Skocz do zawartości

Wymiary monitora a tablet (również, co polecacie)...


Matuzalem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar kupić tablet: http://www.e-cyfrowe.pl/wacom-tablet...p-p-10493.html

 

Tablet jest w formacie 16:10 (A3; widescreen).

Mój monitor jest 17'' nie panoramiczny.

 

Czy to ma jakieś znaczenie, tzn. przeszkody pracy na tablecie na w/w monitorze itp. ?

 

------------------------

 

A może lepszy będzie ten tablet ?

http://www.3kropki.pl/p/3/7/wacom_intuos4_l.php?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-06&utm_content=8343

 

(chciałbym, aby tablet - któryś z tych dwóch w/w [może jakiś inny polecicie?] - nadawał się ido 3D - modelowanie, sculpting itp. jak i 2D - composing, zdjęcia itp.)

Budżet jest ograniczony do 3tyś :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Matuzalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jeśli wymusisz stałe proporcje w tablecie potrzebne będzie obcięcie kawałka obszaru roboczego (ale ruchy będą przełożone 1:1).

jeśli nie obetniesz to tablet nie będzie przenosił ruchów w proporcjach - przykładowo narysowane na tablecie koło będzie np w photoshopie elipsą, kwadrat prostokątem (i odwrotnie).

 

ja mam sytuację odwrotną - tablet zwykły a monitor panorama - i takie ograniczenie obszaru uciążliwe nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wymusisz stałe proporcje w tablecie potrzebne będzie obcięcie kawałka obszaru roboczego (ale ruchy będą przełożone 1:1).

jeśli nie obetniesz to tablet nie będzie przenosił ruchów w proporcjach - przykładowo narysowane na tablecie koło będzie np w photoshopie elipsą, kwadrat prostokątem (i odwrotnie).

 

ja mam sytuację odwrotną - tablet zwykły a monitor panorama - i takie ograniczenie obszaru uciążliwe nie jest.

Dzięki za odp.

 

A czy każdy tablet ma możliwość "obcinania" obszaru roboczego? (przepraszam, za pytanie, może jest głupie, ale nigdy nie miałem do czynienia z tabletem bezpośrednio "na własność" :P )

 

A jaki byś mi polecił ? (któryś z tych co ja wymieniłem, czy zupełnie inny...?)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze intuos 3 i 4 maja taka opcje.

z tych dwóch brałbym i4a4 (wersję wide jeśli planujesz za jakiś czas zmieniać też monitor a nie pracujesz na kilku - wg mnie panoramy są bardziej ergonomiczne do pracy na aplikacjach graficznych) bo na a3 trzeba się nieźle łapą namachać (dla niektórych a4 jest za duże nawet), ale to kwestia tego co kto lubi. a intusa 4 dlatego, że za kilka lat łatwiej będzie do niego dobierać akcesoria niż do trójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze intuos 3 i 4 maja taka opcje.

z tych dwóch brałbym i4a4 (wersję wide jeśli planujesz za jakiś czas zmieniać też monitor a nie pracujesz na kilku - wg mnie panoramy są bardziej ergonomiczne do pracy na aplikacjach graficznych) bo na a3 trzeba się nieźle łapą namachać (dla niektórych a4 jest za duże nawet), ale to kwestia tego co kto lubi. a intusa 4 dlatego, że za kilka lat łatwiej będzie do niego dobierać akcesoria niż do trójki.

Wiesz co mam problem ze zrozumieniem twojej odp. piszesz, że wybrałbyś i4a4 jednak potem wspominasz o widescreen, że: "są bardziej ergonomiczne do pracy na aplikacjach graficznych", jak pisałem:

"(chciałbym, aby tablet - któryś z tych dwóch w/w [może jakiś inny polecicie?] - nadawał się i do 3D - modelowanie, sculpting itp. jak i 2D - composing, zdjęcia itp.)"

...to raczej praca na "aplikacjach graficznych" :) więc nie wiem który mi polecasz :P a co do zmiany monitora, to mam w planach, ale to raczej przyszłość :]

 

Natomiast, argument o dostępności akcesoriów, jest mocno przekonywujący :]

 

Sorry, że zawracam głowę, ale po prostu trochę mnie zbiła z toru twa odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się że że intuos4, tak jak intuos3, w a4 jest w dwóch wersjach - standard i wide. ale teraz widzę że nie ma wersji "standard" :)

czyli intuosa4 a4 po prostu ;) [i do tego kiedyś dobrą panoramę]

"i do tego kiedyś dobrą panoramę" monitor ma się rozumieć? :P

ok. dziękuje Ci gabahadatta za twoją opinię i odpowiedzi - bardzo wiele, wniosły w dalszy etap zakupu ;P , poczekam, może ktoś coś jeszcze dorzuci od siebie, jakieś "za" , "przeciw" ewentualnie własne spostrzeżenia i wnioski... :)

 

...aczkolwiek mam do Ciebie gabahadatta ostatnią prośbę, a raczej pytanie?

- czy mógłbyś uargumentować swój wybór ? dlaczego i4a4 - pomijając oczywiście "gabaryty" tabletu ;P , chciałbym, wiedzieć co Cie do i4a4 "przekonuje", wiem, że akcesoria "na przyszłość" co jeszcze...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sterowniki porównując do takiego bamboo lub virtuoso - osobne ustawienia dla wielu piórek i wielu aplikacji, do tego wykrywanie nachylenia, duża ilość przycisków na tablecie (choć akurat i3 ma podobnie, ale porównując do np. bamboo), design. Tyle mogę powiedzieć na podst. samej lektury informacji z netu, bo mój egzemplarz przywiozą jutro :D

 

Ja biorę akurat a5, choć zastanawiałem się również nad a4, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że dla moich potrzeb a5 wystarczy - a zastosowanie będzie podobne - jako zastępstwo myszy (bo tutaj sterownik doczekał się opcji przełączania między monitorami), do 3d (sculpting) i 2d (głównie obróbka zdjęć, compositing)... no i do a5 jestem przyzwyczajony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"i do tego kiedyś dobrą panoramę" monitor ma się rozumieć? :P

tak :)

...aczkolwiek mam do Ciebie gabahadatta ostatnią prośbę, a raczej pytanie?

- czy mógłbyś uargumentować swój wybór ? dlaczego i4a4 - pomijając oczywiście "gabaryty" tabletu ;P , chciałbym, wiedzieć co Cie do i4a4 "przekonuje", wiem, że akcesoria "na przyszłość" co jeszcze...Pozdrawiam

obecnie pracuję na intuosie3 a4 - siedzę co prawda w 2d, nie 3d, ale wychodzę z założenia że skoro dla mnie ma wszystko co potrzeba i nie ma rzeczy na którą się mogę skarżyć to i do sculptingu i obróbki zdjęć starczy w zupełności.

1. wybrałbym intuosa 4 a nie 3 ze względu na dostępność akcesoriów za kilka lat.

2. a3 bym sobie odpuścił jeśli nie siedzisz mocno w malowaniu - przy większych formatach naprawdę się namachać trochę trzeba i jeśli nie potrzebujesz wyprowadzać np długich łuków z jednego pociągnięcia ręki (tzw. "z łokcia") to nic na większym rozmiarze nie zyskasz. podejrzewam że i a5 by wystarczyło do tego o czym wspomniałeś, ale to najlepiej sprawdzić na własnej skórze - jedni lubią "dziubać" inni potrzebują trochę miejsca by nadgarstkiem machnąć.

3. wybrałbym intuosa a nie któryś z tańszych modeli ze względu na np. czułość i wspomniane wcześniej sterowniki, np ograniczanie obszaru roboczego (bamboo na którym przez chwilę pracowałem nie miał tego).

4. cintiq jest zbyt drogi

5. wacom to wacom. niby virtuoso pentagrama zły nie jest, ale jednak wolę wacoma ;)

 

to tak na szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż można dodać ;] - nawet nie ma co się zastanawiać... właśnie zamawiam i4a4 ;P - tzn. teraz pisze posta :D

 

BARDZOO dziękuje - gabahadatta w szczególności ;), streaker Tobie również... obaj będziemy i4 :D , myślę, że więcej opinii mi nie trzeba... te są wystarczająco wymowne

 

Raz jeszcze BIG thankS

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności