Jump to content

import mesh'a > shape modeling - problemy z SRT


polon
 Share

Recommended Posts

witam wszystkich,

 

w zbrushu stworzylem odpowiednie kształty do pozniejszej animacji mimiki. importuje obj. Zaznaczam już zrigowanagłowę, przełączam sie na shape modeling, klikam opcje select shape key, zaznaczam zaimportowaną głowę i jest jakiś dziwny błąd bo nowy shape wyskakuje mi gdzieś w nielogiczne miejsce.

 

errorikd.jpg

 

 

czy to jest problem z SRT zaimportowanego kształtu? skalowałem obiekt, skalowałem tag points i wszystko bez logicznych powtarzalnych rezultatów. Czy ktos może mial podobny problem?

Link to comment
Share on other sites

Generalnie po prawidłowym eksporcie do ZBrusha i imporcie po obróbce do XSI, model powinien być w tym samym miejscu, w tej samej skali itp. Więc jeśli tak ewidentnie Ci się sypnęło, to przypuszczam, że albo problem z exportem/importem... albo na tej główce oryginalnej masz jakiś operator zarzucony przed exportem.. jakiś envelope, czy inny deformer.. najlepiej zfreezowane modele na golasa wywalać do obj.

Link to comment
Share on other sites

to znaczy... modelowałem w wingsie, z wingsa poszło do zbrusha, w xsi chyba cały model chłopka skalowałem, ale chyba nie w tym rzecz...

 

zaimportowaną nową głowee też skaluje, i to jako obiekt, i jako tag points i nic, tak jakbym musiał ustawic neutral pose, a to tez nic nie daje; tak jakby było wymagane po przeskalowaniu nowej głowy kompletne zresetowanie SRT

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy