Skocz do zawartości

Unwarp - patenty na rozłożenie okna


claude

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuje rozłożyć taką prostą siateczkę okna, znam już trochę unwarp ale mimo tego nie mogę poradzić sobie z tym.

 

Próbowałem różnych rzeczy, najprościej jest zrobić plenarne mapowanie i próbować w miejscu zawinięcia siatki jakoś relaxować. Mi jednak relax zupełnie wszystko psuje.

Może ma ktoś jakieś patenty na takie obiekty

 

oknouvw.jpg

By Tymbeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ja to widze ze ta fota ktora ma byc tekstura nie nadaje sie do uzycia gdy twoje okno jednak ma jakas glebie jest wypukle. To tak jakby z jednej fotki twarzy robic teksture dla calej glowy. Najpier rozluz sobie uvw zrob render uvw template a pozniej np w shopie na podstawie uvalki zrob text. Robienie uvalki do wczesniejszego obrazka jest slabym posunieciem i sprawdza sie tylko w niektorych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że to nie problem mapowania (bo to można bardzo szybko zmapować) ale texturowania. Chcesz użyć tej textury więc musisz się liczyć z tym że mapowanie będzie od niej zależne a na tak zmapowanym modelu nie unikniesz rozciągnięć textury.

Jak chcesz mieć wszystko ładnie zmapowane to użyj relaxu a na zmapowany obszar okna nanieś w photoshopie odpowiednie fragmenty tej textury co masz albo innej. W ps'ie masz do tego pełno świetnych narzędzi od zwykłego sklejania poprzez kopiowanie zaznaczonych fragmentów(ctrl+j) i miękkiego gumkowania ich krawędzi żeby się ładnie wtapiały po clone toole i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności