Skocz do zawartości

Teczka 2D: amator przy pracy


voxmortem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uwielbiam rysować długopisem, rysując na komputerze używam Gimpa i tabletu Pentagram O'pen XXL, z których jestem całkiem zadowolony mimo, że wiele osób mnie za to krytykuje.

Ktoś Cię krytykuje za używanie Gimpa i tabletu Pentagrama? haha... to dopiero głupota :D

 

Pokaż jakieś ołówki. (jeśli nie masz, to czasami warto nimi poćwiczyć :)) i napisz co jest Twoim celem (co chcesz umieć, co poprawić, bo znów zleci się jeden z drugim pisząc czego to krytykować nie wolno, bo to Twój "styl" :D). Przejrzyj sobie to http://max3d.pl/tutorial.php?id=97 :)

 

Te prace mi się spodobały: http://max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=62126&stc=1&thumb=1&d=1237758396

http://max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=62129&stc=1&thumb=1&d=1237758529

Zawsze z zazdrością patrzę na prace tych, którzy tak żywo rysują, ja, choćbym nie wiem co, ciągle męczę i mielę prace :)

 

Najwygodniej (przynajmniej dla mnie :D) abyś prace umieszczał w tagach img tak, aby widoczne były od razu całe obrazki. Zobacz tutaj http://max3d.pl/forum/showpost.php?p=783151&postcount=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja - całkiem fajne te szkice :), fajne łapki, no i ten ostatni koleś tez ma potencjał, znacznie bardziej mi się podobają niż kolorki. Co do tabletów i opinii, że jak masz Wacoma to wymiatasz... buahhaha - tyle Ci powiem stary, takie opinie są śmieszne, liczy się tylko warsztat i skill, tablet tak jak i program graficzny, to tylko narzędzie, to oczywiste, że jeśli masz skilla, to byle czym ( oczywiście lepsze narzędzia pomagają, ale nigdy nie zastąpią umiejętności ) wypasione rzeczy zrobisz, natomiast bez umiejętności, to Ci najlepszy tablet nie pomoże... ja nie wiem, jak w ogóle można myśleć, w ten sposób, że lepszy tablet = lepsze prace - nie słuchaj tego i wcale się tym nie przejmuj, najgorsze co może być jak dla mnie, to człowiek który uważa się, za wielkiego wymiatacze i artystę tylko i wyłącznie dla tego, że ma tablet za pierdylion tysięcy, podczas, gdy umiejętności ma co najwyżej przeciętne, to jest przecież zwykła lanserka i gadżeciarstwo… także nic się nie przejmuj, takim gadaniem, na pewno Pentagram XXL jest oki, ja sam wiele lat na nim pracowałem i jakoś nie zauważyłem, by moje umiejętności i poziom podniosły się same, po tym jak się na Wacoma przesiadłem ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubasa: dzięki za komentarz, podzielam Twoje zdanie, że takie opinie są śmieszne, ale co zrobić.. krytykowali mnie za to ludzie, których w życiu bym nie podejrzewał o takie głupie ograniczenia :)

 

Wcześniej zamieściłem już obrazek "city in dust", ogólnie przeszedł długą drogę od pustynnego krajobrazu do postaci finalnej, którą dokończyłem dziś. Zmiany w porównaniu z wczorajszą wersją pewnie uznacie za minimalne, ale chyba przekroczyłem już punkt, w którym więcej się psuje aniżeli

poprawia:

Edytowane przez voxmortem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawie wychodzi Ci to hobby ;), masz fajne pomysły, no i te szkice w cienkopisie naprawdę dobre!

 

Co do kolorowych prac moim zdaniem za dużo używasz białego i odcieni szarego zamiast pokombinować z odcieniami innych kolorów. Na twoich dwóch ostatnich pracach trochę bije mnie po oczach ten nadmiar białego.

 

Jak już na początku wspomniałem masz niezłe pomysły. Dobrze kombinujesz jeżeli chodzi o "futurystyczne zbroje" szczególnie podoba mi się ta ostatnia. Może brakuje jej do ideału ale pomysł (szczególnie elementy na klatce) jest niczego sobie ;).

 

Niestety ostatni tak mi się spodobał że pozwoliłem sobie troszkę go podmalować.Przyciemniłem trochę tło i podkolorowałem cały rysunek. Mam nadzieję, że nie odbierzesz źle tej samowoli :).Chciałem tylko pokazać jaki potencjał ma ta praca (a na pewno ma jeszcze większy ;)).

 

http://img406.imageshack.us/img406/1923/abc.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentarz i sugestie. Spróbuję powalczyć z nadmiarem bieli w takim razie i coś zrobić w ostatnim rysunku. Twoja przeróbka dała mi sporo do myślenia :)

 

edit: rezultaty dotychczasowej walki z bielą. Pozwoliłem sobie nieco zmałpować zasugerowaną przez Ciebie porę dnia.. blask ognia o zachodzie słońca jest bardzo urokliwy :) Będę jeszcze robił detale miasta i dopracowywał postać

 

5.jpg

 

edit: zacząłem dłubanie w mieście

Edytowane przez voxmortem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale mi się nie podoba.. jakoś nie umiem osiągnąć głębi i fakt, że mi odcienie prześwitują tez jest wkurzający. Przy opacity 100% z kolei nie mam jak robić płynnych przejść...

 

 

 

to takie w stylu tamtego, też speed, ale nie jestem z niego specjalnie zadowolony

Edytowane przez voxmortem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że kombinujesz z pędzlami, pozatym niektóre pracki naprawde dobre inne słabsze, co świadczy o tym że cały czas się rozwijasz i szukasz:) więc nie pozostaj mi nic innego jak powiedzieć: szukaj i ćwicz dalej:P ... no to dość filozowania:P do rzeczy co do ostatniego speeda to przkombinowałeś z pędzlami, choc ma swój specyficzny wygląd. Działaj działaj dalej :) pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale mi się nie podoba.. jakoś nie umiem osiągnąć głębi i fakt, że mi odcienie prześwitują tez jest wkurzający. Przy opacity 100% z kolei nie mam jak robić płynnych przejść...

 

spróbuj wstępny szkic zrobić na full opacity a dopiero potem zmniejszaj tak do 85% szczególnie przydatne jak robisz w kolorze żeby barwa ci sie nie pobrudziła :)

gdzieś w domowym przedszkolu jest o tym więcej...

czyrs ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

ciężko się doczekać czyjejś odpowiedzi, więc albo robię wszystko źle i nie ma dla mnie nadziei albo jest tu nudno, nic to moja matką nadzieja :P

2 wczorajsze, w zasadzie 2 wipy tego samego. miał byc sam speedzik na zimowego mecha, zacząłem drążyć temat i wyszła bitewka.

Do zrobienia w tym myślę najważniejsze złamać tą wszechogarniającą biel i dodać trochę dynamiki + szczegóły. anyway, mam tyle:

 

 

pozdro

Edytowane przez voxmortem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie ta ostatnia pracka calkiem ciekawa wydala, w ogole masz niezle pomysly, szczegolnie fajny jest moim zdaniem koncept broni i kolorki oraz pedzle na niej. Odcien skory natomiast nieco dziwny. W tej kwestii najlepszą metoda bylaby konsultacja z refka :) Podnioslbym troche lewa reke tego kolesia albo obnizyl bron, zeby sie tak nie zlewaly - dlon ginie gdzies na tym bialym tle, a podoba mi sie jak jest zarysowana w perspektywie. Bryla mecha jest na poczatku nieco trudna do odszyfrowania, dopiero po chwili zobaczylem ze biegnie i praca zyskala jeszcze sporo w moich oczach ze wzgledu na dynamike :D Mam wrazenie ze czasem masz jeszcze problemy z uchwyceniem bryly, chodzi mi o to co pisalem tez przy pierwszym mechu, problemem nie sa nierowne linie, tylko to ze niektore ksztalty sa "krzywe" w przestrzeni - w ostatnim rysunku wychodzi to np. przy helmie - np. gorna czesc, ta zakrywajaca czolo wydaje sie troche kopnieta w lewo, natomiast oslona podbrodka - w prawo. Sadze ze duzo by Ci pomoglo odbijanie obrazka horyzontalnie co jakis czas kiedy rysujesz. I lepiej byloby zaczynac od prostszych bryl, a pozniej dopiero je rozbudowywac. No i cwiczenia z natury :) Mam nadzieje ze nie napisalem jakichs glupot, w razie czego prosze kogos bardziej doswiadczonego o korekte mojej wypowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei jak przeczytałem Twój komentarz zobaczyłem te błędy- fakt, chyba zacznę przerzucać sobie pracę w czasie malowania, bo dziwne rzeczy się potem dzieją.

Broń przytnę na górze, żeby odstawała od lewej ręki, bo zmiana kąta jej nachylenia sporo mnie nerwów będzie kosztować podejrzewam :) Odcień skóry zauważyłem już po zapisaniu do uploadu, to zapewne wina warstwy ze światłem, strasznie blado się zrobiło.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, teraz wiem gdzie jestem i na co zwracać uwagę.

 

tak a propo ostatniego mecha, to produkowałem, go nie używając żadnych zaznaczeń (zabawne ale dopiero ostatnio odkryłem jak fajny jest lasso tool), więc musiałem polegać na koślawych liniach jakie serwuje mi mój tablet rysując po skosie (na szczęścia przesiadam się na Wacoma za tydzień mniej więcej ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wiem, że są płaskie, mój złom się zawieszał jak nimi machałem a potem w toku dalszych prac musiałem połączyć je z innymi warstwami i tak już zostało..

 

Żeby nie było, że gadam tylko i się tłumaczę, wstawiam kolejnego WIPa do zimowych klimatów. Starałem się uwzględnić to co napisaliście, ale wciąż mam tam za dużo bieli.. będę ją systematycznie tłamsił w kolejnych update'ach :)

Edytowane przez voxmortem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cosik sobie wrzucę, staram się ostatnio opanować jakąś technikę, ale różnie to działa.. Narazie najwygodniej mi prześć od b&w do koloru, a już w ogóle super zacząć od szkicu :P

Edytowane przez voxmortem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności