Jump to content

Render elements


Recommended Posts

Witam szanownych użytkowników w pierwszym poście.

 

Mam pytanie: czy jest jakiś sposób żeby wyrenderować tylko reflection (render elements) bez renderowania rgba?

 

Pytam bo ostatnio wyrenderował scenę z warstwami w render elements ale zapisywałem do png i na końcu wywaliło błąd biblioteki png i zapisało mi tylko rgb cała noc renderowania poszła w las. Chciałem w postpro zmniejszyć troche odbicia i nie wiem czy da się je jakoś dodatkowo rendernąc żeby czas oszczędzić, czy trzeba od nowa cały render sypać?

 

Pozdrawiam i thx za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

No niestety musisz przeliczyć całość. Render elements rozbija po prostu bazowy render rgb (beauty pass) na składowe z których powstaje. Aby więc doliczyć reflection musisz pozwolić aby program przeliczył to wszystko z którego będzie mógł potem odseparować reflection.

 

Innym sposobem jest fake'owanie tego osobnym passem reflection. Musisz stworzyć swoją własną scenkę w której ustawisz coś na kształt tego passa reflection z render elements. Czyli czarny materiał, odbijający otoczenie, o różnym stopniu glossy. Ale niestety nie sprawdza się to w przypadku kiedy np masz przelotową animację przez wnętrze z odbijającą wszystko podłogą. wtedy raczej taki fake się nie uda. Ale jeśli masz jakiś animowany obiekt z odbijającą się mapą HDR lub jakimiś światłami to jak najbardziej możesz szybko zrobić osobną scenkę i tam doliczać reflection.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki. Tak myślałem że takie rozwiązanie może wchodzić gre ale nie byłem pewny. Tylko przypuszczam że dużo zabawy z tym będzie biorąc pod uwagę że trzeba chyba ustawić wszystkie materiały w Overridemtl żeby się odpowiednio odbijały. Tylko czy jest sens tak robić? Scena jest prosta jeden obiekt i studio. Chyba szybciej i wygodniej będzie przecierpieć jeszcze jeden render.

Jeszcze raz thx za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy