Jump to content

Abell

Members
 • Content Count

  236
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Abell last won the day on September 28 2009

Abell had the most liked content!

Community Reputation

51 Excellent

About Abell

 • Rank
  Member
 • Birthday 06/16/1986

City (optional)

 • Miasto
  Warszawa
 1. Italia / Wenecja / Canale Grande Moje pierwsze zabawy z HDR
 2. My architekci/projektanci, jak kto woli, mamy zapis w umowie, że nasza praca i czas zaczyna się liczyć od otrzymania kompletnych danych, materiałów odnośnie działki, oczekiwań inwestora, jakim budżetem dysponuje. Tak jak pisze Chudy kwestia przekazanie materiałów merytorycznych ze strony zleceniodawcy.
 3. A ja tylko się pytałem o firmy PR... heh To może ktoś mi powiedzieć jaki jest koszt/opłata miesięczna takiej firmy oraz koszt/wynagrodzenie osoby zajmującej się PR. Rozumiem, że stawki są różne - nie oczekuje, że ktoś poda cenę przybliżoną do 1 zł, lecz czy to jest 1 tys czy 10 tys miesięcznie.
 4. No wiem, trochę się spieszyłem z nią :/ Właśnie nad nią pracuję... :/
 5. SWRSC nie będę ukrywał odkąd przeczytałem o Twojej nowej stronie to sprawdzam ją co 3-5 dni, by zobaczyć jakie usprawnienia wprowadziłeś. Tylko ja nie jestem dobry w marketingowych sprawach. Miałem pewien pomysł i nawet wprowadziłem go w życie jakieś 3 tyg. temu /wiem to b. krótki czas/ ale nie przynosi pożądanych efektów. Ustaliłem target i chyba pudło. Dokładniej z czego korzystasz? Z usług firmy PR?
 6. No więc z GC mam mało wspólnego, choć wykonuje wizki do projektów, lecz nie są na aż takim wysokim poziomie jak stałych bywalców tego forum i z tego nie chciałbym się utrzymywać. Zajmuję się architekturą, wnętrza, zewnętrza, na swoim koncie mam trochę realizacji, tych dużych i małych tzn. budynków użyteczności publicznej, mieszkalnej oraz wnętrz komercyjnych oraz mieszkalnych. Pracowni architektonicznych na rynku jest na pęczki, a ciężko się przebić. W przetargach startowałem, lecz najczęściej wiadomo, że są ustawione-coś o tym wiem. Konkursy to druga kwestia, dużo obostrzeń, wymagań i nie zawsze wiesz czy wygrasz. A zależy mi na wypromowaniu się jako pracowni architektonicznej. Myślałem o reklamie, choć boję się inwestować kilku tys, nie mając pewności, że się zwróci. Jakieś efekty osiągam, lecz to nie jest ciągle to czego bym chciał, więc myślę o osobie która mnie pokieruje. Jak możesz to podeślij jakiś kontakt do znajomej, a z chęcią się skontaktuję i z nią porozmawiam.
 7. Myślę ostatnio nad powierzeniem wizerunku firmie zajmującej się PR... czy ktoś z was korzystał z takich usług? Jeżeli tak, jakie są koszty? Czy jesteście zadowoleni i czy możecie kogoś polecić? Czy realnie firma PR wypromowała wasz wizerunek? Pytam, bo nie uzyskałem efektów jakich bym oczekiwał - bez komentarza :)
 8. I to jest Polska właśnie....jak ja nie mam to innym odebrać, bo czemu mam być gorszy, a jak ktoś coś ma, to wiadomo, bo jest nieuczciwy i złodziej... aduko gratuluje dotacji, ja myślałem o tym lecz chęci mi zabrakło do wypełnienia wniosku
 9. Abell

  Pręt zbrojeniowy

  Ja bym użył modyfikatora LATTICE.... ale ja nie znam, aż tak dobrze max'a więc niżej tutek
 10. Ale to jest bardzo przemyślane, bo ktoś zamiast Vizz3D wpisze Viz3D, albo usłyszy Viz3D.coś tam i zamiast .eu wpisze .pl i już ktoś inny ma pracę
 11. Moja koleżanka tak pracowała i zarabiała 1,5-1,8k dostawała za godzinę i w przeliczeniu tyle zarabiała to było ok. 15-17 zł/godz. A też jest druga strona medalu... skąd jesteś? Inna znajoma pracowała ze mną w Wawie i zarabiała 3k i pojechała do Łodzi z powodu studiów mgr na tamtejszej politechnice i tak ułożyła sobie plan by mogła podjąć normalnie prace 8-16 i na rozmowie pytają ją ile chce to ta: 3k, szef o mało co kawą się nie udławił i powiedział 1,5k to max co może dostać bo TU jest Łódź, a nie Wawa :) Podziękowała i wyszła... została freelancerem.
 12. Pinero wyluzuj trochę, ależ się obruszył :) sam projektuje i wiem, że każda pracownia, każdy architekt ma swój styl i walczy o własny styl, napisałem to, bo w dziwaczny sposób naskoczyliście na Zbychowatego oskarżając go o "kradzież"/"czerpanie pełnymi garściami" z Waszych pomysłów, z Waszych projektów, zaraz zacznie się tu szykana jaka miała miejsce kiedyś pomiędzy Świerszczem a jakimś kolesiem, lecz ktoś tam, realnie podkradał pomysły.... Ja napisałem schemat otarty przez większość architektów wnętrz, przecież projekty to nie tylko to co napisałem... jeszcze jest dobre rozwiązanie funkcji /podstawa/, kolorystyka, dobór odpowiednich materiałów...
 13. Czy ja wiem, że "kradnie" pomysły, teraz jest maniera na projektowanie: - prostych form, qubicowych - ukrywanie uchwytów szafek - laminowane/fornirowe na błysk meble - stosowanie Vitry na potęgę - włochatych dywanów - sufitów podwieszanych i ukrytych świateł - biel, czerń, biel, czerń, biel, czerń........ - mega długich zasłon do samej posadzki - kamień w dużych taflach w kiblu.... Teraz każdy "wnętrzarz" tak robi.... oglądając większość prac na tym forum wydają się jakby każdy czerpał inspirację z tej samej książki.... taka moda i maniera, bo to jest nowe od dekorków, firanek, dywanów i zdobionych gałek od meblościanki z kryształami za szybą....
 14. Ogólnie się przyjmuje że inwentaryzacja to 10% wartości całego projektu, ale Ty pewnie nic nie będziesz robił tylko spółdzielnia chce znać stan swoich piwnic. Ciężko ocenić, kiedyś mój znajomy wycenił inwentaryzację kilkudziesięciu mieszkań na 10-15 zł za m2, ale.... no właśnie. Nie każdy mieszkaniec chciał go wpuścić do mieszkania, inni mieli syf i śmierdziało, a inni byli bardzo pomocni. Ciężko ocenić, powinieneś wiedzieć co powinna zawierać Twoja inwentaryzacja, tzn. - tylko ściany i drzwi - ok. 10-12 zł/m2 - dyspozycje elektryczny, wod-kan, wentylacja - 12-13zł/m2 - czy jesteś uzależniony od właścicieli piwnic, bo to zależy czy zawalisz terminy, bo ludzie nie będą chcieli Cie wpuścić do swoich własności - mają gdzieś co Ty musisz zrobić - to jest bardzo ważne, bo klient może Ci jakieś mega kary dowalić, bo nie dotrzymałeś terminów - na Boga to są piwnice - rupieciarnie... czy są puste, a może zawalone gratami z całego życia mieszkańców, że możesz nawet ściany nie zobaczyć - i licz się z tym, że każdy mieszkaniec będzie szedł z Tobą do piwnicy i Cię będzie pilnował byś mu wiertarki nie ukradł Albo jestem w błędzie i masz super zlecenie, nad którym nie trzeba myśleć. Powodzenia w inwentarce.
 15. ola-f hehe lecz, ja nie mogę poznawać dziewczyn w czytelni, ma Luba mi zabrania, a i tak wolę usiąść w zaciszu domu z dobrą herbatą i poczytać dobrą książkę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy