Skocz do zawartości

Featured Replies

Napisano

chcialem zaladowac plik .avi do 3ds max 2009 design jako bitmape pod wymodelowany telewizor. ale nie czyta mi zadnego kompresora, ani mpeg ani dvix.. gdy chce zapisac render maxa w pliku .avi tez nie widac zadnych dodatkowych kompresorow, dostepne sa tylko uncompressed, jpg compressor, i dv video compressor.

kiedys ladowalem i zapisywalem pliki .avi w maxie, teraz to nie dziala. moze to wersja mojego maxa designa.. ewentualnie czy da sie jakos zaladowac kodeki do maxa? w ostatecznosci moge wczytac pliki jpg ako image seguences, ale to rozwiazanie srednio mi odpowiada.

pozdrawiam,

leto A.

  • Odpowiedzi 4
  • Wyświetleń 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

A jestes pewny ze masz te kodeki zainstalowane na kompie? Wydawalo mi sie, ze max sam korzystal z kodekow zainstalowanych w systemie, u mnie mam ich do wyboru cala game a nic poza kodek-packami do ogladania filmow nie instalowalem.

Napisano
  • Autor

mam kite lite codec pack, virtual dub ma wszystkie kodeki. moze wirtual dub korzysta ze swoich wlasnych zasobow.. jakie kodeki polecacie?

leto A.

Napisano

Przepuść tego avika przez Afterka, wyeksportuj go do klatek w formacie nieskompresowanego *.tga, wrzuc w maxa jako *.ifl i wrzuć w do diffuse materiału pod kineskopem (chyba, że to LCD TV). na pewno będzie to widac w podglądzie i bedzie śmigac, a dzieki temu formatowi powinno Ci to też płynnie śmigac w podglądzie w trybie play, o ile pojedyncze klatki nie będą za duże, czyli nie przekroczą pojemnosci cache'owania twojego twardziela w trybie 24FPS (czyli cache nie powinien być mniejszy niz łaczny ciężar MB klatek/s).

Napisano
  • Autor

chyba bede musial tak zrobic, tylko bede musial rozgrysc jak w virtual dub nadpisywac poszczegolne klatki, bo stosuje pare filtrow.. ale wiem ze kiedys max plynnie mi czytal .avi skompresowane divixem.. mam duzo tego do liczenia, filmy w filmie, i chcialem to zrobic nie zawalajac calego dysku twardego.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności