Skocz do zawartości

Fotografia: Eddy


Eddy__

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie mam pojęcia co to za obiektyw ale ostrość to straszna tragedia. Praktycznie nic nie jest ostre. Przetestuj odrobinę swój aparat, bo coś mi się wydaje, że masz poważne problemy z optyką.

 

A co do zdjęć: za dużo przepaleń, za duży chaos w kadrze... sporo do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, że pośród wszystkich fotek starsze były robione Canonem powershot a420 i Canonem SX1100 IS, a te nowsze a230 właśnie.

 

Jakie obiektywy polecacie ? które zdjęcia są nieostre, bo ja chyba mam coś z oczami :D

 

ps. aha i folder Cars 2 jest robiony telefonem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku... walnij mu jakiś lepszy koment itp. bo ja zaraz będe brutalny...

 

ANI JEDNO według mnie nie jest poprawnie zrobione.

Pare misięcy i zero progresu...

 

Z tej mąki chleba nie będzie....

Sadowski jak zwykle gada głupoty :) i się wyżala, nie zwracaj na niego uwagi :D

Jak dla mnie najlepsze foty to te z civic'kami :) Fajne jeszcze z tym starym VW (golf chyba?) takie klimatyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadowski25, wyryj na grobie Picasso "Pan nie poprawnie malował!" ;)

 

Eddy_ - postęp jest i to spory, łapiesz coraz ciekawsze kadry... choć niektóre są nieprzemyślane... zastanów się trochę nad charakterem auta... i nad tym jak go najlepiej wydobyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwam podobnie jak Sadowski. Na szczęście w przeciwieństwie do Sadowskiego potrafię uzasadnić. W fotkach jest wszystko, są auta, jest masa lakieru, jest masa szkła, chromu etc... ale nie ma historii. Żadnej. Wszystko robione na jedno kopyto: fotka maski, fotka silnika, fotka akcji na torze i już. Zupełnie zapomniałeś, że istnieje też świat dokoła tych samochodów, te śmietniki, krzesła w tle, te śmieci odbijające się w karoserii...

 

Oczywiście, można powiedzieć "no takie warunki miałem! co ja bidny mogłem począć?". Mogłeś po prostu poszukać czegoś innego. Mina kierowcy który właśnie skończył ostry zjazd. Fotka człowieka z zaciekawieniem zaglądającego pod maskę. Ujęcie na samochód pod agresywnym kątem, gdzieś jedno solidnie przygotowane.

 

No i ta ilość zdjęć. Po pierwszych 5 miałem dość. Wybitnie zła selekcja.

 

Jeśli jest to relacja to nie udała się. Nie opowiedziała mi nic i nie zachęciła do przyszłych wypraw.

 

Spójrz na to zestawienie:

http://www.boston.com/bigpicture/2009/05/2009_formula_one_season_wet_dr.html

 

tak tak wiem to F1 i to w najlepszym wydaniu. Ale zobacz: jest akcja, są ciekawe kadry, są też ujęcia pozornie niezwiązane z samochodami. Ale jednak w jakiś sposób do nich nawiązujące.

 

W fotografii "prasowo/sportowej" nie chodzi o uwiecznianie każdego samochodu i każdej sytuacji. Tutaj chodzi o natrzaskanie dobrze przemyślanego materiału i wybrania ze sterty szitu kilkunastu naprawdę dobrych strzałów.

 

Ja stosuję taką technikę: idąc na zdjęcia przemyślę ze dwadzieścia sześć razy co chcę osiągnąć. jaki ma być motyw i jak to później złożę w historię. Dopiero do tego zaczynam dobierać kadry i trzaskam zdjęcia. Wtedy masz pewność, że historia nie powstała z przypadku podczas obróbki na komputerze a na miejscu, kiedy materiał jeszcze nie ostygł na matrycy. Pracuj dalej, progres nadejdzie z czasem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety - masz rację, ale zastanawiam się czy nie odbiegasz trochę od zamierzeń fotografa, bo moim zdaniem, on bardziej stara się właśnie ukazać samo auto... i wydobyć z niego jak najwięcej (może na razie faktycznie nie jest to poziom mega pro), ale chyba nie chodzi tu o opowiadanie historii.

 

To są moje odczucia... ale niech się wypowie autor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzeliście na te zdjęcia faktycznie pod kątem jakiegoś artysty czy profesjonalisty. Czytając Twój komentarz Tweety - przyznaję Ci całkowitą rację. Tylko wyciągnąć z tego jakąś historię jest ciężko. Spośród moich zdjęć jest kilka takich, które pstrykałem w czasie, gdy była przerwa w puszczeniu kolejnej dwójki. Obserwowałem wszystko dookoła wtedy dostrzegłem sporo rzeczy na, które podczas wyścigu nie zwracam uwagi. Następnym razem postaram się, aby nie fotorelacja (może trochę błędna nazwa) wyglądała inaczej niż każda. Postaram się spojrzeć na wszystko z innej strony ;) Będzie ciężko, ale zobaczymy.

Trochę się rozpisałem nie wiem czy się nie pogubiłem - dzięki raz jeszcze.

 

Sadowski25 - przejrzałem Twoje zdjęcia. Ja rozumiem, że można kogoś krytykować itd. ale sobą też coś trzeba prezentować ;) (Nie mówię tego złośliwie tylko dlatego, że Ty tak zrobiłeś. [w moim odczuciu] Niektóre z nich mi się spodobały ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności