Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Volvo C70


ptaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mysle ze juz wiecej tu nic nie zdzialam, a przedobrzyc latwo.

modelowanie i teksturowanie: Maya, mental ray.

postprodukcja: Photoshop

 

dzieki za rady w WIPie

i dzieki Freedom Fighter za rady dotyczace modelowania :)

 

siatki itp mozna zobaczyc w WIPie.

 

Pozdrawiam :)

 

donem2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bbandi - dzieki.. moze masz racje, ale mi sie podobalo wlasnie ze wzgledu na lusterko i felgi :)

 

goro-84, peter_f specjalnie dla Was :) w sumie bardzo proste swiatla, bez kombinowania.

 

swiatla.jpg

 

btw.. peter bez wazelinki to do Twojego renderu mi jeszcze kawalek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie tlo wyszlo za samochodem naprawde fajne co do autka wszystko fajnie ale za malo odbic moglo by byc lepiej gdybys od strony kamery powrzucal jakies obiekty zeby sie odbijaly w karoserii same chmury niewystarcza aczkolwiek render mi sie podoba jak i autko oby tak dalej pozdrawiam:)no i uprzedzaj wczesniej ze bedziesz wrzucal do galerii 3d to z javorem odpuscimy kilka dni:P zebys mial wolna reke:)pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie nie podoobaaa :) Tzn tak wiesz render ma potencjal ale oswietlenie popsute troszke, wiesz przejarane, i materialy spartolone, jak bys posiedzial nad tym troche dlurzej i zrobil posta to bylo by wspaniale cos aka pro rendery przy adsach, np mitsubishi sportbacka jakis czas temu... teraz to tak troche przecietnie wyglada :/

 

sam zobacz na cienie itp, wyglada jakby bylo oswietlone 1 swiatlem ktore wszystko zjaralo i przekontrastowalo... bleeeeeeee

 

No nic walcz dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie zgadzam się z Tobą zupełnie. Zwłaszcza, że sam prześwietlasz swoje renderki jak &*&(ra (http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=57029 ). IMHO - całkiem dobry render i całkiem dobre studio. Model oczywiście również.

 

Swoje rendery przeswietlam i przekontrastowywuje bo takie lubie, co nie znaczy ze to jest dobre ;) Spojrz na mitsubishi sportbacka/mazde furai(chociarz mazda mniej tam tez troche abstract)

 

a fota mpta podchodzi mi bardziej pod cos takiego humhhh... o tutaj strona 13/14 http://www.astonmartin.com/content/allsites/documents/DB9_MY09_UK_cead430f-c03d-49ae-872e-c283424d8306.pdf

 

U ciebie wlasnie zabraklo mi takiego humh... enviormentu ciekawszego, tego 10 godzin wiecej pracy nad swiatlem i shaderami... teras to to jest takie wiesz.... zassac model z neta(nie muwie ze zassales oczywiscie) + godzina zeby to oswietlic i kolejna zeby zrenderowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche bede sie bronil.

Model oczywiscie ze jest moj i owszem zabral mi najwiecej pracy. nic nie mialem gotowego, ani opon ani felg ani materialow.

Co do renderu.. jesli zrobisz w 2 godziny taki render z shaderami to sie uklonie przed toba. a jak nie to znaczy ze troszke przesadzasz.

 

edit: fajne ujecia w tym pdf. nastepnym razem poszukam tam inspiracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ chłopcze chłopcze ;) pamiętaj ze ludzie co siedzą w grafice od paru lat to oni nie tworzą scen od 0... mają gotowe presety, preset ustawien renderu/shaderow/swiatla wszysytkiego :) siadają nakładają tylko materiały na obiekty z czego 70% to tylko merge z innych scen i F9 :) fakt trzeba troszke zawsze ze swiatlem powalczyc. Nie muwie oczywiscie ze ty masz czy cos bo uczys się jeszcze itp itd :) ale dla kogos kto siedzi w tym dlugo to tyle moze zajac taka scena :)

 

Co do referek to karzdy dystrybutor aut ma fajne referki na swojej stronie + jak wejdziesz na http://www.skins.be - lewy górny róg o ile się nie myle pisze Cars klikasz i masz spoooroo swietnych fot aut ;) (pisze skins.be bo latwiej zapamietac jak te ich...callwallcostam :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee Freedom ... zastanów się nad swoją wypowiedzią...Grafik z 3/5 letnim doswiadczeniem ma przynajmniej 500GB jak nie kilka TB danych z grafiki w czym jest sporo modeli/scen/aut wszytkiego(jezeli ma łeb na karku), taki człowiek niebawi sie w sutawianie materiałów i wszystkiego od 0 tylko wgrywa w gotową scene lekko zmienia opcje w zalerznosci od potrzeby i renderuje, skąd to wiem ? sam tak robie.

 

Pozatym w mojej wypowiedzi pisze ze:

CYTAY:

''Nie muwie oczywiscie ze ty masz czy cos bo uczys się jeszcze itp itd :)''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jak robie jakąś nowa pracke ktorą chce np. wrzucić do finished to tworze nowa scene zawsze... no ale może ja jestem jakiś dziwny. A mój katalog z 3d ma niecale 0,1 tego co mówisz, widać sporo mb przedemna do zapełnienia żeby być pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie troche się zagalopowaliście, radził bym wrócić do tematu a nie gadać o przysłowiowej d.... Maryni - bo zaczynają się powoli osobiste wycieczki - a tego mpta chyba by nie chciał w temacie w którym powinno się komentować jego pracę.

 

więc wracając do tematu - wygląda bardzo przyjemnie - na samochodach się nie znam, ale ten podoba mnie się wizualnie.

 

fajna praca - tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem ładne to autko mpta może bym trochę jeszcze popracowal w ps nad balansem światła i cienia i może kamerę ustawił trochę wyżej żeby zajrzeć do środka ale ogólnie, to bardzo fajnie. Trochę kiepsko się wpasowałeś z czasem bo akurat wyjadacze z evermotion wysoko zawiesili poprzeczkę :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności