Skocz do zawartości

Exterior - domek w górach


drobcio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

I TU PRZYDALO BY SIE BYC ARCHITEKTEM!!!

Mam namysli,nachodzace na siebie belki,nie wiedzialem,ze tak sie robi.

Komin w sumie mozna by bylo dac vraydirt map chodzby.

A Displacment,nie umie za bardzo jeszcze map tworzyc do displ.podobno sie robi w Zbrush,ale jeszcze nie doczytalem.

A wlasnie,jak sie robi mapy displacment,bo jak dotad urzywalem te ktore udalo Mi sie znalezc na internecie,lub tutorial dot mapy tkaniny i to tyle

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I TU PRZYDALO BY SIE BYC ARCHITEKTEM!!!

Mam namysli,nachodzace na siebie belki,nie wiedzialem,ze tak sie robi.

 

wystarczy na zdiecia podobnych budynkow popatrzec. Ale widze ze zafiksowales sie juz na potrzebie bycia architektem :)

Displacement map wyglada jak bump map w zasadzie, tylko technika renderowania tego inna. I nie potrzebujesz zbrusha do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wyglada mapa,tylko chcialbym wiedzie jak sie je tworzy,bo skala szarosci reprezentuje jak wysoko sie unosi powierzchnia.

Tu link jak sie tworzy do Opacity podobnie

http://render.ru/books/show_book.php?book_id=295

Poprostu majac teksture,chodzby taka jaka nalozylem na dach,zrobic do tego mape displacment,zeby linie byly tak samo rozmieszczone.Nie wiem czy narysowac linie linie w identycznym miejscu i rozmazac,zeby krawedzie nie byly ostre czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I TU PRZYDALO BY SIE BYC ARCHITEKTEM!!!

 

 

Żeby to wiedzieć wcale nie trzeba być architektem a studiowanie architektury zaocznie jest równie przydatne jak nauka pływania przez internet.

 

Żeby cię dodatkowo zniechęcić dodam, że umiejętności którymi się tu chwalisz nie pomogą ci w zawodzie wcale a wręcz mogą zaszkodzić. W dodatku przestaną być ci potrzebne gdy pójdziesz do pracy. No chyba że chcesz być architektem wnętrz - wbrew pozorom to zupełnie inna działka. ;)

 

Żebyś nie sądził że opowiadam bajki dodam że sam podobnie myślałem w czasie studiów.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ze sie chwale,bo sie po pierwsze nie chwale,a raczej chcialem sie nauczyc i sie ucze,studia czegos tam mnie naucza,ale nie zawiele,bez wzgledu czy dziennie czy zaocznie,jesli nie bede chcial nim zostac,nie zostane.Architektura mnie interesowala od dawana,zwlaszcza budownictwo Nowego Yorku,przez lata bylo tez modelarstwo,budowa makiet,a wybralem kiedys Wydzial Prawa i Administracji,bo nikt Mi nie probowal doradzic co studiowac.Obecnie mam 27 lat i wreszcie odnalazlem co chce robic,pewnie po czesci moja dziewczyna,z wyksztalcenia architekt pomogla zapoznac Mi sie z tym zawodem.No i idac na studia i znajac juz 3ds Maxa,Cada,rysujac i potrafiac budowac makiety mam chyba niezly start.

Studia i pozniej doswiadczenie mam nadzieje,ze dadza Mi to,czego Mi jeszcze brakuje:-)

PS.Wydaje Mi sie ze wiecej jest przechwal w twoich wypowiedziach,a to ze skonczyles architekture az takiego wrazenia na mnie nie robi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam sobie chwalę zawód architekta i gorąco polecam.

 

fajne laski na studiach to raz.

ciepła robota pod dachem to dwa.

 

architekt zawsze może robić robotę grafika, ale grafik już nie stuknie pieczątką pod projektem ;) i tu boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za tą odpowiedz, i Ja tak sadze:-)

Moze,za 20 lat bedą takie technologie,ze wizualki bedą mogli sobie zrobić laicy,a Architekt zawsze sie przyda,nie pomijając,ze naprawde to lubie:-)

Zreszta podobno w kazdym zawodzie,po X latach przestaje sie patrzec czy sie to lubi,a patrzy sie zeby jak naj mniej pracowac a jak najwiecej zarabiac:P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I TU PRZYDALO BY SIE BYC ARCHITEKTEM!!!

Mam namysli,nachodzace na siebie belki,nie wiedzialem,ze tak sie robi.

Akurat nie, bo ja na przykład nie jestem. Wystarczy trochę logiki i kilka minut na poszukanie referek.

 

A co do dispa, nie musisz w zbrushu. Możesz tak samo namalować w photoshopie, albo ewentualnie jakimiś filtrami wykombinować ze zdjęcia dachówki. Po prostu tam gdzie najbardziej wystaje musi być białe, a tam gdzie jest najgłębiej czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ania:-)

No coż,czas wziaść sie pożądnie za photoshopa.

A propo architektury,mialem na mysli,ze ma sie pojecie o sprawach konstrukcyjnych,jak dwa elementy sie lacza,zwlaszcza gdy co sie tworzy a nie odtwarza ze zdjecia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapy displace- mowiles ze widziales tutorial jak zrobic mape displace tkaniny- wiec w taki sam sposob robisz kazda inna mapke displace we wlasnym zakresie bez zb -tworzysz model Hi Poly elementu (np dachowki na fragmencie 1x1m ) i renderujesz kanal zdepth - w gimpie czy tez photoshopie ewentualnie poprawiasz/kadrujesz i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zaryzykuje:-)

Zwlaszcza,ze mozna obecnie studiowac architekture zaocznie,co mi bardzo odpowiada:-)

 

nie wiedziałem że już zrobili arch. zaoczną. niedługo pewnie i medycyna będzie zaocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności