Skocz do zawartości

Scena 3D: Trening 3ds max + vRay, modelowanie i rendering. 17 sierpnia 2009. #2


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zapragnąłem założyć tutaj wątek który będzie biegł przez jakiś kawałek czasu. Mam zamiar tutaj prezentować moją walkę z 3ds maxem i renderingiem.

 

 

Teraz podejmuję się wizualizacji "swojej" łazienki. Planuję zrobić na ścianach i suficie dobre lampy i oświetlenie, ponieważ to, które do tej pory jest jest na razie podglądowym. Jak widać, przejarane :p

 

luxb.jpg

 

Mają być jeszcze kibelki i kabina prysznicowa, jakieś dodatki, ozdoby. I kafle na ścianach, bo ponuro jest.

 

Fotel nie mój, ale przerobiony. I do tego obicie od fotela było strasznie brzydkie, więc zrobiłem nowe, bo fotelek był 3DS'em ;/

Woda toaletowa La Vie nie jest czymś wytrząśniętym - mój pomysł i wykonanie :)

 

fotelfinish.jpg

 

Proszę o oceny, porady, propozycje i mam zamiar tu omawiać wszelkie problemy i dążyć do realizacji swoich pomysłów. Takie samorozwijanie, work in progress.

Edytowane przez Camel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość szysia565

Duna... Skoro zamierzasz doskonalić swojego Vray'a warto żeby inni też mogli skorzystać. Zapodawaj zawsze dane: Rozdziałka, czas liczenia, jakie światełka, jakie GI, jaki color mapping, jakie samplowanie idt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duna... Skoro zamierzasz doskonalić swojego Vray'a warto żeby inni też mogli skorzystać. Zapodawaj zawsze dane: Rozdziałka, czas liczenia, jakie światełka, jakie GI, jaki color mapping, jakie samplowanie idt.

 

właśnie tak jak powiedział kolega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moi drodzy, witam serdecznie z updatkiem :)

 

dunabath.jpg

 

Jak znajde odrobinę chęci i czasu, zredaguję w trybie offline materiał o ustawieniach i setupie, a potem wam walnę tutaj posta o vRayu. Ale obiecuję że dam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhem..ręczniki wyglądaja jak pieluchy tetrowe, wanny cos się modelować chyba nie chciało, no i dizajn jak od czapy, nic do siebie nie pasuje.

 

co do vraya, to się nie czepiam, bo nie moja broszka, render wygląda fajnie, tylko wygląda jakby tam sufitu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neiraa: wanne modelowałem razem z bateriami :p

Ręczniki za słaby displace. Co do dizajnu, miałem na to pomysł z jednego planu łazienki. Sufit będzie, ja zapowiadam Wam kafelki na ścianie, iluminatory i w ogóle, spore ulepszenia. Kibelki, inne duperele, cos jeszcze :p

 

EDIT: Co do wanny, po prostu taka mi się spodobała, marki Axiabath :) (miałem możliwość użycia innych np. podobnych do wanien Boffi itp.)

 

tpiatek: w lustrze są drzwi, ale ostatecznie zrobię lepsze.

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neiraa miał zapewne na myśli to, że nie chciało Ci się modelować dlatego wygląda jak wygląda. Powiedz zatem, czego nie modelowałeś, będzie łatwiej oceniać. Jestem ciekaw, co odbija się w lustrze?

Pozdrawiam

tpiatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunablaster - dział rendery testowe jest dla renderów.

Po krótce - chodziło mi o budowę - krzesło jest za lekkie - podaję ci kilka przykładów:

 

louisxv.gif

 

Tu jesto wzorowany:

4890_3_krzeslo_Ludwik.jpg

 

komplet-6-krzesel-w-styl_4215.jpg

 

To są cięzkie - masywne meble. Kiedyś miałem nieszczęście znosić komplet takich mebli- biórko, krzesło, fotele, sekretarzyk i biblioteczka z 4 piętra kamienicy. Możesz mi wierzyć na słowo - to sa ku...sko ciężkie meble a ułomkiem nie jestem.

 

Przy okazji - świetna inicjatywa, czuj się obserwowany,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Duna widze że jest postęp w pracy :) Rendery mi sie podobają ale ta wanna to naprawde wielki kloc który nijak pasuje do takiego wystroju. Za to woda toaletowa mi się podoba )wyszła bardzo dobrze). Tak trzymaj i jedziesz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Mam dla Was kawałek ciasteczka, dotyczący setupu tej scenki.

1. Oświetlenie:

Na suficie był vRay light, Plane. Multiplier 1,5. Subdiwiszyn 32..

2.Setup renderu. Doświadczonych vRayowców proszę o uwagi na temat ustawień.

Starałem się ustawiać optymalnie.

3.Subdivisiony od materiałów były niskie - 8, 12.. a materiał złota na fotelu - tylko 32.

 

Tu ustawienia.

setupp.jpg

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomina gumoleum a nie mozaikę, posiedź nad materiałem kamienia, zróżnicuj trochę ich właściwości reflection.

 

Poza tym zastosuj tu te ies`y bardziej punktowe (nie białe, daj im np. lekko pomarańczowy kolor) a światło ogólne bardziej jasno błękitne (jak świetlówka).

 

Ogólnie brak życia w tej wizce, nie przyciąga wzroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstydziłem się pokazywac, bo za szybko pracowałem nad łazienką. To raczej nieprzemyślany krok a również zapomniałem parę dupereli juz wczesniej zrobionych dodać..

 

Dzięki wszystkim za mądrą krytykę.

 

tomek1212m: Rzeczywiście bump i ręcznik nie teges. niebieski ręcznik nie pasi do otoczenia a bumpu na mozaice się bałem przesadzić :( . Dzięki.

plug:Zapomniałem o ułożeniu ich we właściwy zgodny z wnętrzem sposób.

Marcin: z iesami masz rację.

Wina zaszybkości!

 

jadę dalej z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne rendery, no ale wlasnie fajne sa i nic wiecej:D No offens. Widze ze uzywasz mitchela, najlepszy sempler!

 

"na zloto tylko 32" :D Tylko.... kiedys dalem takie ustawenia w jedenj scence to mi sie liczylo 4 dni:>

 

A tak na marginesie sprobuj swoich sil w maxwellu, polecam ja sie przerzucielm z vray i nie zaluje, chociaz sa rozne zdania na forum o tym rendererze.

 

Zycze szczerze developowoania skilla:p

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności