Skocz do zawartości

Niedziałający dysk.


piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Na dysku znajduje się działający system operacyjny i jądro systemu jest ładowane podczas uruchamiania; wszystko działa do momentu, w którym trzeba zamontować system plików. Dalej nie rusza, wspominając o mnóstwie błędów.

 

Podłaczając dysk do innego komputera, przy każdej próbie dostępu do niego, takie informacje są zapisywane przez systemowy logger:

sd 2:0:0:0: [sdb] Unhandled error code

sd 2:0:0:0: [sdb] Result: hostbyte=0x04 driverbyte=0x00

end_request: I/O error, dev sdb, sector 0

 

Macie jakiś sposób na odzyskiwanie danych z takiego uszkodzonego dysku? Nie mówię o zakładach specjalizujących się w tego typu zabawach.

 

Przeskanowałem dysk programem MHDD ─ podczas skanowania wszsytko w miarę w porządku (jeden badsector). Ale gdy próbowałem coś jeszcze porobić, nagle kontakt z dyskiem zaginął... Po restarcie znów działało wszystko (w tym MHDD) przez jakiś czas.

 

Ewentualnie znacie jakies fora, na których siedzą ludzie znający się na rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy do takiej wagi sprawy to się nada, ale kiedyś odzyskiwałem pliki za pomocą TuneupUtilities 2xxx nie pamiętam dokładnie. Normalnie jest to trial, ale ma chyba wszystkie funkcje. Może uda ci się coś odzyskać.

 

Oo mam --- > http://www.tuneup.pl/products/tuneup-utilities/ Tylko musiałbyś to zrobić pewnie z innego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności