Skocz do zawartości

Jak ułożyć stykające się obiekty, np. płatki kwiata


Flappy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakiś mega, hiper, super, ultra, extra....(10 stron dalej)....zarąbisty sposób na układanie elementów stykających się ze sobą jak płatki kwiata (róży na ten przykład czy tulipana), czy owoce w misce, bez efektu wnikania jednego w drugie i wielogodzinnego dłubania.

Z góry dziękuję za pomoc. :)

 

PS. Konkretnie to mam taką łodygę rozszerzającą się przy końcu na kształt kieliszka i wymodelowane płatki, wszystko w NURBS i chciałbym umiejscowić te płatki w tej łodydze. i nie idzie mi to zbyt dobrze. :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A jest jakiś inny sposób? Preview jak próbuję odpalić to mi się zacina max cały a później zamyka (Tak, próbowałem zmieniać na DirectX i jest to samo)

EDIT: hmmm działa jak ustawie wszystko jako sztywne ciało na soft nie działa. :(

Edytowane przez Flappy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche bede teoryzowal bo pewnosci nie mam wiec bedziesz musial to sprawdzic: nie wiem jak dluzo tych platkow masz tam, ale piszszesz ze to wszystko na NURBSach, wiec moze dlatego max nie daje ci rady podczas symulacji. Sprobuj chociaz platki zrobic z poly (niech siatknie nie bedzie zbyt gesta) i sprawdz czy sie max nie wysypie. Bo rozumiem chcesz miec taki jakby wazonik w srodku wypleniony platkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności