Skocz do zawartości

WIP 2D : Krytyka mile widziana


leondrago

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Wieki mnie tu nie było.. ale wreszcie po chyba pół roku zabrałem sie za kolejny projekt i prawdę mówiąc utkąłem .... Jestem początkujący wiec krytyka mile widziana... Nie wiem jak to dokończyć.... Za podpowiedzi z góry dziękuję...

 

silos2.jpg

Edytowane przez leondrago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej,

Generalnie sugeruję poprawić perspektywę i kompozycję:

Lądowisko ma punkt zbiegu nieco powyżej wejścia do budynku/silosa, czyli tam powinna przechodzić linia horyzontu. Na twoim rysunku linia horyzontu ziemi/planety jest znacznie wyżej. Łączniki które biegną od niebieskich tub do głównego budynku nie są w perspektywie (powinny zbiegać się do tego samego punktu co lądowisko).

Wieczorem spróbuję zrobić (nie obiecuję)podmalówkę, żeby pokazać o co mi chodzi.

pzdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. to tak na szybko:

 

wybrałeś sobie bardzo niewdzięczne bryły do rysowania tzn. dwa walce, które się dodatkowo przenikają, plus do tego jeden jest zakończony kopułą.

 

Proponowałbym skupić się na prostszych kształtach tzn. na budowaniu architektury z prostopadłościanów. Jesli opanujesz proste bryły łatwiej ci będzie tworzyć złozone kształty.

 

poniżej pozwoliłem sobie pomazać twoją pracę i zamieścić na niej uwagi.

Generalnie na mój gust praca niestety jest nie do uratowania z powodu błędów konstrukcyjnych / lub totalnego przerysowania.

 

Uwaga; na czerwono zaznaczyłem twój horyzont z tła rysunku, a na niebiesko horyzont właściwy. Z boku w aksonometrii próbowałem rozwikłać konstrukcję tego silosa i wyszło mi że na niebieskie kolumny nie ma tam miejsca.

 

Mam nadzieję że moje uwagi Ci trochę pomogą - powodzenia w kolejnych próbach!

 

silos3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh teraz faktycznie myślę jak tu zacząć inną pracę, ale i tak nie powstrzymuje mnie to od kombinowania z tą.... Jeśl ktoś ma nadal ochotę komentować to proszę bardzo... jestem otwarty na propozycję i krytykę...

PS.. Oba budynki miały być oddzielne a te rury miały być jako łączniki czy cuś :P

 

silos3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.... Mam nadzieję że nie zasypuje tematu duperelami.... Chciałbym podzielić się tylko efektami ćwiczeń... pomimo tego iż nie są pewnie najlepsze. Ok wrzucam ostatnią wersję może nie zmieniła się dużo od poprzedniej ale wdług mnie wygląda troszeczkę lepiej.. Nie wiem czy będę miał siłę coś jeszcze kombinować z tym rysuneczkiem ... Komenty jak zwykle mile widziana oczywiście jak i Krytyka...

silos4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może i chciałby, hehe (liczę na wzajemność). IMO dostałeś praktyczną i profesjonalną radę, koledze chciało się rozrysować to wszystko w aksonometrii, znaleźć linie zbiegu itp. Od siebie dodam, że praca nie wzbudza emocji. Klocek na pustyni. (bez urazy - nie kpię). Brak jakiegoś klimatu, tło jest puste, niebo wyprane z emocji. Nie ma w tym żadnej opowieści. Nom, to tyle ode mnie. POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu komentować... taki otwarty na krytykę i pomysły itd, ludzie się produkują mówią co jest źle, a Ty i tak swoje... to się mija z celem, gdybyś chociaż spróbował zrobić tę pracę wg porad pana MazaQ to byś coś tam wygrał, a tak to dodałeś tylko od początku pokazania swojej pracy tylko nowe elementy, których równie dobrze może nie być i praca będzie miała ten sam "charakter"... moja rada to taka żeby próbować się do tych rad stosować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc w danym momencie jak powiedziałem wcześniej zacząłem myśleć nad nową pracą i sposobem jej wykonania... a wszystkie uwagi są przydatne więc jeśli ktoś jak to ująłeś "produkuje się" to gwarantuję Ci że jest to doceniane. Ale i tak Dzięki za koment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności