Skocz do zawartości

softmod GeForce 9800gtx+ na Quadro (3dsmax)


gregorym

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

składam kompa do 3dsmax w którym myślałem o software'owej zmianie posiadanego GF 9800GTX+ na Quadro (z tego co wyczytałem na razie - wyszedłby Quadro FX3700 - ?? możecie potwierdzić/poprawić jeśli się mylę?)

Kiedyś miałem GF4200Ti przerobionego na Quadro i byłem zachwycony - mogłem ładować gigantyczne textury do viewportów...

Czy ktoś z was próbował zrobić takiego moda?

Jeśli tak będę wdzięczny za wskazówkę na sprzęt do tuningu (soft, sterowniki...)

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obawiam się, że nic z tego nie będzie.

Sam próbowałem zmodować mojego GF 8600GTS na Q1700.

W sumie teoretycznie to się udało. Riva Tuner ma takie możliwości podmiany ID karty graf. zanim zostanie załadowany sterownik.

No i w windowsie mam q1700. Ba nawet przy pierwszym uruchomieniu max sam ją wykrywa i pyta czy zainstalować dedykowany sterownik. Ale na tym wszystko się kończy. Po instalacji max stwierdza, że nie wykrył karty quadro i ten sterownik nie może być załadowany. Po czym ładuje renderer typu null czyli brak renderowania w viewportach. Słowem, dla bajeru to można sobie tak przerobić ale żeby mieć coś z tego ponad ekscytujący opis modelu karty to już nie do końca.

No chyba, że jest coś czego nie znam ;) Jak jest to bardzo proszę o info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nikomu nie udalo sie zmodowac 9800 na quadro

najlepszym rozwiazaniem jest przesiadka na 8800gt/gtx/ultra i wtedy bez problemow uzyskujesz odpal w maxtreme

ameryki nie odkrylem ale nie mecz sie bo to sie nie uda z 9800

pozd

dar

 

@Laci

http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=539&pgno=1

bez problemu zmienisz na quadro

Edytowane przez Darek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Laci

musisz uzyc sterownika dla quadro np. najnowszego:

http://www.nvidia.pl/object/Quadro_winxp_x32_191.00_whql_pl.html

lub pewniaka: 162.65 - uzywam go i jest super sparowany z rivatunerem

i pamietaj ze czasem zostaja w rejestrze smieci z poprzedniego sterownika - ja mialem tak z orginalna elsa synergy - z rozpedu wgralem sterownik nvidii i pozniej d... blada - nie chcial sie za zadne skarby uruchomic maxtreme na orginalnej karcie!- pomogla reinstalka w2k - pisze dlatego zeby Ci powiedziec ze moze robisz dobrze ale smiecie w rejestrze nie pozwalaja na wymuszenie/wykrycie gts jako quadro

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku się powitam bo jestem nowy na forum.A więc witam wszystkich.Chciałem się podzielić swoimi doświadczeniami. kiedyś też zrobiłem soft mod GeForce 4 na Quadro i wtedy MaxTreme udało sie załadować do Maxa.Było super wzrost wydajności i możliwość załadowania dużych tekstur bez straty jakości w ViewPort. Ostatnio chcialem to samo zrobić z moją aktualna karta Geforce 8600 Gt i niestety Max nie chce załadowac Performance Driver (chociaż o 10% 20% wydajność podskoczyła).Podobnie jak u kolegów wyżej. Pytanie czy tylko na 8800 GT, GTX, Ultra da się zrobic mod w ten sposob zeby MAX czytał Performance Drivery?

PS.Ma ktoś jakieś doświadczenia z Radeon-FireGL?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności