Skocz do zawartości

max 3d - zagubione osie x,y,z


Abell

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem dot. Max'a 9. Dokładniej zniknęły mi strzałeczki do przesunięcia obiektu te od osi x,y,z.

Od razu piszę, że nie chodzi o wciśnięty klawisz "X".

 

Obiekt mogę przesunać na "czuja" za pomocą myszki lub wpisując dokładną wartość. Rozchodzi się o to że zniknęty opcje: przesuń, skaluj, obróć. Znaczy się to mogę zrobić ale nie pojawia mi się oś obrotu, ten trójkąt od skalowania i powtarzam to nie wina "X", gdyż jak go wciskam to pojawia mi się oś x,y,z na czerwono.

To też nie wina Pivotu, bo jak włączam ta opcję by przesunąć oś obrotu pojawia mi się Pivot na samym srodku box'a ale ciagle brak osi. Pomóżcie bo już od 2 tyg. tak pracuje i zaraz zwariuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

zdeno haha.... ale się uśmiałem jak zobaczyłem ten błąd... :)

tweety racja nie miałem włącznonego ON - Transform Gizoms, ale też nie widziałem i na stronie Autodesku było wyjaśnione i już widze... dzieki, a już myślałem że zwariuje.

If you don't see either the transform gizmo or the axis tripod icon, the Show Transform Gizmo setting in the Views menu is probably turned off.

 

1. Select an object using the Select and Move tool.

2. Open the Views menu.

3. Click on Show Transform Gizmo.

 

You should see the axis tripod icon and the transform gizmo. If you only see the axis tripod icon, go to step 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz plik konfiguracyjny maxa (u mnie to 3dsviz.ini) bo mam viza, znajdź wszystkie konfiguracje ze słowem axis i daj je na 1. Nie wiem, który dokładnie (może ShowAxisIcon) ale dużo ich tam do zmienienia nie jest. U mnie na administratorze było ok a na użytkowniku już nie. Też mnie to denerwowało i to co napisałem się sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedz, główny problem że kiedyś bawiłem się ustawieniami i coś popsułem, ale to pomogło

If you don't see either the transform gizmo or the axis tripod icon, the Show Transform Gizmo setting in the Views menu is probably turned off.

 

1. Select an object using the Select and Move tool.

2. Open the Views menu.

3. Click on Show Transform Gizmo.

 

You should see the axis tripod icon and the transform gizmo. If you only see the axis tripod icon, go to step 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności