Skocz do zawartości

strasznie dlugi czas oczekiwania na render


Gość grigory_gawerkin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grigory_gawerkin

witam, prosze o pomoc, ewentualnie naprowadzenie , max 9 z vrayem, rendery do dyplomu, robia sie okropnie dlugi, w rozdzielczosci 4400x2625, co prawda duza, redner jednej sceny robi sie okolo 35 godzin, macie jakies pomysly gdzie moze tkwic blad? jakies ustawienia o ktorych moge nie wiedziec a sa podstawa i nie wplyna na scene? sceny wziete sa z archinteriors, ustawione powinny byc ok parametry, nie chce mi sie wierzyc ze az tak wplywa na to komp dual core 2x 2,3 gb, 2 gb ramu, ge force 265mb, co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

serwus :)

z tamtych pakieow podobno wszystkie sceny licza sie straaaaaasznie dlugo, bo maja jakies kosmiczne parametry poustawianie, wiec sie nie przejmuj i jest szansa ze to nie wina Twojego kompa :)

moze sie odezwie ktos , to tego uzywal.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grigory_gawerkin

niestety teraz leci jeden render, nie rusze maxa a nie chce przerywac tego bo jestem z nim w polowie, powiedz mi jesli mozesz co to za opcja i czy to ma duzy wplyw? jesli to jest jakas przeszkoda a bede mial to zaznaczone to rozumiem ze musze to odznaczyc? czy to nie wplynie jakos na efekt koncowy wizualizcji? z gory dziekuje za porade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przerwać i potem puścić od tyłu (chyba pod System było puszczanie backwards).

 

Prawie wszystkie ustawienia wpływające pozytywnie na szybkość wpływają negatywnie na jakość. Ale niekiedy różnica jest prawie niewidoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grigory_gawerkin

a spotkaliscie sie z takim czasem oczekiwania? bo przez chwile pomyslalem ze to nierealne, co prawda rzeczywosty rozmiar bedzie okolo 70 na 30 cm z wydruku, nie sa to typowe bitmapy 6 na 7 cm, no nic, bede probowal, czlowiekowi sie marza ze quady i przynajmniej z 8 gb ramu przy 512mb grafice, pozdrawiam wszystkich, i dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje pare arch-intow widziec. I jak dla mnie jest tam masa miejsca do optymalizacji. Na pewno troche poleci na jakosci, ale do renderu takiej wielkosci to mozna sobie pozwolic na troche obciecia to tu to tam. 35h to niestety realna liczba na 2 rdzeniowcu w takiej rozdzialce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności