Skocz do zawartości

wip 2d: Pirat


SBT77

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Kiedyś zmalowałem na szybko pirata. Dziś postanowiłem, że może by to trochę pociągnąć bardziej... Liczę że pomożecie, chętnie zobaczyłbym jakieś overy. Punktujcie błędy bezlitośnie, nie należę do ludzi którzy obrażają się za krytykę ich pracy, o ile oczywiście krytyka dotyczy pracy, a nie są to argumenty obrażające jej autora :D

Na teraz jakiś 10 minutowy tuning tego co kiedyś namalowałem... Ciuchy są w fazie szkicowej, więc się nimi póki co nie przejmowałem, tylko zaznaczyłem że są.

Uznałem że samemu zajmie mi to dużo więcej czasu, więc liczę na waszą pomoc.

Obecny stan.

1sh5hd.jpg

 

Jak widzę tą postać - pirat ma być lekko pucułowaty, niemłody już, ale i nie starzec, z przepaską na oku które stracił w bitwie, z zarostem i wąsikami, włosy raczej skołtunione i lekko kręcące się... Może potem rozwinę kadr, póki co pracuję nad tą postacią....

Pomóżcie...

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Calkiem przyjemnie wyszedl ten pirat, ladnie go oswietliles, ale wydaje mi sie ze brakuje troche refleksow na wlosach, przydalyby się rowniez uszy. I mam wrazenie ze takie mocowanie opaski na oko nie ma racji bytu (ona tez potrzebuje refleksow, nie moze byc taka czarna) :) Na proporcjach sie nie znam, to nie wiem jak sie miewaja.

 

I nie wiem czy skoro na pirata pada takie mocne swiato to czy niebo nie powinno byc jasniejsze - ale to nie sugestia tylko glosne myslenie, zastanawiam sie czy to da sie jakos wyznaczyc czy jest pelna dowolnosc. O ile sie nie myle Loomis pisal ze takie czyste niebo jest zwykle jdnym z najjasniejszych elementow na obrazie - ale chyba w kontekscie pejzazu z natury, ciekaw jestem czy mozna to tez odniesc do takiego portretu. Chetnie sam poznam odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje mi przepaska na oko. O ile głowa wyszła fajnie, to przepaska jest trochę nieprzemyślana. Zupełnie jakbyś fajnie przerysował twarz ze zdjęcia (co nikomu niczego tutaj nie ujmuje), a ją narysował z głowy paroma plamami od niechcenia ;) Emmilius dobrze powiedział, że rzemyk nie powinien iść do góry - przy takim ułożeniu ona by się obróciła, i te miejsca łączenia rzemyków byłyby inaczej ustawione. Poza tym, czy przepaska nie powinna zasłaniać całego oczodołu, a nie tylko powieki? W takim ułożeniu przepaska nie byłaby przymocowana do oka, tylko wisiała sztywno lekko przed nim. No i nie widać w jaki sposób stracił to oko :) Czy cięciem z rapiera, czy strzałem z pistoletu - mimo wszystko powinien zostać jakiś ślad, blizny albo poparzenia, widoczny przy tak małej zasłoniętej przestrzeni w okolicach oczu

Na piratach się nie znam, więc mogę gadać od rzeczy :)

Czekam na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noiprox, pirat jest malowany z wyobraźni, stąd problem z opaską - szczerze mówiąc nie miałem zielonego pojęcia jak taka opaska się trzyma na głowie, więc naszkicowałem to tak jak napisałeś paroma plamami. Teraz po waszych sugestiach widzę że dokonałem dość irracjonalnego wyboru - i ona idzie do poprawki na pierwszy ogień, jak tylko skończę robotę z obecnym ChC. Tak to jest jak się bez referencji maluje... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności