Skocz do zawartości

Czy macie tak samo z kolorami ??


gonzo71

Rekomendowane odpowiedzi

Cos mi nie pasuje. Otwieram sobie w photoshopie texture materialu powiedzmy ciemnej bardzo podlogi. Laduje do maxa tam w oknie podgladu w edytorze materialow wyglada jeszcze calkiem podobnie do tego co w photoshopie a na randerze jest za jasne. Powiedzmy z ciemnoszarego robi sie bardzo jasno szary. Co jest nie tak? Czy macie tak samo? Oczywiscie swiatla w scenie sa poinstalowane, scena cala przygotowana. Ciezko jest uzyskac ciemny kolor poza czarnym:) Jak textura jest nawet bardzo ciemna to i tak w scenie jest bardzo jasna. W rzeczywistosci tak swiatlo nie rozjasnia - tak mi sie zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przede wszystkim powinieneś napisać czym renderujesz, jakie światła, kamera, ustawienia. Patrząc na pytania jakie zadajesz na forum domyślam się, że scanline. Przy podstawowych ustawieniach, kiedy światła masz zbyt intensywne, tak to właśnie wyjdzie. W ustawieniach świateł zmniejsz ich intensywność.

Wybacz, że tak prosto z mostu, ale chyba za bardzo chcesz, żeby Cię ciągnąć za rękę. Nie na tym to polega. Dużo szybciej nauczysz się przerabiając tutoriale, ucząc się od początku jak Pan Bóg przykazał. Poza tym polecam podręcznik maxa, który masz pod przyciskiem F1 - jest bardzo fajnie napisany, więc wystarczy troszkę samozaparcia. Czekając aż ktoś Ci odpowie co zrobić, kiedy znikają strzałki troszkę mija się z celem. Poza tym wiele z Twoich pytań znajduje się w FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blade>> a jak powinno byc zeby bylo dobrze?:) Jak sprawdzic czy to cmyk czy rgb ?

 

 

guru>> pobawilem sie troche ta gama ale to nie do konca mi dziala. I tu nie chodzi mi nawet o jakies wyszukane textury. Zwykly nadany ciemny szary kolor na randerze wychodzi albo jasno szary w kazdym razie jest rozjasniony mocno. Jak zestawiam kolor z randeru a kolor z probnika materialow to to sa kompletnie inne barwy? Dziwne?

 

Gama zmienia kolor dla calej sceny i tez mi nie bardzo pomaga bo jak przyciemniam ten szary top przyciemniam cala scene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwórz teksture w photoshopie i tam sprawdź tryb. bodajże edit->mode czy jakoś tak. sprawdź też czy nie dałeś z dużego reflecta w materiałe bo też Ci rozjasni bitmape. czym renderujesz? jeśli v-rayem to używaj materiałów v-rayowskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności