Skocz do zawartości

WIP 2D: ilustracja #2


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mnie nie było, miałem sobie dłuższą przerwę zrobić na samotne ćwiczenia ale stęskniłem się

Jako że w ostatnio otwartym i jakiś czas temu zakończonym, zapomnianym przez wszystkich temacie http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=57194 napisałem:

Planuję zrobić serię ilustracji do tego projektu, pewnie jeszcze jakieśsię pojawią
postaram się być konsekwentny i zrobić następną w najbliższym czasie

 

Praca nad poprzednią ilustracją sporo mnie nauczyła i tym razem nie zajęło mi aż tyle czasu żebywyrobić sobie ostateczną koncepcję ,tym razem powinno pójść szybciej ;)

Na razie taki zaczęty szkic, chyba wszystko w miarę wyraźnie przedstawiłem (przynajmniej starałem się), całość narysuję na nowo bo pogubiłem się z anatomią przy tej perspektywie

W planach akcja miała być przedstawiona z oczu pani z włócznią z pokazanym dekoltem ;) ale jednak zmieniłem plany i jest pokazana z oczu pana z rozciachaną dłoń (który teraz trzyma włócznię i tutaj już ma popsutą dłoń )

Aha, ta ilustracja przedstawia scenę wcześniej

syrenascena22.jpg

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie będę pisać tutaj tego, co już Ci napisałam na GG, bo to by się mijało z celem.

Ale mogę tu jeszcze powiedzieć, że dziewczyna ma świetną minę :D

nie rysuj tego jeszcze raz, tylko popraw to co już jest. i bedzie super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

E tam, narysowałem na nowo ;)

Delikatnie zmieniłem kolorystykę bo za bardzo przypominała poprzednią, ale chyba za ciemno wyszło. Czeka jeszcze sporo pracy

syrenascena22.jpg

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie teges z jej prawym przedramieniem- może to wina delikatnego na razie cieniowania, ale zdaje się mieć rurkowaty przekrój. Twarz była ładniejsza IMO w pierwszej wersji, niepomalowanej- teraz zdaje się być dość pociągła z dużymi kośćmi policzkowymi- nie wiem, czy to stylizacja na mongolski typ urody, czy tak jakoś wyszło, ale czekam na więcej, bo kolorystyka jest superowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje, ze prawa reka tej "pierwszej osoby" jest zdecydowanie za mala i wyglada jakby miala ze 2 metry dlugosci. I w ogole przyznam szczerze, ze jakos nie kupuje tych Twoich kompozycji z taka nienaturalna perspektywa. Juz pare razy pokazales, ze masz niesamowity dryg do kolorkow, ktory jest Twoim, na razie, najmocniejszym punktem. Moim zdaniem gdybys polaczyl ten dryg z rzetelna wiedza z dziedziny anatomii czy powiedzmy landscape'ow moglbys w niedlugim czasie robic swietne rysunki. A teraz mam wrazenie, ze troche tracisz czas na taka gimnastyke perspektywiczna, ktora w efekcie i tak wydaje sie wydumana. Napewno jest w tym jakas oryginalnosc, ale, jak juz pisalem, jakos tego nie kupuje... Sadze, ze wystarczylby jakis spoko pomysl na "normalna" pracke+ duzy stopien dopracowania+ Twoj dryg do kolorkow i w efekcie bylaby kozacka ilustracja.

Nie chodzi mi o to, zeby Cie wtlaczac w jakies ramy, ale albo jest jeszcze dla Ciebie za wczesnie, zeby robic takie karkolomne tricki, albo te triki sa nie do konca trafione.

Jakos tak to widze. A cala ta krytyka wynika z mojego przekonania, ze masz duzy potencjal i szkoda Twojego czasu na takie "zabawy"...:)

Choc moze sie myle i jest to jakas przemyslana droga rozwoju...?

(strasznie pryncypialnie to wszystko brzmi- sorki ;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noiprox chyba cwiczy zeby w przyszlosci robic screeny do gier FPP ;P Ja sie szczerze mowiac z duzym zaciekawieniem przygladam tym eksperymentom. Na pewno obie prawe rece wymagaja poprawy (wydaje mi sie ze w pierwszej wersji perspektywa jednak nieco lepiej dzialala), ale oswietlenie i kolory juz na tym etapie wymiataja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wyżej napisali kolorki wymiatają nie tylko w tej pracy u Ciebie. Za "niski" jestem żeby Cię krytykować za próby FPP ale tak jak przy pierwszej pracy czytałem temat i widziałem gościa który obrywa dzidom od laseczki tak tutaj pomimo że jest ładnie na razie nie rozumiem co się dzieje w pracy. Hmm że ona w basenie siedzi a on jej wiosło podaje żeby wyszła? :S głupie to wiem. Może jeszcze na to za wcześnie żeby to odczytać? Ogólnie jak zauważył Lord B. wysoko postawiłeś sobie poprzeczkę ale właśnie rodzi się pytanie czy za dużo Twojej pary w gwizdek nie pójdzie na eksperymenty pierwszej perspektywy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki

Spędziłem jeszcze trochę czasu na wykańczaniu tej ilustracji, poprawiłem twarz i ręce ale raczej nie będę tego kończył - przynajmniej na razie ;)

 

@lordbiernac - dzięki, otworzyłeś mi oczy :) Ogólnie to chciałem wyćwiczyć w sobie wyczucie mocnej perspektywy żeby stała się dla mnie czymś naturalnym i intuicyjnym, żebym mógł ją łatwo stosować kiedyś w ilustracjach. Ale masz rację, na razie powinienem skoncentrować się na innych sprawach. Jeszcze raz dzięki

 

@Urbanboogie - :D

 

@emmilius - co do tego co się dzieje na obrazku - ogólnie to miała być seria ilustracji układająca się w historię (nie rysuję tego w chronologicznej kolejności, właściwie to robiłem to od końca), myślę że to co się tutaj dzieje stałoby się bardziej jasne gdyby była całość. Ale chyba faktycznie źle przedstawiłem to co chciałem przedstawić... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności