Skocz do zawartości

Render elements


darknaner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych użytkowników w pierwszym poście.

 

Mam pytanie: czy jest jakiś sposób żeby wyrenderować tylko reflection (render elements) bez renderowania rgba?

 

Pytam bo ostatnio wyrenderował scenę z warstwami w render elements ale zapisywałem do png i na końcu wywaliło błąd biblioteki png i zapisało mi tylko rgb cała noc renderowania poszła w las. Chciałem w postpro zmniejszyć troche odbicia i nie wiem czy da się je jakoś dodatkowo rendernąc żeby czas oszczędzić, czy trzeba od nowa cały render sypać?

 

Pozdrawiam i thx za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

No niestety musisz przeliczyć całość. Render elements rozbija po prostu bazowy render rgb (beauty pass) na składowe z których powstaje. Aby więc doliczyć reflection musisz pozwolić aby program przeliczył to wszystko z którego będzie mógł potem odseparować reflection.

 

Innym sposobem jest fake'owanie tego osobnym passem reflection. Musisz stworzyć swoją własną scenkę w której ustawisz coś na kształt tego passa reflection z render elements. Czyli czarny materiał, odbijający otoczenie, o różnym stopniu glossy. Ale niestety nie sprawdza się to w przypadku kiedy np masz przelotową animację przez wnętrze z odbijającą wszystko podłogą. wtedy raczej taki fake się nie uda. Ale jeśli masz jakiś animowany obiekt z odbijającą się mapą HDR lub jakimiś światłami to jak najbardziej możesz szybko zrobić osobną scenkę i tam doliczać reflection.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Tak myślałem że takie rozwiązanie może wchodzić gre ale nie byłem pewny. Tylko przypuszczam że dużo zabawy z tym będzie biorąc pod uwagę że trzeba chyba ustawić wszystkie materiały w Overridemtl żeby się odpowiednio odbijały. Tylko czy jest sens tak robić? Scena jest prosta jeden obiekt i studio. Chyba szybciej i wygodniej będzie przecierpieć jeszcze jeden render.

Jeszcze raz thx za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności