Skocz do zawartości

Teczka 2D: Szysia565


Gość szysia565

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szysia565

Zajmuję się grafiką 2D już od jakiegoś czasu a więc mam już jako taki albumik dzieł. Co po niektóre zamieszczę... Technikę mam taką:

Kartka A4 + ołówek + skaner + Photoshop

 

wszystkoinicg.jpg

 

drzewo2.jpg

Edytowane przez szysia565
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

drzewko swietne :D a pierwsza praca mistrz :P widac ze sie napracowalas^^ gratulacje ;) a jesli chcialabys uslyszec moje zdanie na temat krytyki toooo :D

sugeruje tylko ograniczyc filtry z photoshopa^^ wiecej od siebie :P

dawaj wiecej^^ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

A teraz trochę mniej photoshopa, a więcej ołówka:

 

oni.jpg

Edytowane przez szysia565
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w pierwszym faktycznie widać ogrom pracy - nie wiem tylko co przedstawia obrazek. Drzewko fajne, może nieco nosek "uciekł". Jeżeli chodzi o grafitti troszkę za bardzo "śmierdzi" filtrami z photoshopa i napis na dole zbyt przepalony (białe plamy). Ogólnie masz ciekawe pomysły - dawaj dalej. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Witam. Pora zdjęć centymetry kurzu z mojej teczki który zbierał się tu już od roku. Parę tygodni temu pożyczyłem od kolegi tablet, więc wrzucam com naskrobał. Oto moja pierwsza w życiu martwa natura namalowana na tablecie:

52844934.jpg

 

Link do oryginalnych rozmiarów:

http:// http://img412.imageshack.us/img412/1232/martwa.jpg

 

A to jedne z pierwszych obrazków malowanych na wzór renderków z programu podobnego do Posera:

 

83744868.jpg

 

58835881.jpg

 

 

Jak mówię... To są moje pierwsze obrazki w tej technice. Jak sobie kupię tablet to będę malował :) Czekam na Wasze opinie.

Edytowane przez szysia565
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pierwsza musiala byc bardzo pracochlonna, dobry detal, tylko szkoda ze zamkniete w ramce. Grafiti mi sie podoba:), choć tak jak juz to poprzednicy zauwazyli, przesyt filtrow.

Troche za duzy kontrast miedzy plamami, korona drzewa wyszla bardzo fajnie, ale tlo ma zbyt widoczny filtr ( wiem, powtarzam sie:P), to samo tyczy sie kieliszkow, taki odblask nie pasuje do calosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Witam!

Ołówek na formacie 100 X 70 cm - martwa natura:

 

p1140599.jpg

 

Oraz olej na putnie, (minimalnie większym niż A4) - Wzorowane na odgrzebanym zdjęciu Malborku:

 

p1140600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digital okropny, strasznie brudzisz i anatomię kopiesz niemiłosiernie, za to ostatnia ołówkowa martwa świetna, olej też niezły, jednak zadaszenie zamku jest zdecydowanie za ciemne, przy tak jasnym niebie, jakie odbija się w wodzie dachy powinny mieć delikatne chłodne cienie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Format trochę większy od A3. Obraz malowałem dla wyjątkowej osoby, więc wyjątkowo się postarałem ;) Błędy są, bo to dopiero drugi obraz olejny w moim życiu:

 

obraz3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie to całkiem przyjemny malunek...dom troszkę się kładzie w prawo przez nie-pionowe piony ;) ale to wybaczalne...Jednak bolą mnie drzwi wejściowe które są troszkę nieczytelne i zieleń na której słabo widać kolejne plany. Na pierwszym planie można było się pokusić o większy detal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda ten domek. Widać że radzisz sobie z detalami i masz w ręku taki "niespokój" i potencjał do malowania swobodnych ekspresyjnych obrazów.

 

1.Spróbuj następnym razem zwrócić większą uwagę na temperaturę koloru i bardziej uwydatnić jej różnicę w zależności od stopnia nasłonecznienia poszczególnych miejsc

 

2.Spróbuj lepiej pokazać róznicę planów. To zależy jeszcze od zacienienia i nasłonecznienia generalnie ale tu gdy masz wszystkie plany wystawione na słońce to różnice planów trzeba pokazać stopnie zdetalizowania. Może niepotrzebnie tak szczegółowo te wszystkie dachówki - może uda się znależć jakiś sposób na pokazanie ich bardziej ogólnie? Tak samo okna w dachu i kominy. Za to więcej detalu w krzakach na pierwszym planie które sobie zupełnie odpuściłeś chociaź są najbliżej ( aczkolwiek podoba mi się sam sposób ich malowania )

 

3. Zrezygnowałbym z tego krzaka/drzewa po lewej który w dość infantylny sposób zamyka tą kompozycję w ramkę. Temu budynkowi zdecydowanie przydałoby sie trochę oddechu po lewej stronie!

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności