jest zabawny, ale i też uczący.
Napisano 9 Luty 200916 l Autor http://wiki.blender.org/index.php/BSoD/Introduction_to_Character_Animation/2-second_animation Właśnie taką animacje muszę zrobić do jednostki. Niestety nie rozumiem tutka. 1.Jest po angielsku to nie za bardzo rozumiem, a na spolszczeniu też mam problem. 2.Tutek jest chyba do starszej wersji. Jak robię np. ten Flipink. To wyskakują mi błędy. 3.Czy mógłby ktoś mi pomóc, ja już nie daje rady :(. PS jeżeli ktoś może niech napisze na PW. PS. W tym filmiku o Mancandy jest taki czas gdzie pokazują jakąś tablicę z (chyba) 10 kwadracikami. Co to jest? Nie zrozumiałem tego.
Napisano 9 Luty 200916 l ten filmik o mancandy, który obejrzałeś to tylko promo, w filmikach, które są zresztą podlinkowane na stronie jest wyjaśnione po kolei co do czego i jak to zrobić http://blendergroupie.blip.tv/#729604 co do przerzucenia pozy na drugą stronę, musisz mieć tyle samo kości po jednej i drugiej stronie osi symetrii, muszą być odpowiednio nazwane (np. po prawej: reka.r, noga.r, dlon.r a po lewej: reka.l, noga.l, dlon.l)
Napisano 9 Luty 200916 l Autor Na modelu do nauki tego mam 3 kości. Cały model. Lewa ściana prawa ściana.
Napisano 10 Luty 200916 l Autor http://img440.imageshack.us/my.php?image=screenmodeludonaukijx5.jpg Kości to: Cube B1 B2 Grupy wertexów to: B1 B2 Cube PS poruszać modelm umiem jakby co. tylko tej animacji nie potrafię zrobić.
Napisano 10 Luty 200916 l Autor Znalazłem super tutortial. W dodatku po polsku. Jest tam prawie wszystko co potrzebuje.
Napisano 10 Luty 200916 l Autor http://www.sendspace.com/file/qymt07 Ta-da. Oto moja pierwsza animacja 3D w życiu. Powiedzcie jak mi wyszło na początek. PS. pamiętajcie że ja jeszcze nigdy animacji nie robiłem.
Napisano 21 Luty 200916 l Ekstra, że znalazłeś tutorial i to do tego świetny i jeszcze dzięki Bogu po polsku. :/ Może podałbyś link ? :)
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto