Skocz do zawartości

\"Bohater książkowy\" Lolita Nabokov\'a


Kris_R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Źle mnie odebrałeś Falcurm :) nie gniewaj się :) literki w necie mogą zniekształcać wrażenia. To była taka sympatyczna złośliwość pod Twoim adresem... sorki jeśli cię uraziłem... koniec pieprzenia... dzisiaj może jakiś mały update bo coś utknąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem Kris ... pracę cechuje dobre rzemiosło, ale pomysł wydaje mi się nieco naciągany; rozumiem, że starasz się przedstawić Lolitę jako ofiarę; młoda dziewczyna, niemal dziecko, w poszukiwaniu namiętności i doznań puszcza się ze starym ramolem; z czasem jednak absurd znajduje swój chleb a niedojrzały umył małej gubi się w nim .. hmm jeśli o to mniej więcej chodziło no to szkoda, że przedstawiłeś to w tak komiksowy sposób; ten cień łapy na ścianie jako symbol drapieżności - takie trochę dziecinne uproszczenie, misio z poderżniętym gardłem - pasuje jak pięść do nosa itd.

tak więc jak już wspomniałem szkoda trochę; trzba ci zwrócić, że obrałeś ciężki motyw do zilustrowania; sam obrazek jest bardzo ładny, ale chyba zbyt krótko nosiłeś się z tym pomysłem.

 

3maj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzudzu za szczerą opinę!! Duży szacunek masz za to z mojej strony...

Jeśli mam się tłumaczyć i jakoś bronić pomysłu, bo pewno tego oczekujesz...

Powiem tyle, że obrałem taką konwencję celowo - jest lekko infantylna i dziecinna - jak to nazwałeś \"komiksowa\"... bo CHCIAŁEM aby taka właśnie była. Czy oddaje powagę całej sytuacji, jej dramatyzm i głębię psychologiczną? Też pewno nie, bo Lolitka właśnie w takiej nieświadomości żyła... no i stad taki obrazek. Rozumiem że może to się nie podobać i wydawać się infantylne.. ale moim zdaniem to włąśnie oddaje cały urok Lolity... nie chciałem aby wyszła z tego taka ciężka i smutna, katastroficzna pracka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris, nie w tym rzecz, chodzi zeby bylo powiazanie faktow na ilustracji...mis rozbebeszony(jak to slusznie dzudzu wychwycil) powinien wspolgrac np ze spojrzeniem i tu najlepsze ;)... dziewczyny o przekreconym widzeniu swiata, zadziornej zarazem(no przeciez faceci ciagneli do niej jak, mis do miodu), naiwnej, glupiutkiej...i td itp a u twojej widac tylko strach (nawet malego palca nie ma w buzi :D)...tego bym sie przyczepil i jak mysle to mial na mysli dzudzu

aa jeszcze jedno porownaj jej lydki sa jakies rozne

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wartośiowe komentarze i przemyślenia. Lepiej późno niż wcale :) Możliwe że coś się nie zgadza, jeśli ktoś się zagłębia w tą prackę. Llolitka była pokręcona, pracka też miejscami jest trochę przekombinowana i faktycznie mogłem ją bardziej uprościć... zagmatwałem, a to dlatego, że może nie traktowałem tej ilustracji w 100% poważnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności