Skocz do zawartości

3ds max 2010 x64 vs x86


barteksokol

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Pisalem wczesniej o tym ze nie moge zainstalowac 3ds maxa na najnowszym windows 7 x64. Pobralem triala z oficjalnej strony 3ds maxa , zainstalowalem a pozniej tego swojego 3d maxa x64 i co dziwne zainstalowal sie.

Ale nie tym chce pisac.

 

Sprawa polega na tym ze ten sam projekt otworzylem i wyrenderowalem w 3d maxie 32 bitym jak i 64 bitowym . I co sie okazalo, 3ds max 64 bit renderowal scene w czasie : 3 minuty i 6 sekund natomiast 3ds max 32 bity w czasie 2 minuty i 40 sekund . Sprawdzalem dwa razy .

I to mnie strasznie dziwi , przeciez system 64 bitowy wraz z oprogramowaniem 64 bitowym powinien renderowac szybciej . Tak wiec moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego taka roznica w czasach renderowania ???

Jak by ktos mogl sprawdzic na swoich projektach czy tez program 32 bitowy dziala szybciej.

 

Dodam ze moj sprzet to : Intel C2D e7400 i 4GB ram 800MHz grafika radeon HD4500 .

 

Pozdro4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

I to mnie strasznie dziwi , przeciez system 64 bitowy wraz z oprogramowaniem 64 bitowym powinien renderowac szybciej .

No to akurat jest wierutna bzdura, system i programy x64 potrafią po prostu zaadresować więcej pamięci... tyle i nic ponadto. x64 to nie jest jakiś magiczny dopalacz skracający czasy rendera o połowę. Ba... teoretycznie powinno być nawet minimalnie (tak bardzo minimalnie, że nie bierze się tego pod uwagę) wolniej - oczywiście dla scen, które nie mają ogromnego (przekraczającego możliwości architektury x86) zapotrzebowania na pamięć.

 

Co do twojego przypadku - ciężko powiedzieć... może sam max nie bardzo z win7 ? Może to win7 ma jakieś problemy z przydzielaniem zasobów ? Toż to ciągle beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

streaker moze faktycznie masz racje ze systemy x64 nie zawsze sa szybsze. Powrocil bym do wersji 32 bitowej ale mam 4 GB ramu i zwykly xp wykryje tylko 3,25 GB tak wiec zostane przy systemie x64 ale bede pracowal na wersji x86 .

 

Znalazlem ten maly test ktory moze mniej wiecej przyblizyc tematyke :

http://winforum.pl/showthread.php?t=14385

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności