Skocz do zawartości

Postać (?) 3D (Pies 3D) - Mechaniczny doberman kontra RoboKot xD


Gość Grievous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grievous

Godzil - dzięki za uwagi. Ze śrubkami9 w sumie masz racje, wymyśle coś xD Ta "hydraulika naszyi" to narazie są 2 22 segmentowe cylindy bez modelowania... to jest jesden z tych detali do dokończenia w korpusie o którym wspominałem że musze dokończyć :)

 

Dzięki za sugestie z siatką :) Znając życie to jakiś doczepialski wtedy sie doczepi że robopies by takąsiatke przegryzł bez problemu xD ale co tam, masz racje generalnie :P Te kraty to tylko tak obrazowo, nawet jak beda kraty to nie beda takie grube :)

 

Pozdro!:)

 

P.S. a i jeszcze zdradź mi co Ci sie nie kompunuje w tej szczęce, to może to zmienie xD

Edytowane przez Grievous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Grievous

update1q.jpg

 

update2a.jpg

 

Pododawałem troche detali do elementów obudowy, zmieniłem te nieszczęsne śrubki, mam nadzieje że te sie podobają :P Dodałem też ogonek xD Zaczynam robić przednią łapę, potem jeszcze tylna, poprawie te pneumatyki (spód psa i te w szyi) i model skończony :)

 

Pozdrawiam "fanów" wątku, jeśli tacy są wogóle tu gdzieś xD hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie, czekam na te łapy, mam nadzieje że będą wygladać do reszty, bo narazie Mi się podoba :) Ale ząbki chyba jednak powinny być jasne hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

hehe, AT7, to nie zboczenie zawodowe z tymi zębami xD?? nie jesteś dentystą, albo weterynarzem xD heh. Tak, ząbki będą bielutkie, narazie miały poprostu tymczasowy materiał ten sam co reszta bebechów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

Witam!! Po kilkudniowje absencji odświeżam temat o zaczątek nóg które właśnie zacząłem robić :P

nogiu.jpg

 

nogib.jpg

 

Z rana myśle że je skończe, podopracowuje troche detali na reszcie (głównie te nieszczęsne pneumatyki:P) i zabieram sie za materiały :) Szkoda że tak wolno mi to idzie, ale na tyle mi pozwala czas :)

Pozdro!

Edytowane przez Grievous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny:)

moze zrob - mechanicznego golden retriveraXD

 

ale konkrety...

wydaje mi sie ze jest ciut zbyt masywnie, probowales jakby by wygladal z cienszymi blachami?

bo doberman to bardzo szybki i grozny pies, ale nie masywny, no chyba ze tutaj tylko zarys psa ma byc podobny

 

dodaj detalu tam gdzie go nie ma, zas wywalgo z miejsc gdzie robiles to "o, tutaj pusto to wlaniemy cokolwiek"

takie jest moje wrazenie co do tych krazkow na tych kregach szyjnych

 

dodaj tez cos zeby zapelnic ta dziure w ledzwiach, kable itd

 

i co do teksturek - byloby super jakbys zrobil to w stylu malowania ironhide-a z transofmrersow - popatrz jak tam wygladaja krawedzie(realistycznie pozdzierany lakier)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

M4rcus - a więc tak:

 

Grube blachy i masywna budowa są celowe. Celowo zrobiłem z niego troche taki robo-czołg. Coś w rodzaju psiego Terminatora.

 

krążki na szyi to śruby i chyba je faktycznie wywale może masz racje...

 

kable i pierdoły zapęłniające dziury będą na końcu pododaje wszedzie gdzie trzeba

 

Co doteksturek - tu jeszcze nie ma;p to są materiały testowe - za właściwe zabiore sie jak skoncze cal model. Bedzie mial takie zniszczenia i pozdzierany lakier jak mówisz, taki mam zamiar. Może nie osiągne takiej jakości efektu jak w transformersach, ale sie postaram xD hehe

 

Dzięki za uwagi, rozpatrze to co pisałeś :) Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super bedzie model (piesek) :) ja bym zmienił w nim kręgi tam gdzie jest tułow i szyja na bardziej ciensze lub gruby tak jest i na koncach zeby sie rozchodził na dwie czesci i bym dał jakies zelazne pokrywki na nity koło komputera całego no i wiecej teleskopow łaczacych czesci i kabli i materiał bardziej na stalowy ale to juz pisałes ze zmieniasz to sie nie czepiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo te tylnie łapy są jakoś za bardzo w tył wygięte przez co pies traci na dynamizmie ( czy anatomicznie okej to nie wiem ) Model fajny, jednak pokusiłbym się o troszkę więcej detalu :) Jeśli chodzi o materiały mam nadzieję, że się nie zawiodę, widziałbym go w jakimś fajnym materiale- takiego hmmm metalu trochę starego, powycieranego (ale bez rdzy!) myślę, że z lakierowany może wyjść troszkę plastikowy, no ale zobaczymy.

Póki co fajnie się zapowiada. Oby scenka była równie dobra !

 

http://www.budownictwoprzemysl.info/userfiles/image/aluminium_folia_ARC.jpg tylko więcej rys itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

Nogi i wszystko inne dopasowuje do Refki, tak jak zresztą już raz pokazywałem:

nogi2.jpg

 

Nie mam znowu chwili dluzej usiasc przy nim a jak mam mniej niż godzine to wogóle nie siadam bo wtedy robie jakieś pierdoły na szybko w pośpiechu i marnie to wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz psom się w ogóle nie ucina, a przynajmniej nie powinno się, zresztą dobermany są za bardzo przycinane, zarówno uszy jak i ogony, widziałem kiedyś zdjęcia dobermana z normalnymi uszami i ogonem i wyglądał bardzo fajnie.

 

co do modelu to zazdroszczę umiejętności, bardzo mi się piesek podoba czekam na kota :) czy można referke do kota zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

Heheh... przy aktualnym koncepcie pracy kota chyba jednak nie bedzie:)

 

Godzil - obudowy są robieone MS, dziurki robilem chamferując vertexy w obiekcie zrodlowym i ekstrudujac powstale poligony do srodka a potem chamferujac ich krawedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

piescaly.jpg

 

Zrobiłem nogi... dodam do nich jeszcze pare detali i przedewszystkim czuje że przednie są do poprawy ale nie wiem dokładie w czym... myśle że trzeba je umasywnić u góry i lekko zagiąć do przodu dolną część bo teraz są proste jak patyki... hmmm

 

Pomóżcie mi ocenić co tu jeszcze jest nie tak?... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje jakiegoś mechanizmu żeby mógł rozstawić nogi na bok i przed łapami na tych cienkich blaszkach spoczywa cala masa psa wiec można by jakieś wzmocnienia zrobić. Przednie nogi na górze powinny być szersze i zwężać się ku dołowi.

Edytowane przez Sibu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

Ilość zawiasów jest taka jak u psa stawów a co do bocznych ruchów to główne zawiasy są kulowe - wieloosiowe. więc mogą szaleć na różne strony :P

 

Przednie nogi będe poprawiał jeszcze pokombinuje i dodam elementy "pancerza" na tylne. A co sądzicie o reszcie takto?? Jeszcze jakieś uwagi? jak skoncze te nieszczęsne nogi to będe robił tekstury i model uznam za skończony więc lepiej żeby teraz coś zmianiać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

piescaly.jpg

 

nogidetal.jpg

 

nogidetal2.jpg

 

Witojcie

 

Mału Up przed snem - pobawiłem sie troche w detale i zacząłem robić prawie że od nowa tą przednią noge...

 

Oceńcie... mam nadzieje że jutro uda mi sie skończyć model i sie zabiore za prace nad materiałami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz śrubki/nity w miejscach na obudowie, dla ozdoby? Nic one nie trzymają. Na szyi, te takie 3 osłony przeszkadzałyby mu strasznie przy schylaniu głowy i szyi. No i na takich stopach to wybitnie szybki to nie będzie :D

 

Nie masz zamiaru zmieniać mocowania brązowej części szczęki? Kurcze połączenie tej części z resztą głowy wygląda według mnie okropnie :P

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

To nie jest rycerz obwieszony ciężką zbroją, tylko oparty na systemach hydraulicznych masywny Pso - Terminator, o jego szybkość sie nie martw:) Pozatym nikt nie mówił że ma być szybki, wspominałem że celowo ma masywną obudowe, że chce mu doddać troche stylistyki czołgu, machiny wojennej:) Co do nitów - skąd wiesz że pod tymi obudowami nie ma przynitowanych drobnych części / elektroniki / kabli?:P Troche wyobraźni godzil:) Ale powiedz mi o co Ci chodzi z tym mocowaniem szczęki:P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no ja się domyślam że coś tam pewnie mocowane pod tym musi być, ale mi to po prostu nie wygląda, zakłóca czystość obudowy ale kwestia gustu.

 

Szczęka: no bo tam jest przerwa miedzy brązową a czarną częścią prawda, i widać takie pręty które ją niby trzymają i kurde dla mnie to wygląda jakby był rozklekotany, w trakcie rozsypki czy coś. Niedorobiony czy made in China. Kurde serio tak mi to wygląda xD Ja po prostu zrobiłbym to integralną częścią tego czarnego fragmentu głowy. Ale to znowu kwestia gustu ;)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

no spoko:P wezme sugestie apropo szczęki pod uwage i pomyśle co by to tam można było z tym zrobić:) Pozatym w sumie on bedzie w ostatecznej formie miał być rozklekotany więc może to i będzie pasować xD hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous
ja bym to połączenie [...] zrobił bardziej detalicznie

 

A czemu nie Hurtowe xD hehehe... :) Już dopracowuje to. Chwilowo będzie przerwa w pracach. musze iść do sklepa i kupić nowy komputer:/ Mój sie już sypie:/ Wyłączył mi sie sam z siebie dwa razy przed chwilą. Raz podczas robienia psa (dobrze że zapisałem niewiele wcześniej), ale sie tak wkurzyłem że zacząłem dla odpoczynku i odreagowania robić szybki filmik w Scanline "Muminki kontra predator" xD ale podczas robienia muminka mi sie zresetował po raz drugi :/ a że muminka robiłem niezbyt skomplikowanego to po doslownie dwoch minutach... Boje sie że za N-tym razem strace jakieś dane albo wogóle dysk, bo są chyba jakieś spięcia albo przegrzewa sie:/ a jak to będzie w trakcie jakiegoś zlecenia to leże... tak więc temat ruszy jak przyjde z nowym kompem, przerzuce dane, przeinstaluje wszystko i odpale. Może uda mi sie to zrobić dziś bądz jutro ale nie wiem czy dostane kompa tak szybko. oby...

 

Pozdro... Wyłączam kompa dla bezpieczenstwa. Bez odbioru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności