Skocz do zawartości

WIP 2D: Demeter i Kora


Paster03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

robie prackę na taki jeden lokalny konkurs, którego tematem są po prostu mity. Wybrałem Demeter i Kora, a dokładnie fragment kiedy Kora wraca do Hadesu. W związku z tym nadchodziła zima, która odzwierciedlała nastrój Demeter po odejściu córki. Ale dość o micie, myślę, że każdy go zna. A co do pracy to zrobiłem dwie wersje (jeszcze nieskończone) i nie wiem którą wybrać:

16j4ig7.jpg

 

2qv5cb6.jpg

 

Dylemat polega na tym, że pierwsza praca utrzymana w oszczednej palecie, melancholijna, spokojna, widz nie ma wszystkiego podanego jak na tacy, a dołączony bedzie fragment mitu, więc wszyscy powinni zrozumieć :D

Natomiast w drugiej jest myślę trafne zestawienie kolorów, ale czy nie jest zbyt oczywista? Wszystko od razu wyłożone, jeszcze tylko tabliczki "tędy do hadesu" brakuje :D

Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

J.W.

Pobaw się światłami na śniegu. Może zagraj śladami stóp. Zwróć uwagę na te doryckie kolumny. Refek masz masę na necie. One mogą Ci tu wszystko ustawić. Ta tajemnicza mgła, odchłań ma swój urok. pozostałbym przy tej wersji.

Powodzenia,

edit: wrzucam klimatycznie podobną pracę. Warto czasem popatrzeć na mistrzów i trochę przeanalizować.

die%20toteninsel.jpg

Edytowane przez Lacedemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak trafne porównanie Coyote ;D jeśli zostanę przy portalu to rzeczywiście mozna go powiększyć, ale kurde bardziej ciągnie mnie do pierwszej wersji :D więc dzięki za rady panowie ;) Lace nie mógł byś zrobić szybkiego over'a jak Ty to widzisz? bo ja narazie wszystko sobie układam w głowie jak to sensownie ustawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wtrącać i w ogóle, ale czy jeśli jest to konkurs to czy ta praca nie ma być w pełni indywidualna? Pytam bo spotkałem się parę razy z takim zastrzeżeniem w regulaminie, chociaż nie wiem czy tego nie nadinterpretowałem ;) jeśli czegoś takiego nie ma to spoko

 

Pozdr

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Noiprox, czytałem regulamin i nie ma tam takiej wzmianki, a over może mi dużo pomóc.

Wpadłem jeszcze na pomysł żeby zostając przy pierwszej wersji wprowadzić to zestawienie z żółtym przez dodanie kilku świetlików wobec postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paster03 - a może ciekawszym ujęciem będzie zmiana optyki i ukazanie Kory wchodzącej do Hadesu od strony samych piekieł ? Czyli - hades, schody, wrota za którymi widać normalny świat i widoczny w nich ciemny kontur postaci ?

Gdybyś został przy obecnej kompozycji, musisz chyba bardziej wyeksponować wrota piekieł - to jest poza postacią najważniejszy element a obecnie prawie go nie widać...

Jeszcze jedno - wkraczasz w tematykę tajemniczości, groźby, ponurej melancholii - daj widzowi dużo nieokreślonych kształtów, mgieł, poświat... Spróbuj bardziej popuścić wodze fantazji - tutaj nie musisz być aż tak dosłowny - wprowadź element niejasności, a uzyskasz żądany efekt...

I nie mam na myśli tego, że na obrazie ma być ciemno :]

 

----

EDIT: Wiem że to idiotyczne, ale usiłowałem jakoś pomóc robiąc overa... Wiem, że bardzo nieudolnie, ale chciałem pokazać co miałem na myśli - chodziło mi o to żeby bardziej tą bramę czy portal wyeksponować...

Cóż chciałem dobrze, mimo wszystko wkleję...

Po bokach jest lawa :P takie skojarzenie z hadesem, poza tym naiwnie pomyślałem że to zrobi większą głębię - ciepłe kolory bliżej, zimne dalej

2wohans.jpg

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT ten ogień na pierwszym planie mi tu nie pasuje, ale jakoś postaram się tam wprowadzić ciepłe kolory, za to jeśli chodzi o wrota hadesu to skłaniam się albo do pomysłu Lacedemona, bo obrazek nabrał dynamizmu, albo do przedstawienia ich majaczących w oddali jak u SBT. I ogólnie musze pomyśleć nad urozmaiceniem. Ale to dopiero za 2 dni znajde czas, a póki co dzięki za overy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zostać przy pierwszej wersji obrazka, czyli tej bez wrót hadesu, bo te które zrobiłem wyglądały jak tandetnie podświetlona mała jaskinia ;D a nie miałem pomysłu na odpowiednie ich przedstawienie, takie żeby od razu było widać, że to nie jest najzwyklejsza w świecie jama ;) kontrast z ciepłymi kolorami wprowadziłem przez dodanie pochodni, a przed bohaterką pojawiły się majaczące we mgle dusze umarłych. Jakieś sugestie jak to dalej pociągnąć, coś poprawić?

 

qoy45f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poszukujesz, nie kombinujesz, brak tu dynamiki i dramaturgii jaką uzyskał SBT... sądzę, że najzwyczajniej w świecie nie chce ci się zacząć od nowa, a zrobienie płomyczków, ma obrazować piekło? Wybacz, ale tutaj się nic nie dzieje... zobacz jak wieje pustką, dobra rada amatora, zrób najpierw porządny szkic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, że mi się nie chce, ale juz mam za mało czasu żeby to zaczynać od nowa, a dramaturgie spróbuje wprowadzić bez dynamiki, która nie pasuje jednak do klimatu fragmentu tego mitu. Zdecydowanie nie ma sie tu dużo dziać ;) a piekła nie chcę przedstawiać przez namalowanie ogromu ognia i biegającymi w nim małymi rogatymi diabełkami ;D ale raczej jako tajemniczą pustkę, osnute mgłą miejsce gdzie generalnie nic nie ma

Edytowane przez Paster03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2m6q1cg.png

 

Mam nadzieję że wybaczysz jeszcze jednego overa. W sumie i tak nie jest dobry, bo horyzont jest w dziwnym miejscu i niewykończony, bo nie poświęciłem temu odpowiednio czasu - no ale to tylko over a nie moja praca :D

To co jest imo słabszym punktem - można by zacząć od perspektywy. Taki tradycyjny eye level nie jest jakoś szczególnie zręczny w przedstawianiu dramatycznych scen - nie mówię że się nie da, ale może lepiej z lotu ptaka pokombinować, ew z żabiej ? To zależy czy chcesz przedstawić wielkość bramy czy głębie hadesu. Ja bym na twoim miejscu z geometrią na sketchupie pokombinował... Z resztą - i tak zrobisz jak uważasz... Ciężko jest wyrazić emocje w pracy... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego wybaczać, over bardzo pomocny ;) szkoda tylko, że nie zacząłem tego rysunku wcześniej i wczesniej go tutaj nie wrzuciłem, bo teraz mam ledwie 2 dni na dokończenie więc pewnie podciągnę tylko swój pomysł uwzględniając wasza rady i wdrażając je na tyle na ile się da, ale Twój pomysł SBT też świetnie wpasowuje się w temat i chyba zrobię drugi obrazek w tej konwencji, ale już nie na konkurs tylko dla własnej przyjemności ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności