Skocz do zawartości

Z bitmapy na wektory


Adramel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Musze kilka czarnobiałbych obrazków namalowanych ręcznie zamienić na wektory. Próbuje używać do tego CorelTrace i eksportuje do dwg. Ale w Maxie spline mają naciapane vertex na vertexie. Ilość vertexów przekracza milion, a to strasznie utrudnia późniejszą edycje. Próbowałem używać modyfikatora MultiRes ale po 5 godzinach czekania nie uzyskałem żadnego sensownego efektu. Musze detaczować sementy i je optymalizować Multiresem, ale to strasznie wydłuża zadanie.

Czy można jakoś prościej to zrobić? Może coś innego do tracowania, takiego by dało się ustalić i ilu punktów ma się składać łuk? Albo jakiś lepszy sposób optymalizacji w Maxie? Używam Maxa 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Automatyczny tracing w większości przypadków jest marnowaniem czasu, nerwów i węzłów z oczywistych przyczyn - bitmapy są ograniczone rozdzielczością. Bardzo często automat wstawia węzeł co kilka pikseli, dlatego jest ich bardzo dużo. Możesz też oczywiście zmniejszyć szczegółowość, ale wtedy kształty będą strasznie zdeformowane (oczywiście, wszystko zależy też od tego jakim obrazkiem dysponujesz). Najlepszym sposobem, niestety, jest ręczne obrysowanie kształtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w 2009 to dziala, ale po 9 dzialalo idealnie, jest darmowy plugin Optimise Spline, ktory sie swietnie sprawdza do tego. Na max-plugins.de to znajdowalem zwykle.

Działa dobrze. Ale też niestety wolno jak MulitiRes;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności