Skocz do zawartości

animacja kol zebatych.


duke_leto_2

Rekomendowane odpowiedzi

walcze z kolami zebatymi. mam pewnego rodzaju skrzynie biegow. czy da sie jakos ja zriggowac, by dzialala poprawnie? zeby wszystko sie w miare zazebialo, i jedno kolo zebate oddzialywalo na drugie. wolalbym to zrobic w miare fizycznie. mam tutaj 3ds max 2009 design.

 

mam w zalaczniku taki prosty przyklad. jak to zrobic? da sie reaktorem? a moze jest jakis plug in?

 

pozdrawiam,

 

leto A.

 

ps. znalzlem taka animacje na youtube.

 

http://www.youtube.com/watch?v=oXT2hn7juFE jak ten facet to zrobil?

 

w sumie napisal ze wszystko z wire parameters, tylko jaki wzory wklepal?

Edytowane przez duke_leto_2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kontroler expression sie kłania 2PIr -obwód koła, stąd wiesz jaka to przekładnia

10 minutek roboty.. :-)

tu zasysaj

http://www.raddosny.ovh.org/kolka.max max 2009

tym duzym obracasz te małe samo rteaguje, jak zmienisz promienie tez bedzie działac

milej zabawy

pozdr

...a jak to zrobisz w wireparameters to bedzie dzialac w dwuch kierunkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.raddosny.ovh.org/kolka2.max masz z zebatkami,

jak zmienisz promien jednego czy drugiego cylindra to zembatki sie dopasują zmieniaj tylko te cylindry i tym duzym kręć pozdr

http://www.raddosny.ovh.org/kolka3.max -najprosciej co mi przychodzi do glowy,piwot dopasowac do srodkowej zebatki, albo zrobic to poprzez dummy. mozna by pokombinowac ze skryptami, zalezy do czego to potrzebujesz...

a i żeby to dokladnie dzialalo to trzeba precyzyjniej wyliczyc ilosc zebow i dopiero na tej podstawie dobrac srednice ja zrobilem odwrotnie dlatego jest maly blad, pozdr

Edytowane przez radekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezka sprawa z tymi kolami zebatymi, szkoda radek ze mieszkasz na drugim koncu polski, to bym sie na korepetycje zapisal. ja tutaj z trojmiasta raczej..

 

narazie poszedlem do matematyka po wzory, bede raczej recznie animowal, bo to planetarna skrzynia biegow 5 biegowa.. jak bede mial wzory to sie podziele tutaj na forum.. chociaz dla was pewnie to nic trudnego..

 

jak znajde czas bede sie staral zrozumiec kontroler expression i wire parameters bardziej. i ten attibute holder, ktory wogole nie wiem do czego jest.. czytalem w helpie o nim, ale tam pisali zeby najpierw nauczyc sie wire parameters..

 

 

ps.radek swietna strona "raddosny.ovh.org". jak ty zes robisz te prezentacje interaktywne? kiedys robilem takie podobne rzeczy w quest 3d.. ale to za drogi soft jak dla mnie, narazie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezka sprawa z tymi kolami zebatymi, szkoda radek ze mieszkasz na drugim koncu polski, to bym sie na korepetycje zapisal. ja tutaj z trojmiasta raczej..

 

Jak masz chwile to wpadnij do Gdyni, do Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego to ci wszystko wytlumacze, jakby co telefon na mojej

stronce, email tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee przeciez ja w parku mam biuro... fmd3d

 

 

he,he

 

to zajdz do InteliWISE, pomieszczenie C12, zapytaj o Vikinga,

dzisiaj jestem do 16:00 wiec zapraszam od poniedzialku, chyba

ze wlasnie czytasz forum i masz wolne 15 minut :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ps.radek swietna strona "raddosny.ovh.org". jak ty zes robisz te prezentacje interaktywne? kiedys robilem takie podobne rzeczy w quest 3d.. ale to za drogi soft jak dla mnie, narazie..

Dzieki :) choc to tylko bez żadnej obrobki wrzucone a soft darmowy CULT3D, plugin do maxa znajdziesz i mozesz eksportowac geometrie z maxa, a dodawanie interaktywnosci do modeli banalne jak przelecisz tutki to bedziesz ekspertem :), lepszy (jak dla mnie) do prezentacji tego typu jest DIRECTOR, ale tam trzeba sie juz znac na pisaniu skryptow w lingo, ale jak ja sie nauczylem to kazdy moze :).. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj matematyk pojechal gdzies na wakacje.. nie wiem co z nim..

sam jestem na uropie, w parku bede od wrzesnia pewnie..

ale rozkumalem mniej wiecej jak to sie robi, z tego co podeslal radekD. dziekuje tobie bardzo.

ale z tym mechanizmem planetarnym co go zrobiles radekD. z ta zewnetrzna zebatka, jest chyba nie ze wzoru zriggowana, tylko podanym parametrem. a moze sie mysle..

 

znalazlem wzory na wikipedii.. ale nie moge rozgrysc co oznaczaja oznaczenia "i" oraz "z"

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przekładnia_obiegowa

 

leto A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i - to przekladnia, wspolczynnik przenoszenia (mocy, predkosci obrotowej etc )

a wszystkie z'ty to ilosci zebatek (przy zalozeniu ze w calym ukladzie wszystkie zabki sa identycznych rozmiarow - wynika to ze wzorow na obwod)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności