Jump to content

gabahadatta

Members
 • Content Count

  197
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

gabahadatta last won the day on January 4 2010

gabahadatta had the most liked content!

Community Reputation

70 Excellent

About gabahadatta

 • Rank
  Member
 • Birthday 07/18/1984

City (optional)

 • Miasto
  Wrocław / Warszawa
 1. Obsidian wystartował dzisiaj na Kickstarterze z projektem mającym nawiązywać do Baldurów, Planescape'a i ID. Może być ciekawie, bo w ciągu pierwszej godziny zebrali 10% kwoty :)
 2. Problem w tym że pojęcie "grafik" jest tak ogólne jak "inżynier". I tak jak kiedyś inżynier to był po prostu gość od budowlanki, to teraz specjalizacja jest dość duża i wraz z rozwojem technologii będzie coraz większa. I do ogólnej świadomości to też przebiło się z opóźnieniem. Z pracą grafika będzie podobnie, tylko pewnie sporo wolniej bo: Raz, że ludzie nie siedzący w branży słyszą głównie to z lewej, to z prawej, że teraz komputery to wszystko same robią, photoshop w dwóch kliknięciach zrobi z kaszalota piękną modelkę itp. (więc po co specjalizacja, co nie?). A dwa, że nie jest to dziedzina tak podstawowa dla ludzi - Jak im się chałupa na łeb zawali, albo elektryka siądzie w całym mieszkaniu to na to zwrócą uwagę. Ale na złe światło międzyliterowe w gazecie? Złą interlinię? Źle dobrany krój pisma, np. bezszeryfowy zamiast szeryfowego? Najwyżej powiedzą, że kiepsko się to czyta. Albo najprawdopodobniej po prostu odłożą tekst na bok i będą żyć dalej jak gdyby nigdy nic. Podobnie dla 3d, www itd.
 3. oo, fajne. do kilku szczegółów można by się przyczepić (jak wspomniany już konaro-korzeń), ale generalnie bardzo na plus :)
 4. coś nie do końca działa z wielkością i skalowaniem miniaturek wątków. http://www.max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=21
 5. naprawdę myślisz, że na demotywatorach czy innych kwejkach przejmują się prawami autorskimi? "przecież było w google, dostępne dla wszystkich, więc każdy z tym może zrobić co chce" ;)
 6. fajny short z użyciem animacji poklatkowej :)
 7. tzn bardziej niż 90% filmów z nim? trudno uwierzyć :)
 8. Jasne, tyle tylko że najważniejszym elementem jest "móc zadawać pytania i otrzymywać na nie odpowiedzi". Bez tego nie rożni się to prawie niczym od samodzielnego uczenia się w domu, bez studiów. To chyba w dużej mierze kwestia uczelni i ludzi jacy się trafią na roku (tu widziałem ogromną różnicę pomiędzy np moim rokiem a młodszym)- przez prawie 3 lata studiowałem na warszawskiej grafice (co prawda "wieczorowo", ale, pomijając poziom rysunku studentów, nie jest to gigantyczna różnica w porównaniu do dziennych) i trafiłem na kilku prowadzących, którzy mają bardziej otwartą głowę, ale w całości uczelnia sprawiała wrażenie bardzo opornej wobec jakichkolwiek zmian, czy wychodzenia poza ramy. Jeśli chodzi o nowsze techniki to owszem, są, ale właściwie tylko w zakresie poznawania narzędzia (illustrator, photoshop, flash, modo), ale już bez wsparcia kreatywnego. Albo miało to jakieś komiczne formy jak projektowanie www bez komputera z prowadzącym, który zajmuje się na co dzień zupełnie czym innym - m.in. scenografią :D O ile np na malarstwo/rysunek/grafikę warsztatową specjalnie nie narzekam, to już z digital paintingiem nie miało to punktu stycznego. Wspólna wystawa choćby na korytarzu? Ba, w ogóle wystawa digitalu? Niewyobrażalne. Osobiście czułem duży rozdźwięk wśród prowadzących, którzy (z wyjątkami) dzielą się na starych, doświadczonych, ale trzymających się od XX lat tego samego i na młodych, którzy nie mają z "nowoczesnością" problemu, ale nie mają też wiedzy/doświadczenia by specjalnie pomóc w rozwoju. Takie "jedni jeszcze nie wiedzą, a drudzy już nie mogą". A czegoś co by te dwa światy spoiło brak. Ale to subiektywna opinia - każdy szuka i potrzebuje na studiach trochę czegoś innego, a ja dodatkowo szukałem specyficznie bo miałem za sobą kilka lat studiowania architektury ;).
 9. yyy... noo... ten tego... ;) ostatnio tylko małe i malutkie grafiki robię, więc postanowiłem dla siebie i dla portfolio maznąć coś większego. starałem się ją zrobić szybko, bo jak zaczynam poprawiać to prace zamęczam, stąd te niedoróbki wspomniane przez innych. w sumie wyszło jakieś 14-16h roboty. dzięki wszystkim za komentarze :)
 10. tym razem przynajmniej jest sprawiedliwie jeśli chodzi o przekręcanie nicków :P Rycerz z Enady vs NoDren (:
 11. To zagraj w najnowszą - dzieło Obsidian jest naprawdę dobre. Jak dla mnie to jest Fallout, który powinien mieć 3 w tytule, nie produkt Bethesdy. do tego dochodzi też to że człowiek mając przez te x lat kontakt z grami zrobił się bardziej wybredny - trudniej go zaskoczyć, zaciekawić bo swoje już widział.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy