Skocz do zawartości

Radziecki bokser


cucsoniuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wziąłem się za modelowanie tego oto motoru. Radziecki ale na planach BMW. Detal na razie silnik trochę odbiega od oryginału ale jego większe elementy są w miarę równo. Docelowo chce go trochę przerobić. Nie na wojskowego ale na bardziej chooperowatego. Czekam na komenty

 

P.s zdjęcie znalezione na google

 

 

38474685.th.jpg

 

94040520.th.jpg

 

przechwytywaniewtrybiep.th.jpg

Edytowane przez cucsoniuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie że modelujesz coś z radzieckich bokserów. W twoim poście jest jednak mała nieścisłość, bo to co modelujesz to, jak widzę, K-750, a on nie opierał się bezpośrednio na planach BMW. Na licencji BMW powstał wcześniejszy radziecki bokser - M-72, dopiero na jego bazie rosjanie wytworzyli K-750. W zasadzie w K-750 tylko silnik jeszcze przypominał to co było w BMW, cała reszta była już radzieckiej konstrukcji. To tak tylko w roli małego sprostowania. Co do modelu, to niestety, ale moje oko, które już niejeden taki silnik widziało, mówi mi że masz sporo niezgodności z oryginałem. To co mi się od razu rzuciło w oczy: sam blok silnika jest ogónie zbyt kanciasty, zwłaszcza ta szersza część zaraz przed skrzynią biegów, pod którą znajduje sie koło zamachowe i tarcze sprzęgłowe, żeberka w cylindrach są zdecydowanie za grube, mocowanie prądnicy jest jakby trochę lipne (pod nią na całej długości była "część" bloku silnika), mocowanie filtra powietrza jest za wysokie i pochylone pod złym kontem, ten zaokrąglony dekiel z przodu powinien być osobną częścią, to kółko które mocuje wał napędowy do skrzyni biegów (zapomniałem jak się nazywa) jest raczej za małe, mocowanie cylindrów do bloku powinno wyglądać nieco inaczej, ogólnie blok sprawia wrażenie zbyt szerokiego. To tak co mi się nie spodobało na pierwszy rzut oka.

 

Keep working!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje skopane ale fajnie że wziąłeś ruska na warsztat. Co do silnika to niby jest to m-72 ale głowice od k-750 a skrzynia od dniepra :) Trochę tego w realu przez moje ręce przeszło i niejeden złożyłem. Jak chcesz to mam blueprinty tego silnika i całej m-72.

 

Ozzy: silnik kaśki różni się od emkowskiego głownie blokiem silnika (w k-750 żebrowany dół), głowice też ale to można łatwo zmienić. Inne są też gaźniki i niektóre detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzę że na pro-fachowców trafiłem. Tak jak wcześniej pisałem dużo elementów odbiega od oryginału ale gdyby to miało wglądać jak oryginał może pod koniec wakacji bym silnik skończył.Mało danych jest i większość części "na oko" robiłem, ale głównie te elementy które na końcowym rederze będą niewidoczne (no fakt jest trochę za wąski) Stąd prośba do siwego o przesłanie blueprintów m-72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozzy: silnik kaśki różni się od emkowskiego głownie blokiem silnika (w k-750 żebrowany dół), głowice też ale to można łatwo zmienić. Inne są też gaźniki i niektóre detale.

 

Racja, ale są to raczej detale, ogólny "zarys" silnika jest bardzo podobny:). Zresztą też znam te tematy, miałem u siebie silnik od kaśki, w garażu aktualnie stoi emka. W sumie to jak cucsoniuss chce to mogę porobić zdjęcia tego silnika, zawsze refki się przydazą, tym bardziej że silnik jest teraz rozebrany, więc można dokładnie obfotografować:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne rendery. Baku jeszcze nie skończyłem zrobię jeszcze taką rynnę od dołu żeby mógł na ramie się trzymać. Na ostatnim renderze opona trochę z felgi wychodzi, będzie trzeba poprawić. Wózka nie bede robił chce go bardziej "komercyjnego" zrobić

 

87399809.th.jpg

 

19164104.th.jpg

 

14207928.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ale:

tak na oko to rama, wahacz są za chude, rurki od filtra powietrza do gaźników też za cienkie. połączenie wahacza z dyfrem coś nie tak, za delikatne takie i złe w proporcjach. Dźwignia zmiany biegów ci w ramę weszła, powinna być nad nią.

 

jedziesz dalej

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spójrz na przedni błotnik: jego mocowanie z dołu, mocowanie z góry i pomyśl jak przedni widelec będzie pracował. W oryginale tego modelu błotnik jest mocowany tylko z góry i jest nieruchomy a między nim a kołem jest większy prześwit. Parę detali jest w złych proporcjach ale ogólnie wygląda git i kupy się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łeee...no fakt. Z tyłu dostrzegłem ten problem i dałem błotnik trochę wyżej żeby nie haczył na wybojach, z przodu dałem to dolne mocowanie żeby fajniej wyglądało...dziwiło mnie to że tylko w jednym miejscu jest łączenie. Już poprawiam. Dzięki za cenną uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ok, ale błotnik z przodu za nisko nad kołem a linka gazu do prawego gara poprowadzona nie tak, powinna iść pod zbiornikiem bo będzie przeszkadzała. Brakuje siedzenia pasażera albo dziur w błotniku po nim.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extra motorek , szczególnie silnik mi sie podoba , moze dlatego ze nie mam nigdy cierpliwosci na budowe takich rzeczy, korzystałes z fot czy jakis planów dokładniejszych tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

donMario, korzystałem z planów do m-72 od siwego kilku zdjęć i kilka razy miałem możliwość obejrzenia tego motoru.

 

To już chyba koniec pracy nad materiałami...silnik mi trochę nie pasuje, ale już wykorzystałem wszystkie moje możliwości. Sądzę że dużo dałby vraydirt jednak w mojej wersji vraya ta mapa niestety nie działa. Jeżeli ktoś zna jakiś fajny sposób na "bród" byłbym wdzięczny za podpowiedz.

motorscena3.jpg

By cucsoniuss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności