Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Mercedes - upgrade1


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Nietypowe studio, które postanowiłem przygotować gdy natrafiłem na ciekawie oswietlony (moim zdaniem) obraz 2d znajdujący się pod tym linkiem :

http://www.netcarshow.com/opel/2010-ampera/800x600/wallpaper_01.htm

Do scenki wstawiłem mercedesa , którego wymodelowałem jakieś pół roku temu. Bryła zgoła inna ale ważne jest światło. Światła zrobione w postprodukcji.

soft: 3ds max 2009 - Vray - blender - gimp.

Scena przygotowana z myślą o kilku warstwach, na których ustawieniu mój master pokazał mi jak działają nody w blenderze.

Wszelkie opinie mile widziane.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Sjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej

 

Oryginalnie render był jaśniejszy ale w blenderze regulowałem sobie gamme sprawdzając jaki mi się bardziej podoba. Osobiście zdecydowałem się na ciemniejszą wersję. Po prostu dla mnie taka wersja wydaje się mieć jeszcze lepszy klimat. Oczywiście to kwestia gustu i ktoś może uznać, że jest zbyt ciemno. Sądzę, że nie zawsze gdy mamy do czynienia z autem to trzeba całkowicie je oświetlać. Widać to na obrazie którym się inspirowałem i właśnie dlatego mi się spodobał bo nie jest taki jak 90% scen przedstawiających modele w studiu. Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matchias - właśnie to mi się spodobało w tym obrazie, na którym się wzorowałem. Takie niestandardowe podejście. Chowanie niedoskonałości modelu nie było kompletnie moim cele (nie sądzę żeby jakieś rażące błędy były w moim modelu). Sam mam już obraz na pulpicie w większej rozdzielczości:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również podoba się pomysł z takim ciemnym renderem. Przez oświetlenie całego przodu i zapaleniu lamp sądzę nawet, że wyszło trochę lepiej niż na podanej przez Ciebie referce.

Jednak jaśniejsza obwódka nad samochodem mi nie pasuje, wygląda jak outer glow w PSie. Za bardzo trzyma kształt nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym całkiem ściemnił obraz i na dole napisał "chcesz wiedzieć co znajduje się pod zasłoną ciemności?

.

.

.zapalają sie przednie lampy w nowoczesnym ciekawym kształcie a swiatła przypominają oczy

.

jaki demon prędkości się tam czai?

.

. odwiedź salony XXX" ;p lub sprawdź na stronie www.xxxxxxxxxxxxx.com

 

ale shit... ale łatwe przyjmne i nie trzeba samochodu modelować ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norden - ostatnie zdanie ma oznacza, że Twoim zdanie beznadzieja?

 

Świetnie, że mamy tak różne gusta. Widać, że nietypowe rendery aut niezbyt często się przytrafiają:). Dużo osób uważa, że to wybieg aby ukryć jakieś wady w modelu. Ciesze się, że takie kontrastowe opinie do tej pory się pojawiły.

 

Dla tych wszystkich, którzy nie trawią takiego klimatu render, dla którego przygotowałem to auto. Render jak i auto ma z pół roku. upgrade w pierwszym poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Pantera - obie strony są identyczne z tą różnicą, że ta widoczna z lewej jak patrzymy na obraz jest kompletnie dorabiana w gimpie. Oryginalnie obraz z lewej był bardzo ciemny tak jak na obrazie, na którym się wzorowałem. Musiałem dodać światła i wyrenderować region lewej strony jaśniejszy z nowymi odbiciami, żebym miał na czym pracować w gimpie. I tak wszystko jest tam miksowane z dwóch obrazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze nie ; ] tak tylko rozwodziłem sie nad tym jakby tu fajnie reklame zrobić troche oftop walnąłem...... szczerze ja sie nie znam na wizualizacjach .....i nawet mimo że tutaj ludzie pisza ze im sie nei podoba to mi sie podoba ze sciemnione..... bo samochodów mozna sobie miliony zrobic pieknych kazdy do tego tutaj dąży...... ale nic wtedy w tym nie ma..... bo juz wiesz czego oczekiwac od ilustracji samochodu po milionach obejrzanych takich wizualizacjach.... awłasnie sens tego wszystkiego polega na tym zeby spróbowac czegos nowego.... wrzucasz ludzie pisza sciemnione dziwne..... myslisz ok .... szukamy dalej nowego podejscia do wizualizacji .samochodów. ale jak juz wymysle ten nowy sposób to bedzie on ..... rulez co nie zxnaczy ze sciemnione złe ;] jest to jeden ze sposobów podania... przepraszam ze nie zrozumiałeś co ja tam napisałem ;] shit był oczywiscie do mojego tekstu powyżej skierowany nie do twego modelu ; ) od jakiegoś czasu staram sie nie krytykować wszystkiego co oglądam...bardziej komentarzami inspirować do jakiegoś jeszcze popatrzenia na to z innej strony co mi tez nie zawsze wychodzi...

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Pantera - masz racje to nie z gimpa:D To po prostu odbijający plane, który się kończy i nie ma na nim gradienta. Także perfidnej wady tam nie ma:P.

 

Norden - tak się domyślałem, że to od tekstu byłem ale wolałem się zapytać gwoli jasności. Takie inspirujące komenty są bdb. Najlepiej to widać po zdjęciach bardzo nietypowych, na których na pierwszy rzut oka nie wszyscy widzą to samo. Wtedy opisy mogą być dopiero ciekawe:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności