Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Gitara


Gość szysia565

Rekomendowane odpowiedzi

Mesh smooth. Powinieneś zgłebić tajniki box modellingu zamiast bawić się w boolean. Ale narazie przyj do przodu. Metoda prób i błędów uczy najlepiej. Tylko jeszcze jakoś ładnie połącz główkę z gryfem i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość szysia565

No dobra... Jeszcze mostek:

 

up1b.jpg

 

Natomiast połączenie główki z gryfem to jedynie kilka chamferów. Nie da rady inaczej, bo siatkę główki rozwaliłem booleanem ;/ Z cholere nie idzie tego połączyć... Musi zostać tak:

 

up2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Ech. Jest w tym pewnie trochę racji, ale po pracy jaką w to włożyłem nie widzi mi się tego tak zostawiać. Spróbuję oteksturować i zobaczymy co z tego będzie. Kilka teksturek:

 

up1u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Dobra... Zabieram się za jakąś wizkę. Jeszcze rzucę jeden renderek na pożegnanie. Najbardziej zbliżone założeniu:

 

gitara.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt pudła do poprawy. Wogóle render zabija na miejscu. Straciłem wzrok na dobre kilka minut ;p Gryf wygląda jakby się rozszerzał ale jest późno i mogę pisać bzdury;] Wogóle to proponuję dać clay render ew. siatki. Będziemy ci służyć radą abyś poprawił modelling a dopiero potem scenka. Jestem przekonany że z samego modelu jesteś w stanie więcej wycisnąć ;p Podłóż sobie jako refke i dopracuj proporcje i kształt pudła.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Classical_Guitar_two_views.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO matko-córko ale syf - wybacz nie mogę na to patrzeć. Model jeszcze jakoś przeżyje choć proporcje skopane, a pudło ma zły kształt ale render jest obleśny, aż mi się odechciało dziś grać. AA Ci siada na strunach. Struny podobno miały być nylonowe (czy się mylę ?), a wyszły jakie wyszły. Gryf zbyt szeroki.

 

Jedyne co wygląda "dobrze" to "stojak", który swoją drogą dziwne że jest z metalu. Tutaj mogę się mylić ale takie stojaki raczej robi się z materiału który nie będzie obijał Ci pudła a to coś chromowanego to raczej nie trafione. Bierz przykład z Godzil"a http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=59485&page=2

 

Może dokończ ten projekt bo aż boli go tak zostawiać. Co do własnych konceptów proponuje następnym razem sobie to choć trochę rozrysować na kartce czy coś bo ... no wiesz co potem wychodzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności