Skocz do zawartości

Program 3D (tworzenie gry 3D)


Arth95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Lubie grafike 3D (narazie tylko Blender 3D bo 3Ds Max itp. sa za drogie jak dla 14 latka) bawilem sie 2D ale 3D dla mnie fajniejsze. Mam zamiar "specjalizowac" sie w grafice na potrzeby gier. I mam takie pytanie (z ciekawosci) jaki program na dzien dzisiejszy jest najlepszy na potrzeby gier??

3ds Max?? Maya?? Cinema 4D?? Lightwave?? Zbrush?? Czekam na odpowiedz i zapraszam do dyskusji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No to z penością musisz wziąć pod uwagę Zbrush + np 3ds Max lub Maya.

A tak szczerze mówiąc to bardziej zależy od ciebie w którym programie będzie ci się łatwiej i przyjemniej pracować. Może też wypowiedzą się osoby z dużo dużo większym doświadczeniem od mnie, Pozdrawiam i witam na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie w jakim programie się nauczysz, będzie dobrze. Potrzebne ci są techniki modelowania, teksturowanie, ew. sculpting, rigging. Blender to wszystko potrafi i jest darmowy.

Mając 14 lat nie musisz się jeszcze przejmować tym że w firmach bardziej rozpowschechnione są Max i Maya. Te programy nie są wcale lepsze, a jak za ileś lat będziesz się chciał gdzieś zatrudnić to nauka nowego programu ci przyjdzie stosunkowo łatwo jeśli bedziesz znał podstawowe techniki tworzenia modeli do gier (te techniki nie zależą tak bardzo od programu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności