Skocz do zawartości

Mini Morris


bagienny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Na wstępie zaznaczam, że jest to mój pierwszy model samochodu ever, a drugi w ogóle (raz robiłem model telefonu komórkowego), więc proszę o wyrozumiałość ;) Parę godzin nad tym siedzę i chwilowo ma cuś takiego (materiały są tymczasowe bardzo):

 

Proszę o jakieś porady na co powinienem zwracać uwagę, czego unikać, a czego zdecydowanie nie robić :P

 

Pozdrawiam (poprzedni post zamieszczony w innym dziale, ale polecono mi spróbować tutaj :)

Edytowane przez bagienny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

spoko, popraw tyl bo tam jakies babole sie klebia:D

 

jak na 2 model ever to w deche bukowa, calkiem ladnie, jedziesz dalej z tym koksem szefie...

A ja myślałem, że jest tak beznadziejnie, że nikt mi nic napisać nie chce ;)

 

Trochę gliny na sprawę rzuciłem i obecnie po paru poprawkach i wywaleniu szyb wygląda tak jak w załącznikach. Widzę, że trochę przy dachu mi się geometria psuję, ale pracuję nad tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Mini Morris a nie Mini Cooper ;) Marzenie mojego Ojca

1963_MkI_Mini.jpg

Między przednią szybą, a boczną na górze jest babol :P no i światła

tak w ogóle to musisz chyba popracować nad krawędziami łączącymi poszczególne fragmenty blachy.

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, doszedł dach i nowe reflektory. Wiem, że na przedzie mam jeszcze drobne babole - tym się zajmę w najbliższym rzucie.

To jest Mini Morris a nie Mini Cooper ;) Marzenie mojego Ojca Racja, mój błąd :)

Między przednią szybą, a boczną na górze jest babol :P no i światła

tak w ogóle to musisz chyba popracować nad krawędziami łączącymi poszczególne fragmenty blachy.

Konkretnie które? Chodzi o te idące przy przednim i tylnym słupku? Odnośnie babola to wydaje mi się, że jest lepiej, ale pewności nie mam - chyba mam kiepskie oko do baboli :P

clay1.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Milo mi zobaczyc kolejnego goscia zarazonego Mini mania :)

 

Musze w tym miejscu Panow naprostowac. Jesli chodzi o Mini, to istnieja jego rozne nazwy. Mini Minor i Austin Se7en to dwa pierwsze modele Mini ktore wyszly na swiat. Ten sam model samochodu wyszedl pod roznymi nazwami - bo taka byla wtedy polityka firmy. Pozniej nazwa zostala ujednolicona na Mini Morris :)

 

Co do modelu to jak na poczatek nie jest tragicznie, choc moglo by byc lepiej. Jesli Ci to pomoze, to zaznaczylem Ci kilkanascie miejsc do poprawki.

 

1. Tutaj musisz wykonac ciecie do konca tak jak Ci zaznaczylem.

2. Tu tez powinno byc wciecie.

3. Caly bok powinien byc bardziej okragly.

4. W tym miejscu nie powinienes miec zagiecia - wszystko powinno byc prosto.

5, 6 i 7. musisz zrobic chamfer krawedzi i ladnie wyprowadzic rogi.

8. To miejsce nie powinno byc az tak wypukle.

9 i 10. Musisz jeszcze popracowac nad zlaczeniem dwoch polowek.

11. Tutaj powinienes miec okragly rog a nie ostry.

12. Tu powinna byc lekka wypustka na blotnik.

13. Troche inaczej powinienes wyciac maske i w okolicach reflektora powinno dojsc jeszcze jedno ciecie.

 

Troche tego sie uzbieralo, ale robie to wszystko w dobrej wierze, wiec sie nie zniechecaj tylko dzialaj. Jesli masz jakies pytania to wal smialo. Sam robilem Mini i wiem, ze jest ciezko.

 

Mam swoj watek na forum jednak usunalem rendery z serwera, wiec za wiele Ci to nie pomoze. Przypomnialo mi sie jednak, ze rownolegle prowadzilem watek na innym forum, tylko ze angielskojezycznym:

 

http://forum.cg-cars.com/showthread.php?t=5565

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

P.S.

 

Efekt finalny mozesz zobaczyc na: http://minionlinemuseum.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Milo mi zobaczyc kolejnego goscia zarazonego Mini mania :)

 

Musze w tym miejscu Panow naprostowac. Jesli chodzi o Mini, to istnieja jego rozne nazwy. Mini Minor i Austin Se7en to dwa pierwsze modele Mini ktore wyszly na swiat. Ten sam model samochodu wyszedl pod roznymi nazwami - bo taka byla wtedy polityka firmy. Pozniej nazwa zostala ujednolicona na Mini Morris :)

Chyba wypada mi wierzyć na słowo. Referki mam chyba z Austina jeśli dobrze pamiętam.

 

Co do modelu to jak na poczatek nie jest tragicznie, choc moglo by byc lepiej. Jesli Ci to pomoze, to zaznaczylem Ci kilkanascie miejsc do poprawki.

 

1. Tutaj musisz wykonac ciecie do konca tak jak Ci zaznaczylem.

2. Tu tez powinno byc wciecie.

3. Caly bok powinien byc bardziej okragly.

4. W tym miejscu nie powinienes miec zagiecia - wszystko powinno byc prosto.

5, 6 i 7. musisz zrobic chamfer krawedzi i ladnie wyprowadzic rogi.

8. To miejsce nie powinno byc az tak wypukle.

9 i 10. Musisz jeszcze popracowac nad zlaczeniem dwoch polowek.

11. Tutaj powinienes miec okragly rog a nie ostry.

12. Tu powinna byc lekka wypustka na blotnik.

13. Troche inaczej powinienes wyciac maske i w okolicach reflektora powinno dojsc jeszcze jedno ciecie.

Wydaje mi się (a raczej mam nadzieję), że obecna wersja powinna być pozbawiona numerów: 1-7, 11. Resztą się zajmę, jak te będą w porządku - jak coś jeszcze jest niebardzo to daj znać, postaram się poprawić (jeśli w ogóle zrozumiem co jest źle :P) :)

 

Troche tego sie uzbieralo, ale robie to wszystko w dobrej wierze, wiec sie nie zniechecaj tylko dzialaj. Jesli masz jakies pytania to wal smialo. Sam robilem Mini i wiem, ze jest ciezko.Mam swoj watek na forum jednak usunalem rendery z serwera, wiec za wiele Ci to nie pomoze. Przypomnialo mi sie jednak, ze rownolegle prowadzilem watek na innym forum, tylko ze angielskojezycznym:

 

http://forum.cg-cars.com/showthread.php?t=5565

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

P.S.

 

Efekt finalny mozesz zobaczyc na: http://minionlinemuseum.com/

Cholerka, jak tak człowiek na to patrzy, to się odechciewa trochę robić (szczególnie jak się na swoje wypociny spojrzy :P). Dzięki za garść porad :)

clay1t.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej,

 

A coz to za odpowiedz. Nie wolno sie poddawac, a sill przyjdzie z czasem. Najwazniejsze jest by dzialac, a doswiadczenie przyjdzie z czasem. Ja swoj model meczylem ok 2 miesiecy. Do tego zrobilem dobre rozeznanie i zebralem odpowiednia dokumentacje.

 

No postep jest juz widoczny i widac, ze probowales sie rozprawic z rogami i chamferami. Mam takie pytanie, bo nadal masz zbyt okragle krawedzie przy masce. Powiedz jakiej wartosci chamfera uzyles? Co do tego punktu 2-go to przyjrzyj sie dokladnie, bo tam pod oknami jest wyrazne zagiecie, ktorego u Ciebie nie ma tak widocznego.

 

Na zachete powiem Ci,ze gril ladnie zrobiles.

 

Dzialaj dzialaj!!

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej,

 

A coz to za odpowiedz. Nie wolno sie poddawac, a sill przyjdzie z czasem. Najwazniejsze jest by dzialac, a doswiadczenie przyjdzie z czasem. Ja swoj model meczylem ok 2 miesiecy. Do tego zrobilem dobre rozeznanie i zebralem odpowiednia dokumentacje.

A to widocznie jestem bardzo niecierpliwy :P

 

No postep jest juz widoczny i widac, ze probowales sie rozprawic z rogami i chamferami. Mam takie pytanie, bo nadal masz zbyt okragle krawedzie przy masce. Powiedz jakiej wartosci chamfera uzyles?
Hm, no właśnie, bo w sumie nawet nie wiem czy dobrze robię te chamfery. Najpierw zaznaczam linię wzdłuż której idzie cięcie, robię chamfer 0,02-03, poprawiam krawędzie, żeby się nie rozjeżdzały, robię chamfer 0,01, zaznaczam poli ze środka cięcia i robię Extrude. Tylko właśnie problem się robi jak któreś krawędzie mają być ostrzejsze, bo przyznam się szczerze średnio wiem jak to zrobić. Próbowałem robić cięcia blisko krawędzi, ale efekt wychodził mocno taki sobie :(

 

Co do tego punktu 2-go to przyjrzyj sie dokladnie, bo tam pod oknami jest wyrazne zagiecie, ktorego u Ciebie nie ma tak widocznego.
Skończy się pewnie jednym wielkim weldem i dzierganiem od nowa :))

 

Na zachete powiem Ci,ze gril ladnie zrobiles.
Długo z nim kombinowałem, ale w końcu coś się udało. Wiem, że jeszcze na jego górze powinno być takie małe wcięcie, ale to przy okazji zrobię :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Gdyby ktoś pokazał mi ten model to bym pomyślał, że jakiś samochodowy maniak z naszego forum następny model dłubie. Z drugiej strony ani trochę na modelowaniu samochodów się nie znam (i nie chce się znać) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności