Skocz do zawartości

Zniknęły ikonki z shelfa!?


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Przseniosłem sobie (MMB) dwie ikonki z jednej zakładki na shelfie do drugiej, pojawiły się tylko te przeniesonie mimo, że wcześniej było tam od groma innych ikonek, ale whatever czasem pojawiają się takie błędy z odświeżaniem shelfa i trzeba nawet majkę zresetować.

Wieć zresetowałem a tu nadal tylko te dwie ikonki, lookam do folderu z prefsami wyszukuje shelfa otwieram i zonk są tylko te dwie ikonki !?

 

Moje pytanie w związku z tym brzmi: WTF ?!

:)

 

Już po ptakach, żeby coś odzyskać a to był customowy shelf z ikonkami do skryptów i nawet nie wiem co na nim było :D

Czy i wam kiedyś coś takiego się zdarzyło?

Fuck wpieniłem się i pogryzłem klawiature :D

 

Może to coś nie tak z poleceniem, jest jakieś dziwne i niewiem do czego ale w helpie też jest coś podobnego hmmm

 

f_SNAG0003m_aa27b61.jpg

 

Teraz jak przeniosłem to na innego shelfa i chciałem wyrzucić do kosza to usuwa się ale jak przełącze na inną zakładkę i powróce to znowu siedzą te ikonki :) dziwne rzeczy

Zrobiłem też głupi test i przeniosem na kolejnego ważnego shelfa i nic nie zniknęło?! uff ale gdyby i ten shelf zaginął to chyba odgryzłbym kawałek monitora :D

 

Jakieś pomysły co się dzieje !?

Jest w tym jakaś logika czy to spontaniczne przejawy sztucznej "inteligięncji" ;P

 

Dorzuciłem jeszcze do załącznika mojego "skażonego" shelfa, jak ktoś ma odwagę może sprawdzić :) czy po usunięciu obu ikonek i przełączeniu nna inną zakładkę i z powrotem ikonki powracają

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Powiadam Wam, nie zbadane są ściezki Maya ... oby tylko buttony w Niej znikały ... Maya jak kazda kobieta zmienną jest, więc może po którymś resecie odzyskasz stracone ikony. Niestety ja takiego problemu nie miałem, ale magicznych rzeczy jest w Maya pełno więc i ikonki powinny kiedyś wrócić. A jak nie wrócą to pewnie Maya uznała, że ich nie potrzebujesz ... współczuje i jak coś znajde to dam znać, ale podejrzewam że to glitch Maya i tyle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pliku shelfa nie ma żadnych informacji o innych ikonkach więc prawdopodobieństwo, że coś wróci jest bliskie zeru :) właściwie to niemal pewne :)

A właśnie majka czasem potrafi się rozkraczyć :) Dobrze co jakiś czas przy całodniowym katowaniu majki sobie ją zresetować bo może coś się sypać z niewyjaśnionych przyczyn i to często pomaga

no nic trzeba brnąć na przód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi się przypomniało, że znalazłem logikę w tym szaleństwie :)

jeszcze kilka razy miałem takie atrakcje i odkryłem jaka stoi za tym prawidłowość

otóż:

mam 23 shelfy w tylm większość to customowe i po odpaleniu majki (albo i nie) jeśli przeniesie się ikonkę z jednego taba na drugi ale uwaga nie odwiedzanego wcześniej od uruchomienia mayi to ikonki poginą! można zpowrotem tą ikonkę przenieść i wszystko powróci a jak tab przed przeniesieniem na niego ikonki odświeżymy to żaden błąd nie powienien powstać :)

 

W sumie to dziny błąd i aż trudno uwierzyć że przy czymś tak prostym jak ikonki na shelfie może coś się psuć :) ale jak majka przejdzie na qt w następnej wersji to myślę że nie będzie takich zonków, pewnie będą inne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności