Skocz do zawartości

Jak zrobić symulacje pogiętego papieru


Amok

Rekomendowane odpowiedzi

witam , robię model scisnientego papierowego pudełka , ale nie wygląda to naturalnie

jest jakiś plugin który umożliwia realistyczne ściśniecie obiektu ,

by powstały załamania , fałdy ,pomięcia ?

 

zbrush odpada co prawda można to wymodelować , ale potrzebuje realną symulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

najprościej morphingiem chyba. Zrób model skopiuj, pognieć modelując ale nie dodając werteksów itp. Daj jako morph target.

ale to animacje z tego chcesz robic czy tylko model? bo jak tylko model to wymodelować mozna (za realną symulacje moze posłuzyc Ci wlasnoręcznie zgnieciony karton ;])

 

JmTmoo- Twoje rady jak zwykle błyszczą inteligentnym dowcipem ale wiedzą już mniej;) i zabrakło angielskiego... troszkę szkoda;)

Pozdrawiam

Tomek

Amok- może już tym sposobem robiłeś? Rozwiązałeś problem z normalnymi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek Kosiorek -> cholernie sie na mnie uparłeś ostatnio widze :] Zero w tym bylo jakiegoś dogryzania czy coś.....myśle ze najlepiej wzorować sie na rzeczywistych obiektach w tym przypadku więc czemu nie obserwować jak nie odkształca sie prawdziwy karton?? o moją wiedzę sie martw....i o co chodzi z tym angielskim? nie lubisz czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: gdyby Twoje posty coś faktycznie dawały pytajacemu- nie Tobie- to bym się do nich nie odnosił i nie byłoby sprawy. Twoja rada z gnieceniem... wybacz ale myślę, że jest kompletnie niepotrzebna taka referencja i nie o to chyba chodzi Amokowi. A angielski w wydaniu kiepko-fonetycznym i nadużywany w ten sposób to dla mnie kicha. I popis. Tak nie lubię czytac tak napisanych postów jakie Ty uwielbiasz tworzyć. W tamtym wątku nie masz za co;)EOT

Amok- możesz zrobić tak aby wyglądało lepiej w animacji, że masz kilka targetów- wtedy będzie można lepiej i fajniej to kontrolować

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez Tomek Kosiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności