Skocz do zawartości

Skalowanie w dwie strony.


Gość szysia565

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szysia565

Witam. Mam takie mały pytanko odnośnie skalowania po osiach. Zdarza mi się że podczas opisanej wyżej operacji obiekt rozszerza się w jedną stronę, a czasami w dwie. Powiedzcie od czego to zależy i jak nad tym zapanować? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

szysia565, zalezy w którym miejscu "Scale Gizmo" klikniesz przyciskiem myszy. Zauważ, że można "złapać" za jedną oś - wtedy skalowanie odbywa się w jednej osi. Można złapać za belkę pomiędzy dowolnymi dwiema osiami - wtedy skalowanie następuje w tych dwóch osiach. Jeśli złapiesz gizmo blisko punktu przecięcia wszystkich osi (obszar wypełniony na żółto) to obiekt będzie skalowany we wszystkich trzech osiach.

Edytowane przez arev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

To nie kwestia pivota. On zawsze jest ustawiony domyślnie i w tym wypadku nie ma po co go zmieniać. A co do posta arev'a to to wiem... Chodzi mi o to że jak np skaluję tylko po osi X, czyli łapię za jedną oś, to czasami obiekt rozszerza mi się w jedną stronę a a czasami w obie. Dla przykładu:

 

Mam sobie taką scenkę i chcę przeskalować po osi X znajdujący się na górze cylinder.

24260974.jpg

 

I podczas skalowanie pokazuje mi się albo

40808447.jpg

 

albo

38715856.jpg

 

No i pytanie od czego zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz skalowac tak jak jest na 2 zdjeciu to zrob jakis cylinder przejdz w HIERARCHY pozniej wcisnij AFFECT PIVOT ONLY, a nastepnie CENTER TO OBJECT wtedy pivot bedzie sie znajdowal na srodku a nie na brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

No dobra... Widocznie ja się nie znam. Po prostu używam pivota to innych rzeczy ;p W każdym razie dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności