Skocz do zawartości

Wydobycie modelu 3d z pdf'a


efka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jak można wciągnąć do maxa interaktywny model zagnieżdżony w pdfie? Ewentualnie jak zrobic konkwersje do pliku VRML (który max teoretycznie otworzy)?

Z góry uprzejmie dziękuję za wszelkie porady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki za artykuł Sebastian. Co prawda nie ma w nim bezpośrednio informacji jak to wydobyć, ale spróbuje edytować tego pdfa w Adobe Acrobat 9.

A jak nie pójdzie to chyba zostanie mi Print Screen (do ulotki... eh...) xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: Model udało się wydobyć przy użyciu Adobe Acrobat 3D 8.1. Teraz mam plik U3D, którego niczym nie idzie otworzyć xD

Próbowałam Blendera, Daz Studio, Mesh Lab, Unicorn 3D i w końcu doszłam do wniosku, że szkoda czasu.

Niemniej dziękuję za porady i udzielanie się w temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj artykuł który podlinkował Ci Sebastian:

 

[...]Adobe's 3D PDF is not a new format but uses the Universal 3D File (U3D) file format from Ecma International, with an open specification developed with participation from companies including Intel, Adobe, Bentley Systems, Boeing, HP, and Right Hemisphere.[...]

 

P.S. - dla pewności - używałaś opcji "import"..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powyższych programach? Tak.

Najbliżej otwarcia pliku był Unicorn, ale on potrafi otworzyć tylko NURBSy więc mimo otwarcia pliku nie wyświetlił jego zawartości. Najwyrazniej jest to format na tyle mało popularny, że prawie nikt się nie fatyguje, żeby go obsługiwać. Albo jest jeszcze jedna możliwość - plik wygenerowany przez Adobe Acrobat 3D jest uszkodzony. Bo w sumie Acrobat po kliknięciu Save As zapisuje zawartość pliku w folderze tymczasowym i nie pozwala na wybranie miejsca zapisu ani nazwy pliku (co zresztą jest trochę dziwne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności